Superfosfát jako hnojivo: aplikace v zahradě

Superfosfát je minerální hnojivo získané po rozkladu přírodních fosfátů. Hlavní složkou - oxid fosforitý, je, že pomáhá rychleji hnojivům dostat se ke kořenům rostlin. Při použití superfosfátu prospěšné účinky na růst, rychlost zrání, chuť, vývoj kořenů. Kromě toho zpomaluje přirozené stárnutí plodin, což jim pomáhá snášet ovoce déle. Nejvýrazněji to ovlivňuje růst hroznů a okurek.

Obsah
  1. Druhy
  2. Video «Aplikace fosfátových hnojiv»
  3. O tom, jakou půdu použít
  4. Pokyn
  5. Video «Přehled nejlepších hnojiv s fosforem»

Druhy

Fosforečná hnojiva pocházejí z nerostů přírodního původu nebo ze strusek, které zůstanou po výrobě oceli. Čistý fosfor není prakticky nalezen, ale všude se jeví jako oxid. Na základě charakteristik a vlastností je rozdělena do několika podtypů, takže zahradníci se během kvetení neztratili a nepoškodili výsadby, zejména hrozny a okurky.

Monofosfát (jednoduchý) - vyžaduje určitou vlhkost prostředí, má omezenou účinnost. Rozpočet možnost, zejména pokud máte velký spiknutí. Monofosfát se uvolňuje jako prášek nebo granule. Skvělé pro podzolic, písčité a zavěšené země. Nejlepší interakce s fazolemi, obilovinami a kruhy. Má však příznivý vliv na brambory, řepu, tuřín, mrkev, cibuli.

Doporučeno pro použitína vinných plantážích. Monofosfát je špatně rozpustný ve vodě, takže není možné zavlažovat. Další způsob použití: smíchejte s kompostem, v poměru 1: 1000. Monofosforečnany jsou lepší, aby se při podzimním orbě nebo brzy na jaře jako preplantace.

Dvojitý superfosfát - vyrobený ve granulích, dobře rozpustných ve vodě. Hnojivo se ukládá na zem na konci podzimu nebo na začátku jara a po 1-2 krát zalévání plodin. Nejlepší je použít toto hnojivo během jarní výsadby kvůli zalévání sazenic umístěných ve studni. Vzhledem k tomu, že není vyplavena ze země - sazenice dostanou nezbytnou podporu od samého počátku růstu.

Granulovaný superfosfát - se vyrábí v granulích, které vyplývají z názvu. Vynikající krmení pro křížovité rostliny. Amoniakovaný - má nejlepší rozpustnost. Používá se pro pěstování olejnatých semen, křížovitých rostlin.

Monofosfát se používá společně s dusíkatými hnojivy, zatímco dvojité granule je lepší kombinovat s hnojivy s příměsí draslíku. Lze předpokládat, že hnojiva jsou nejvhodnější pro rostliny, které potřebují fosfor a síru. Pravidelně používáte superfosfát v zahradě, postupem času se naučíte správně vypočítat množství a četnost jeho zavedení.

Video "Aplikace fosfátových hnojiv"

Informační video s doporučeními odborníka na aplikaci účinných fosfátových hnojiv.

Co se týče půdy

Použití superfosfátuprakticky neomezuje se na žádný druh půdy - to z něj činí velmi vhodný prostředek pro péči o plodiny.Jelikož fosfor není v půdě fixován, rostliny v lůžkách ho neustále dostávají. Dobrý způsob, jak se vyhnout plýtvání penězi.

Existuje však několik druhů půdy, které je velmi žádoucí získat hnojivo - půdu, která vytváří alkalickou a neutrální reakci. Jeden, který je přísně kontraindikován pro zavedení monofosfátové kyseliny. Pro takové případy je lepší zaplatit o něco více a koupit amoniakální fosfát nebo alespoň dvakrát. Levná fosforečnany, když jsou v kontaktu s kyselou půdou, tvoří železo a fosforečnan hlinitý, a nepoužívají se pro krmení plodin. Jednoduše řečeno, nebudou asimilovány, bez ohledu na to, kolik jich dáte.

