Švestky na střechu: instalace plastových a cementových odvodňovacích systémů, čištění nečistot

Obsah článku

 • Druhy systémů odvodnění kovů
 • \ t
 • Vlastnosti instalace kovových odtoků
 • Instalace plastových a cementových odtoků
 • Potřeba pravidelného čištění okapů
 • Odvod vody ze střechy se provádí pomocí kanalizace, zaměstnanci chrání stavby domu před nepříznivými účinky atmosférických srážek. Déšť a rozmrazená voda mohou brousit základ, zničit troubu, zkazit vzhled budovy. Vodopád je soustava trubek a žlabů, upevněných spojkami, spojovacími prvky, upevňovacími prvky.

  Švestky pro střechu v moderní vylepšené verzi nejen chrání, ale také zdobí fasádu budovy.

  ?

  Obsah
  1. Odrůdy systémů odvodnění kovů
  2. Vlastnosti instalace kovových odtoků
  3. Montáž plastových a cementových odtoků
  4. Potřeba pravidelného čištění okapů

  Systémy odvodnění kovů jsou vyrobeny z pozinkované oceli, která může mít přídavný polymerní povlak, měď, hliník a slitiny zinku a titanu.

  Jednou z možností s nejnižším rozpočtem je použití pozinkované oceli. Hlavní nevýhodou tohoto materiálu je nízká odolnost proti korozi. Plastové povlaky - plastisol, pural - nejenže prodlužují dobu provozu drenážního systému, ale poskytují mu i další dekorativní vlastnosti.

  Vypouštěcí systémVoda z mědi je nejodolnější, ale jedna z nejdražších možností.Povlakování této kovové patiny nejenže prodlužuje dobu jejího použití, ale také přidává celý design rafinovaného a pevného vzhledu. Většina běžných měděných žlabů je kombinována s kachlovými střechami. Komplikovanou variantou je instalace poloměrů, které popisují fasády budov - pájené nebo svařované.

  Drenážní struktury slitin zinku a titanu mají na povrchu přirozeně tvořenou patinu - alkalický uhličitan zinečnatý.

  Životnost takovéto drenáže je více než 100 let za předpokladu, že nedochází ke kontaktu s mědí a železem, což vede k výskytu elektrické koroze.

  ?

  Vlastnosti instalace kovových odtoků
  \ t

  Pokud chcete držet střechu vlastníma rukama, existuje několik způsobů, jak toho dosáhnout.

  • Pro utěsnění spojů desky a stěny se používá sprcha s dvojitým šroubem. Střechy se sklonem nad 300 ° C, vybavené systémy z rohů a zakrývají příliv a odliv. Rohy se nazývají ohnutými v pravém úhlu k desce. Šířka této části, která je umístěna na dlaždici, nesmí být menší než 100 mm a svislá - větší než 75 mm. Drenážní roh je osazen pokládkou obkladů nebo dlažeb. Svislá část rohu by měla být přitlačena ke stěně. Z výše uvedeného je zakryta stupňovitým dřezem. Horní hrana rohu se ohýbá a pokládá se do spojů zdiva zafixovaných klíny, vyšívanými cementovou maltou.
  • InstalaceOdtoky na střeše, pokryté profilovanými dlaždicemi, lze vyrobit s jedinou klapkou. V tomto případě je kovový plech vložen do zdiva s jedním okrajem a druhý je spuštěn na střechu a navinut na další okraj hřebene.
  • Možnost výroby povodňového odtoku. Některé střešní tašky mají zapuštěné dlaždice, ale častěji je k deskám z desek připevněna kovová sprcha. Listové rámy zároveň odvodňují dřevěné kolejnice, které slouží jako boční strany. Žlábky Razhelobkovye provádějí vypouštění vody do parapetu nebo okapu.
  • Pro utěsnění horního okraje střechy přiléhající ke stěně použijte švestky. Okraj plechu je navinut do řešení švu, umístěného ve výšce dvou řad od povrchu střechy. Šířka odtoku umístěného na střeše by měla být asi 15 cm.

  ?

