Superfosfátová dvojitá: použití a použití

Fosfor je nezbytný pro rostliny, právě díky svým energetickým procesům v buňkách. Dvojitý superfosfát pomůže vstřebat a další stopové prvky zemědělských plodin, pomůže rostlinám udržet jejich barvu, tvoří mnoho vaječníků a produkuje vynikající plodiny.

Obsah
  1. Kdy lze použít
  2. Video «Užitečné informace o hnojení fosforem»
  3. Co jsou hnojiva
  4. Co je v
  5. Jak vypočítat dávkování
  6. Doporučení k uplatňování
  7. Video «Které hnojivo je lepší zvolit»

Případně

Použití tohoto hnojiva pomáhá získat plodinu, která přesahuje množství, které je nejlepší v kvalitě, aby se zkrátila doba jejího zrání. V obilninách se zvyšuje obsah bílkovin a v olejových tucích. Jeho použití zvyšuje vitalitu rostlin, pomáhá jim odolávat nepříznivým podmínkám.

Koncentrované dvojité hnojivo superfosfátu se používá po celou sezónu. Na podzim a na jaře (obvykle v dubnu a září), podle pokynů, vyrobit hlavní aplikaci, v květnu, jsou zavedeny současně s plodinami a výsadbou, a pak se krmí rostliny celé léto. Pokud se spodní strana listů namísto zelené stane purpurovou, nebo vaječník je vytvořen velmi slabý a okamžitě odpadne, naléhavá potřeba uspořádat obvaz - dvojitý superfosfát pomůže obnovit rovnováhu prvků, saturovat rostlinu fosforem. Je také součástí jeho skladbydusík, síra a stopové prvky, které jsou snadno vnímány kořeny rostlin.

Fosfor je potřebný pro rostliny ve všech fázích života, zejména pokud je vyžadován mladými sazenicemi, když intenzivně rostou a získávají zelenou hmotu. Pokud ho včas nedostanou, stanou se slabými, náchylnými k nemoci. Je to fosfor, který zajišťuje energetický metabolismus v buňkách a půda může poskytnout pouze 1% požadovaného množství.

Video "Užitečné informace o hnojení fosforem"

Informativní video, kde můžete slyšet užitečné informace a doporučení týkající se použití doplňování fosfátů.

Z nichž se vyrábějí hnojiva

\ t

Existují dva zdroje fosforu - jedná se o zvířecí kosti a fosfor. Dvojitý superfosfát se získává z fosforů po aplikaci kyseliny fosforečné. Sedimentární horninový fosfát je hlavním přírodním zdrojem fosforu pro výrobu hnojiv. První fosfor se vyrábí z fosforu, zpracovává se kyselinou sírovou a pak se přivede na vysokou koncentraci a fosfát je již zpracován. Výsledná látka se granuluje a suší - tak se provádí koncentrované hnojivo. Fosforit je jemně mletý, čímž se získává fosforová mouka, používá se také v zemědělství, ale jedná se o zcela jinou látku, kterou nelze zaměňovat s koncentrovaným hnojivem.

Jako součást

Existuje několik druhů fosfátových hnojiv. Všechny jsou vyrobeny z fosforitů, ale liší se svým složením. Jednoduchý fosfát obsahuje mnoho balastních látek, například síranvápník - tato látka umožňuje používat fosfáty na kyselých půdách, protože vápník může půdu okyselit nebo neutralizovat. Superfosfát se od něj výhodně liší téměř úplným nedostatkem balastních látek, což ho činí levnějším (méně nákladů na dopravu, skladování). Dvojitý superfosfát obsahuje ve svém složení fosfor, dusík, síru a další stopové prvky, jako je měď, železo, zinek, molybden, bór, mangan. Vyrobené hnojivo značky A a značky B, jejich rozdíl - v počtu základních prvků (fosfor, dusík a síra). Vzorec je jeden a stejný, ale procentuální rozdíl je odlišný, fosfor je 38-46%.

