Svislé záhony - vytvořte si vlastní nápady

Svislé záhony se nazývají objemové struktury, natažené nahoru, osázené různými rostlinami: květinami, zeleninou, bobulemi nebo pikantními bylinkami. To není nutně záhon v přímém smyslu slova, může to vypadat jako pyramida, oblouk, plátno nebo dokonce topiarní forma. Takové terénní úpravy se v našich usedlostech provádějí jen zřídka, a to z důvodu falešné představy o složitosti zařízení a následné péči o vertikální zázrak. Ve skutečnosti, takový záhon pouze vypadá něco nereálného a obtížného, ​​ale ve skutečnosti je jeho zařízení jednodušší než jednoduché. Nyní jste přesvědčeni tím, že si přečtete některé typy podobných návrhů, které lze snadno sestavit vlastníma rukama.

Obsah
 1. Obsah
 2. Hotové kontejnery - nejjednodušší verze vertikálního záhonu
 3. Zelená obrazovka na plotě
 4. Květinová věž - květinový záhon pro ampelas
 5. Spona z polyethylenových trubek
 6. Zelený tunel - komplexní rozhodnutí o konstrukci
 7. Video ukázka zařízení květináče z palety

Obsah

 • Hotové kontejnery - nejjednodušší verze vertikálního záhonu
 • Zelená obrazovka na plotě
 • Květinová věž - záhony pro ampeli
 • \ t
 • Spona z polyethylenových trubek
 • Zelený tunel - komplexní konstrukční řešení
 • Video příklad zařízení pro záhony z palety

Svislý záhonu s květinami - ozdoba jakékoli oblasti

\ t

Hotové kontejnery - nejjednodušší verze vertikálního záhonu

\ t

Téměř vV každém velkém zahradním centru si můžete zakoupit speciální velkokapacitní kontejnery, které se skládají z několika navzájem spojených plastových lusků. Každý takový polštář je naplněn půdou a vysázenými rostlinami. Výběr pro výsadbu obojživelných rostlin s dlouhými chlopněmi, získáte krásné pyramidové postele.

Svislý květinový záhon z hotových kontejnerů

Alternativou k této možnosti může být kovový stojan s květinovými nádobami, které jsou na něm zavěšeny. Takové vertikální květinové záhony se často používají pro městskou úpravu krajiny, ale v případě potřeby mohou být "usazeny" a ve vašem dvoře.

Kovový stojan s květináči

\ t

Plotové zábradlí

\ t

Připevnění k plotu plastových lahví, naplnění je mletými a výsadbou květin, po chvíli můžete získat pevné zelené obrazovce. Nenechte se bát originálního nezastoupeného vzhledu takového designu - jak rostou, rostliny kompletně pokrývají plastové strany domácích šálků.

Při výsadbě zelených „obyvatel“ do lahví dbejte na jejich objem. Faktem je, že mnoho ampelios je špatně vstřebává v malém množství půdy, takže krása z nich nebudete čekat. Vyberte si rostliny s malým kořenovým systémem. Například ve dvoulitrových lahvích budete mít velký smysl pro lobelii, minitunii, mateřskou desku, různé greeny. Ale sazenice z nejkrásnějších Petunie "Opera" nebo "Rambler" ušetřit pro velké koše nebo vertikální květináče kontejnerů.

Zelenáplastová taška

Stěna může být zdobena plochými nádobami s rostlinami. Takové obrazy jsou žádoucí, aby se z zahradní sukulenty - jejich povrchní kořen vydrží déle sušení a téměř úplný nedostatek půdy.

