Tandoor vlastními rukama - jak udělat cihlu vlastními rukama v zemi + Video

odpočinek na letní rezidenci spojené s obdivem přírody a vaření neobvyklých jídel na otevřeném ohni. Dříve, grilování nebo grilování bylo obvykle užité na vaření. V současné době se zde vyrábějí orientální kachlová kamna s názvem tandyr, která mohou být postavena ve vlastním prostoru vlastníma rukama.

Obsah

 • Miracle-sporák - vařit, smažit a vypálit všechno!
 • Vlastní tandoor z cihel - začneme pracovat
 • Brick Toner - jak dělat všechno správně?
 • Clay Východní trouba z hlavně - je to také možné!
 • Obsah
  1. 1 Divo trouba - vařte, vařte a vařte všechno!
  2. 2 Vlastní tandoor z cihel - začneme pracovat
  3. 3 Brick Toner - jak dělat všechno správně?
  4. 4 Clay Východní trouba z sudu - je to také možné!

  1Zázraková kamna - vařte, smažte a spálte všechno!

  Tandoor z cihel nebo jílu je druhem ruské pece v asijských zemích. Takové zařízení se nejčastěji používá pro pečení chleba. Zároveň dokonale vyjde vařit jakoukoliv zeleninu a voňavé maso.

  Kamna mají důležitou výhodu - umožňují pečení výrobků tím, že utratí minimum palivového dříví. Pro asijské země, kde nejsou husté a vysoké lesy, je to velmi důležité.

  Trouba pro pečení potravin

  \ t

  Kromě toho jsou pokrmy v tandooru jemné, voňavé a skutečně šťavnaté a jejich příprava trvá několik minut. Například zelenina se peče 4-5 minut, jehněčí a vepřové maso - pro 16-20, hovězí maso - pro 30, drůbež a ryby - pro 8-10. V případě potřebyV asijské troubě můžete vařit husté polévky, jejichž chuť není srovnatelná s jinými pokrmy ruské kuchyně.

  Existují dva hlavní typy východních pecí: - uzbecký a arménský tandoor (často se nazývá toner). Rozdíl mezi nimi je zanedbatelný, ale z řady důvodů se arménská kamna staví častěji. Zařízení toneru je velmi jednoduché. Je proveden ve formě cihlového nebo hliněného hrnce, jehož dno je vzhůru nohama. Ve spodní části toneru je otvor. Musí vyhodit do povětří.

  Arménský tandoor ve formě cihlového kotle

  Amryan Toner je nutně položen na vnější straně cihly a mezi nimi a samotnou pecí, přirozené akumulátory tepla padají - sůl, písek, obyčejný jíl. Tato konstrukce umožňuje, aby kotel absorboval téměř veškeré teplo vznikající při spalování palivového dříví a při vaření ho dal dovnitř. Díky tomu bude váš tandyr v zemi poskytovat stejnou teplotu při přípravě různých orientálních pokrmů.

  Neobvyklá forma tandoorů z hlíny a cihel kvůli potřebě zachránit dřevo. Nemá vliv na chuť a kvalitu připravovaných pokrmů. Tandoor můžete tedy bezpečně navrhnout vlastníma rukama v jakékoliv konfiguraci, která je pro vás vhodná. Kamna mohou být ve formě sudů, oválných, rovných, kulových, čtvercových, válcových a tak dále.

  2Vlastní tandoor z cihel - začneme pracovat

  Brick Toner je vyroben ze všech nejjednodušších. A může být stacionární nebo přenosný. StacionárníZařízení je žádoucí umístit ve vzdálenosti od města, ovocných stromů a obytných budov na písčitých nebo kamenitých suchých pozemcích. Přenosný toner je vyroben na kolech, které jsou připevněny k plošině, na které jsou umístěna kamna. Tuto strukturu můžete přesunout na své vlastní stránky podle vlastního uvážení. Ale mějte na paměti, že východní trouba má velkou hmotnost.

  Přenosný toner

  \ t

  Podívejme se, jak udělat z cihel tandyr v jejich venkovských statcích. Zdrojový materiál pro jeho výrobu je:

  • žárovzdorné bílé cihly;
  • hliněné cihly;
  • obyčejné kamenné bloky.