Amonizovaný superfosfát je dusík-fosforečné hnojivo, jeho složení je zvýšeno zvýšeným obsahem dusíku. Úspěšně se aplikuje na chernozem a kaštanové půdy, v chráněné půdě.Dvojnásobný amoniakovaný superfosfát je koncentrované univerzální dusík-fosforečné hnojivo, které obsahuje vápník.Jeho aplikace zlepšuje regenerační procesy a normalizuje alkalické nebo solné půdy. Fosfor v hnojivu amonném - ne více než 32%, a dusík - 10%, a vápník - 14%. Získává se také z fosforitu.

Jak vypočítat dávkování

Balení musí obsahovat pokyny pro používání hnojiv pro různé plodiny. Ale musíte věnovat pozornost vlastnostem a stavu půdy. Pokud je výsadba vysazena na pěstování zeleniny a zeleniny, pak je třeba přidat 30-40 g hnojiva na metr čtvereční plochy. Je-li však země vyčerpaná a chudá, pakčástka se zvyšuje o 20-30%.

Na jaře se doporučuje, aby obilné plodiny přinášely až 170 kg na hektar a v zimě 120–130 kg, přičemž kukuřice činí 120–170 kg na hektar. Než začnete kopat oblast na podzim a na jaře, můžete jednoduše rozšířit granule - 200-300 kg - na hektar. Je však třeba mít na paměti, že dvojitý superfosfát obsahuje kyselinu a je to látka, která může zvýšit kyselost půd. Proto by na kyselých půdách mělo být množství hnojiva nižší než množství alkalické.

Pod každým dospělým rodícím stromem na podzim doporučuje přidat 500 g hnojiva. Granule jednoduše vylévají na zem v předpjatých kruzích a procházejí. Při výsadbě sazenic a pěstování brambor přidejte do každé jamky 3 g agrochemikálií.

Doporučení pro použití

\ t

Hlavní zavedení na jaře nebo na podzim by mělo být provedeno podle pokynů, do hloubky osiva. Když se granule rozptýlí po povrchu země, předpokládá se, že tato půda je trávena společně s hnojivy, protože fosfor je v půdě sedavý, musí být přiveden ke kořenům. Oni také přijdou v amoniakovaném superfosfátu. Po vykopání živin, smíchání s půdou, dosáhnete požadované úrovně.

Osiva kukuřice a slunečnicová semena by neměla přijít do styku s hnojivy, jsou dobře přijímány živinami přes malou vrstvu půdy. Semena obilovin, konopí, lnu před setím se smíchají s granulemi. Typicky se superfosfát (také amoniakovaný) používá na všech typech půd. Ale pokud je půda velmipoužití superfosfátů ztrácí svůj význam - jejich rozpuštění je nepravděpodobné. Proto musí být půda nejprve okyselena. Za tímto účelem se v půdě připraví 200 g popela nebo 500 g vápna na 1 m2. Superfosfát je možné vstoupit pouze za měsíc.

Často se doplňují různá minerální hnojiva. Tady je na podzim dvojitý superfosfát používaný s dusíkatým draslíkem a na jaře s draslíkovými hnojivy. Superfosfáty však nelze v žádném případě používat společně s vápnem, křídou nebo močovinou. Mezi nimi budou chemické reakce, které promění velmi účinné hnojivo na zcela zbytečnou látku.

Je velmi důležité, aby rostliny společně produkovaly fosfor se sírou. Nedostatek síry je často zaměňován s nedostatkem dusíku - mají podobnou symptomatologii. A síra je velmi důležitá pro kvalitativní složení ovoce, nezvyšuje výnosy, ale činí plody chutnějšími a užitečnějšími, akumulovanými vitamíny, cukry. Hnojivo je netoxické, je dobře zachováno, neztrácí tvar.

Video «Která hnojiva je lepší zvolit»

Informační video s tipy a radami pro volbu výživy půdy.