Zelené obrazy na zdi

Květinová věž - květinový záhon pro ampelas

\ t

Takovým květinovým záhonu je věž, koule, kostka nebo zvířecí postava, zcela sypaná květinami. Vypadá to jen okouzlující! A to se děje velmi jednoduše. Chcete-li to provést, stačí zabít zemi čtyři kolíky na požadovanou délku a válcované kolem nich plastové sítě s lutrasilom nebo geotextilie. Během práce musíte dostat válec. Ve středu tohoto válce jsou vloženy dvě trubky pro zavlažování. Mohou to být obyčejné sanitární trubky, na jejichž povrchu jsou rozsekané otvory. Poté se válec naplní půdou, zředí se prasklinami (perlit, vermikulit) a hygroskopickými materiály (mech-sphagnum, speciální technická bavlna). V lutrasil (geotextilii) jsou vytvořeny díry - semenáčky vybraných rostlin jsou zde vysazeny.

Způsob vytvoření vertikálního záhonu hotové plastové formy

Věže květin - elegantní vzhled v městském exteriéru

Pro tyto účely není zcela nezbytné použít pouze krásně zbarvené rostliny. Věnujte pozornost odrůdám opravy smíšených jahod - věže s kvetoucími bílými nebo růžovými květy a spoustou bobulí (které mimochodem dozrávají po celé léto)lhostejný

Květinové záhony s jahodou

\ t

Svislá věž může být také vyrobena z několika krabic různých velikostí bez dna. Zpočátku země vytváří největší krabici a usíná na zemi. Z výše uvedeného položte další, menší velikost a také ji vyplňte půdou. Tak postupně sbírejte celou strukturu. Jak jste již pochopili, rostliny se vysazují do prostoru mezi překrývajícím se a spodním boxem. Tento záhon lze zavlažovat obvyklým způsobem, to znamená, v každé buňce zvlášť, a můžete se o něj postarat předem. V tomto případě je nutné před naplněním zeminy první zásuvkou namontovat do středu konstrukce děrovanou trubku, přes kterou se bude provádět zavlažování.

Rovněž lze provádět svislé květinové záhony vlastníma rukama as jinými materiály pomoci:

Populární způsoby vytvoření takových záhonů

Svorka z polyethylenových trubek

Zajímavý pohled na vertikální květinový záhon může být zkonstruován s pružnou polyetylenovou trubkou spirálovitě otočenou kolem jakékoli podpěry. Uvnitř potrubí položte perforovanou vodní trubku menšího průměru, která bude potřebná pro zavlažování rostlin. Na povrchu polyethylenu "hrnce" dělat otvory pro výsadbu. Nyní zbývá jen zaplnit vnitřní objem trubek půdou a vysadit jej vybranými zástupci flóry. Při použití trubek o malém průměru je lepší zastavit výběr na pikantních bylinkách, zeleninách, různých zálivkách nebo jiných zahradních sukulantech, které nevyžadují kvalitu a množství půdy.

Květinový záhon hadicové hadičky

\ t

Zelený tunel - komplexní konstrukční řešení

Další možností je designový květinový tunel, který vás může inspirovat k vytvoření něčeho podobného. Tento design se skládá z odnímatelných modulů - plastových boxů na mléčné výrobky. Krabice jsou umístěny soustruhem dolů dolů a uvnitř země se nalije. A teď začíná zábava! Faktem je, že rostliny v krabicích rostou ne v obvyklé poloze, ale v obráceném, na vnitřním povrchu tunelu. Proto jsou vysazeny v buňkách dna mříže. Zde je takový zelený ekologický koutek:

Zelený tunel z vyměnitelných modulů

Video příklad zařízení pro záhony květinového záhonu

Viz články pro podobná témata:

 • Rostliny pro jarní květy: sbírejte sbírku raného kvetení
 • Záhony a zahradní kompozice v zemi vlastníma rukama: pravidla gramotného designu
 • Barevné řešení pro zahradu nebo všechny základy krajinného zbarvení
 • Jak prolomit krásný květinový záhon Petúnie: analyzujeme celou sérii přistávacích prací
 • Rostlinný kvetoucí rámec - výběr trvalek pro květinové zahrady
 • Krásné záhony ve vašem venkovském domě: zajímavé nápady v tabulkách a fotografiích