Svítidla pro koupelny, stěny, strop, fotografie

Svítidla do koupelny

\ t

Je těžké přeceňovat hodnotu osvětlení v koupelně. Je to tento designový prvek, který může zkazit dojem zvoleného stylu pokoje nebo působivě zdůraznit jeho originalitu.

Tam, kde dopadá světlo, jak je to jasné, jaké přípravky se používají - všechny tyto detaily se stávají obzvláště důležité v designu malých koupelen. V nich je nejdůležitější, aby dodatečné stíny neukradly hlasitost a bez této těsné místnosti.

Obsah
 1. Vestavné žárovky do koupelny
 2. Stropní svítidla do koupelny
 3. Lampa pro koupelnu s nástěnným držákem
 4. V koupelnách lze použít následující typy svítidel:
 5. Značení koupelnových svítidel
 6. Druhy svítidel pro koupelny

Vestavná svítidla pro koupelny

\ t

Zavěšené stropy umožnily stát se jedním z nejoblíbenějších. I když nebudou nejekonomičtějším řešením, a to jak z důvodu ceny samotné lampy, tak i ze spotřeby energie, ale pouze tyto lampy mohou svým rozptýleným světlem vytvořit atmosféru zvláštního komfortu. Lze je montovat nejen do stropních konstrukcí, ale i do zdi.

)

Je důležité vzít v úvahu kvalitu svítilny, která závisí na výkonu svítilny a společnosti výrobce.

Stropní svítidla do koupelny

\ t

Tradiční stropní svítidla neztrácejí své postavení v hodnocení svítidel pro koupelny. Jejich jméno mluví samo za sebe - jsou připevněny ke stropu, včetně závěsů.

Stropní svítidla by měla být navržena s ohledem na vlastnosti koupelen. Jejich stropy se vyznačují zvýšenou odolností proti vlhkosti, páře, kapičkám, z materiálů chráněných proti korozi a dobře snášejí možné kolísání teploty.

. )

Koupelnové svítidlo s upevněním na zeď

\ t

Tento typ svítidel se již dlouho nachází v domech a bytech. A vzhledem k tomu, že v posledních deseti letech se počet modelů takových svítidel mnohokrát zvýšil, nyní je nyní možné zvolit nástěnnou lampu, která harmonicky doplňuje jakýkoliv interiér koupelny.

Taková svítidla se obvykle snadno instalují. Mohou být hlavním a doplňkovým zdrojem světla v koupelně a rozmanitost jejich forem poskytuje prostor pro konstrukční řešení.

V současné době existuje několik typů koupelnových svítidel, z nichž hlavní jsou diskutovány níže. Ale jak ukazuje praxe, často se dává přednost kombinaci stropního osvětlení zrcadla s podsvícením. Mnozí, zejména ženy, mylně věnují více pozornosti podsvícení zrcadla. Takové osvětlení však není schopno zajistit správné vnitřní osvětlení. Ona jeby mělo být pouze doplňkem k hlavnímu osvětlení, které slouží jako stropní nebo nástěnné lampy.

(76 )

Vlhkost v koupelně je mnohem vyšší než v ostatních prostorách bytu. Proto je pro koupelnu nutné zvolit vhodné: vodotěsné lampy a uzemněné kovové armatury.

V koupelnách jsou povoleny následující typy svítidel:

Vestavěné LED svítidlo do koupelny

LED koupelnové lampy lze otevřít a zapustit, které se používají pro montáž do podhledů. Vhodnost těchto svítidel je značná úspora elektřiny, zatímco pokud jsou umístěny po obvodu stropu v koupelně, mohou snadno rozsvítit malou místnost.

Žárovky se žárovkami se dokonale hodí pro osvětlení zrcadel, protože nenarušují odstín kůže. Nejčastěji jsou umístěny na horní straně zrcadla nebo na obou stranách.
Svítidla jsou namontována v podlahové krytině.
Bodová svítidla se používají hlavně k osvětlení nábytku.

Bez ohledu na to, jaký typ svítilny je použit, musí mítoznačení IP.Toto označení označuje, jak dobře je lampa chráněna před vniknutím vlhkosti a prachu do těla.

Označování koupelnových svítidel

\ t

označení se skládá ze dvou číslic. Pro lampu, která bude použita v koupelně, důležitá druhá číslice, označujeúroveň ochrany proti vlhkosti:

 • 0 naznačuje, že v lampě taková ochrana neexistuje;
 • od 1 do 4 označují ochranu proti stříkání ze všech stran;
 • 5 - ochrana před vodními paprsky;
 • 6 znamená, že lampa zůstane v provozu i při ponoření do vody.

Koupelna bude optimálně vybavena vodotěsnou lampou 4-5.

Typy koupelnových svítidel

Vestavná stropní svítidla v koupelně

Stropní nebo nástěnné svítilny se zpravidla používají k zajištění nezbytné úrovně osvětlení v koupelně.

 • Stropní svítidla do koupelny

Stropní svítidlo má nejčastěji plochý tvar, tato lampa umožňuje ušetřit místo v malé koupelně a navíc vytváří pohodlné rozptýlené světlo. Lampy mohou být několik nebo jeden, vystředěný, vše záleží na velikosti koupelny a na požadovaném efektu. Například pomocí několika stropních svítidel může být koupelna vizuálně rozdělena do zón, přičemž jednotlivé zdroje světla jsou umístěny po jednotlivých zónách, například přes umyvadlo se zrcadlem a přes sprchovou zónu.

 • Nástěnné svítidla do koupelny

Tyto lampy, umístěné na dvou stranách zrcadla, rovnoměrně osvětlují obličej mycího stroje, aniž by vytvářely zbytečné stíny.

Vestavná koupelna

\ t

Volba osvětlení v koupelně je důležitá pro nalezení optimální intenzity světla. Slepé světlo může být nepříjemné a příliš světlé - může to obtěžovat. Pro vytvoření klidného a útulného prostředí v místnosti by mělo být světlo rozptýlené a nemělo by vytvářet samostatné, jasně osvětlené prostory. Takové osvětlení bude pohodlné ráno, aby se rozveselilo, a večer pro relaxaci. Při volbě umístění světelných zdrojů, jejich množství a výkonu je nutné si tato pravidla pamatovat.

Přemýšlíte o výběru koupelnového vybavení, nezapomeňte na očekávaný výsledek na konci opravy. Nástěnné lampy jsou vhodné pro každou místnost. Použití závěsného stropu poskytuje nejlepší volbu vestavěných svítidel. A pokud jsou všechny nezbytné komunikace (montáž, zapojení atd.) Pro instalaci stropních svítidel, pak můžete zvážit možnost designu s jejich použitím. V poslední době, design koupelny často používá víceúrovňové osvětlení, které zahrnuje použití několika typů svítidel najednou.