Použití dvojitých a jednoduchých fosfátů na kyselé půdě vyžaduje předběžnou přípravu. 1 m2. m. Země přidává 200 g popela, čímž se snižuje kyselost. Pamatujte si, že po tomto postupu můžete oplodnit lůžka pouze za měsíc.

Pokud si všimnete, že listy se staly tmavě zelené, s hlubokým modravým odstínem, nebo tam byl rezavý odstín - je zřejmý akutní nedostatek fosforu. Použijte směs monofosforečnanu draselného nebo sodíku, aby byla půda účinná.

Vzhledem k tomu, že část fosfátů je dobře rozpustná ve vodě, je jejich použití naprosto neomezené. Poloviční rozpustné fungují lépe na kyselých půdách. Rozpustnou rozpustnou těžkou až kyselou půdu neukládané zeminy. Hnojivo je vhodné pro okurky,stromy, hrozny, protože urychlují jejich vývoj, zvyšuje regeneraci rostlin a kvalitu kvetení.

Pokyn

Jak již bylo zmíněno, hnojiva mají pozitivní vliv na růst okurek, hroznů, stromů. Hlavní věc je pečlivě zvážit vztah a aplikační pokyny. Instrukce je obvykle uvedena na obalu, ale někdy je nutné opakovat nebo použít jinou metodu, aby nedošlo k jejímu omylu.

V zahradě se vyhněte smíchání fosfátových hnojiv s amoniakem, křídou, močovinou. Interval mezi použitím by měl trvat nejméně týden. Nejčastěji se používá infúze fosfátů. Granule se rozpustí ve vodě a nechají se stát 2-3 dny, pak se horní část vypustí a sraženina se smísí s kompostem, který se uloží do jamky. Osídlená voda jde k zalévání.

Monofosfát se distribuuje rychlostí 40–50 g na 1 km2. m obdělávané půdy. Pro již zapojené do pěstování půdy dávka o něco vyšší - 55-70 g. Oplodnění ovocných stromů vyžaduje 500 gramů prášku na jamku. Další zavedení fosforečnanu se provádí po rozkvětu stromu přes zalévání štětinového kruhu.

Pro hnojivo superfosfátu hroznů, vzhledem k nízké mobilitě v půdě, je nutné na základě výpočtu provést hloubku do půdy, blíže ke kořenům - 35-45 g na metr čtvereční. m. vinice. Nasycení fosforem podporuje rychlou tvorbu shluků a zrání hroznů. Během kvetení se živí zalévání. Sklizeň hroznů probíhá v několika etapách.

Původní zavedení superfosfátu stráví 10-12 dní předkvetoucí, aby se snížila aspirace květin. Tato metoda se používá v temných dnech, aby nedošlo k spálení listů. Následné krmení se provádí podle potřeby. Infuze fosforečnanu na vodě poskytuje všechny potřebné živiny potřebné pro hroznové hrozny po odkvětu.

Prášek se používá při výsadbě brambor a sazenic okurek, do každé jamky se vloží 3 až 4 g fosfátů. O něco více je to nezbytné pro zpracování bloků okurek, rajčat a brambor - 20 g na 1 m2 Km. m ve směsi s jinými hnojivy. Způsob, jak se postarat o lůžka okurky - Zmrazené krmení, které se provádí několikrát za sezónu. Je nutné rozpustit ve vodě (nebo použít infuzi) 10 g draslíku a 40 g superfosfátu, a pak provést zalévání okurek přímo do díry, snaží se dostat blíže ke stonku. Tento roztok lze použít před a po kvetení, což zvyšuje chuť a kvalitu rostlin a jejich odolnost vůči chorobám. Zalévání okurek je obecně velmi důležitou etapou péče. Instrukce o použití těchto typů hnojiv v zemi je poměrně snadné provést: hlavní věc je, aby to přehánět s frekvencí, správně vyzvednout směs pro půdu a nezapomeňte na zalévání rostlin.

Video «Recenze nejlepších hnojiv s fosforem»

Přezkoumání nejlepších hnojiv s fosforem a odborné poradenství při jejich používání.