  \ t

  Střešní švestky z PVC , cena je poměrně cenově dostupná a dobře kombinovaná s dlouhou obsluhou a snadnou instalací, což je velmi oblíbená volba pro běžné vývojáře. Kompletní sada plastových okapů zahrnuje: trubky, žlaby, spojky, odbočky, spojovací, úhlové, upevňovací prvky, nálevky. Vyrábí systémy dvou typů průřezů: obdélníkové a kulaté.

  Pokud si sprchujete vlastními rukama, je třeba mít na paměti, že obdélníkový tvar drenážního systému je v instalaci mnohem složitější, ale poskytuje moderní, atraktivní vzhled budovy. Pro jakýkoliv typ střechy si můžete vybrat požadované barevné schéma.Čtvercový profil žlabu se doporučuje v oblastech s vysokými dešťovými srážkami, protože může zajistit lepší odvod vody.

  Svařovací komponenty z PVC mohou být spojeny pomocí lepidla nebo tuhé rukojeti , čímž se získají pogumované konstrukční prvky. Spolehlivější jsou adhezivní sloučeniny, které se provádějí pomocí speciálního lepidla nazvaného "Molecular Welding". Kaučuk je náchylný ke stárnutí a ztrátě kvalitativních vlastností. Spojení je ucpané listy, odpadky, porušuje normální práci drenážního systému.

  Plastové švestkové střechy jsou opatřeny tuhými žebry pro zvýšení pevnosti systému, ale nedodržení pravidel žlabu může zrušit všechny tyto konstruktivní výhody. Základní požadavky na instalaci:

  • vzdálenost mezi upevňovacími prvky by neměla být větší než 600 mm;
  • jeden odtok by měl sloužit ke střeše o ploše nepřesahující 100 m2;
  • celková odchylka odtokové trubky - 5 mm pro každý běžící metr;
  • Pokud potřebujete nainstalovat konektory, nálevky, rohy, pak by měl být nejbližší držák umístěn ve vzdálenosti nejvýše 5 cm;
  • Aby se zabránilo úniku vody na střeše, musí mít vnější strana žlabu sklon 5 mm.

  Cementový odvodňovací systém pro střechu má několik výhod: spolehlivý provoz, snadnou instalaci a nízkou cenu. Mezi významné nevýhody patří tendence ke zmenšení. V moderní výstavbě je takový systém dostatečně využívánvzácně Nejčastěji se nachází v šikmých střechách budov staré budovy v kombinaci s kachlovým cementem v cementu.

  ?

  Potřeba pravidelného čištění okapů

  Řádné fungování drenážního systému je zajištěno nejen správným výběrem kvalitativních konstrukčních prvků a příslušného zařízení, ale také pravidelným čištěním odtoku střechy. Zvláště důležité pro kovové i plastové odtoky, podzimní čištění.

  Moderní odvodňovací systémy nevyžadují zvláštní péči o ně: nemusí být natřeny nebo použity jinými prostředky k ochraně žlabu před korozí. Existuje však i další nebezpečí: při nesprávné přepravě, instalaci a čištění na povrchu drenážních konstrukcí se mohou objevit malé škrábance, které vyžadují pečlivou manipulaci s výrobky.

  Ucpání střešních netěsností lze nejen odstranit, ale také upozornit. Za tímto účelem jsou nastaveny speciální sítě, které zabraňují tomu, aby listy a odpadky vstupovaly do potrubí a okapů. Pokud by preventivní opatření nebyla dostatečně účinná, je možné listy snadno odstranit pomocí silného proudu vody z zavlažovací hadice.

  Důležitým opatřením pro zachování drenážního systému je jeho zařízení se speciálním systémem tvořeným kabely, čidly vlhkosti a teploty.

  Technická novinka používaná k provozu odvodňovacích systémů je robotické zařízení. Slouží k účinnému a bezpečnému čištění žlabů,ve značné výšce. Přístroj se může pohybovat tam a zpět a je vybaven inteligentním systémem rozpoznávání, který může posoudit povahu a rozsah znečištění, určit požadovaný počet průchodů, vypočítat intenzitu čištění.

  Včasná pozornost věnovaná organizaci odvodňovacího systému umožňuje po mnoho let zachovat vzhled fasády budovy, aby nedocházelo k ničení drenáže, zaplavování a zamokřování okolí.