Suterén pro koupel vlastními rukama

Hlavní účel nadace - vzít co nejvíce zatížení konstrukce a chránit stěny před podzemními vodami. V závislosti na velikosti lázně se volí provedení a velikost základu, jakož i materiály pro stavbu.

Naplnění sklepního suterénu pro koupel vlastníma rukama

Kromě toho je velmi důležité vzít v úvahu hustotu a složení půdy při výstavbě lázně. Pokud vezmeme v úvahu všechny výše uvedené skutečnosti, vybudovat základ pro koupel vlastními rukama, nebude to velmi obtížné.

Jak nalít suterén pod vanou vlastními rukama

Při pokládání základů pro koupel vlastními rukama je nutné zajistit, aby půda v místě stavby splňovala tyto požadavky:

  • přítomnost vysoké nosnosti;
  • rovnoměrná stlačitelnost;
  • se nehýbal;
  • nespadl a nespadl;

Není žádoucí vybudovat koupel na půdě bahna, rašeliniště nebo malého písku. Pokud je třeba stavbu na takovém místě ještě provést, je třeba půdu nahradit polštářem z hrubozrnného prosévaného písku.

Dělá se to jednoduše: je nutné kopat výkop pod základem, aby se dno naplnilo hrubozrnným pískem, který by měl být neustále zavlažován dobrým omezením.

Ideální pro nadaci - suchá, poměrně hustá, homogenní půda.

I když se to samozřejmě děje jen zřídka, dobře, s vlhkou a heterogenní půdou, hloubka suterénu pod lázní by měla být nejméně 50 cm.

Proč? A protože v zimě, kvůli zamrznutí mokré půdy,nadace vzroste a v létě bude půda roztát a bude klesat. Takové sezónní výkyvy nevyhnutelně povedou ke skutečnosti, že stěny lázně budou prasklé.

Aby se tomu zabránilo, je nutné předem znát hloubku zamrznutí půdy a položit základ pod tuto úroveň centimetrů o 20-25 a prostor kolem obvodu základu vyplnit pískem nebo jemným štěrkem.

Tato opatření zabraňují namáčení půdy v blízkosti nadace. Je žádoucí dále zpracovat základ směsí odpadního motorového oleje a zahradních odrůd.

Počínaje prací si uvědomte, že hřiště by mělo mít mírný sklon v obou směrech, ale ne pouze na sever.

Tato předpětí je nutná, aby se lázeň neroztavila na jaře vodou taveniny. Je také nezbytné pro rychlé odvodnění vody během deště.

Poté se místo připravuje na založení. Začneme vyrovnání země, pak odstraníme vrchní vrstvu zeminy, poté vyvíjíme budoucí základové koupele na základě skutečnosti, že její šířka 10 centimetrů by měla být větší než šířka stěny.

Aby bylo značení kvalitní, je třeba použít tyto nástroje:

  • úroveň,
  • dlouhá šňůra,
  • Ruleta,
  • pravoúhlý trojúhelník,
  • , jakož i čtyři dřevěné kolíky.

PS A na dezert doporučuji se podívat na video: Jak naplnit základ pásky pod vanou vlastními rukama