  Výstavba kamenných bloků tandyr

  \ t

  Z nich tvoří základ - základ pece s povinným otevíráním pro označování ve stromu. Cihla se vyznačuje vysokou hmotností, proto musí být základ konstrukce tak stabilní a trvanlivý, jak je to jen možné. Stacionární trouba je postavena přímo na zemi. Pod základem je nutné vrtat kulatý otvor. Jeho velikosti jsou vybrány s ohledem na to, jaké parametry má vaše tandoor vlastními rukama z cihly. Hloubka jámy - asi 125-130 centimetrů. Chcete-li mít bez problémů s konstrukcí tandoor, předběžně sestavte návrh budoucího designu a při provádění prací jasně sledujte jeho body.

  3Brick Toner - Jak udělat všechno správně?

  Aby bylo možné určit geometrické parametry budoucího toneru, odborníci doporučují provést předchozí neotřesitelné zdivo - takzvané pořadí. Ateprve pak přímo k konstrukci pece. Řešení je vyrobeno ze směsi, ve které je červený jíl, speciální plastifikátor a písek (měl by mít křemen). Není nutné se „obtěžovat“ výběrem nezbytných komponent. Je jednodušší koupit hotovou směs pro surovou, která se prodává v každém stavebním obchodě.

  Je možné provádět zdivo vertikálně nebo horizontálně. Když svislé uspořádání cihel potřebuje méně k vybudování toneru. Z tohoto hlediska bude práce nákladově efektivnější. Ale s horizontální zdivo trouba bude "udržet" teplo mnohem déle. Zde se musíte osobně rozhodnout, jak vyrobit tandoor z cihel vlastníma rukama (s vertikálním nebo horizontálním zdivem).

  Budování toneru vlastníma rukama

  Provedení kulatého zdiva je pro zkušené odborníky dost obtížné. Proto je nutné předem vytvořit přirozený výkres s využitím kompasů a úhloměrů. Řezání cihel pod potřebnou velikostí tónu na zemi se provádí pomocí bulharské pily, vybavené řezným kruhem na keramice (diamantový nástroj).

  Základem pro vytvoření kruhu kamen je cihlová šablona. Při provádění zdiva by nemělo být řešení uloženo - více ho přesvědčete o pevnosti konstrukce. Horizontálnost budovy je ověřena standardní úrovní. Pokud projekt zahrnuje zúžení toneru nahoru, snižte cihly mírně řezané. V procesu pokládky poskytne příležitostSestavte strukturu, která vypadá jako trezor.

  Vytvoření kruhu pece

  Po dokončení zdiva je třeba odstranit zbytky roztoku z vnitřku toneru. Venku je pec ošetřena suchou hlínou (je naplněna všemi dostupnými švy a malými mezerami) a uvnitř je žádoucí, aby byla potažena směsí melkonorublennoy zelené trávy a vlhké hlíny. Pokud chcete "zušlechtit" troubu, její vnější povrch může být ozdoben žáruvzdornou šamotovou dlažbou, vizuálně atraktivními pískovcovými nebo mozaikovými kachlovými prvky.

  Poté, co jste kompletně dokončili výrobu tandooru, musíte jej nejprve prototypovat papírem a poté dřevem. Upozorňujeme, že úplné vyschnutí zdiva proběhne během několika týdnů. První pecní pec se proto provádí po 14-20 dnech po dokončení stavebních opatření. Hotovou konstrukci doporučujeme pokrýt střechou tak, aby nevyplňovala déšť. Víko lze snadno vyrobit ze dřeva, břidlice nebo jiného materiálu.

  4Je možná i trouba z východní sudové hlíny!

  Udělat tandoor vlastními rukama je poměrně jednoduchá a odlišná metoda. Vezmeme obyčejný dřevěný sud malé velikosti, vyčistíme ho před znečištěním, důkladně ho umyjeme a pak ho nalijeme do vody. Barel ponechte po dobu 14 dnů až do úplného nabobtnání stromu. Pak proveďte následující:

  • vypusťte vodu;
  • Slibujeme vnitřek kukuřičného, ​​lněného nebo slunečnicového rafinovaného oleje (je lepší vzít si prádlo);
  • zabalte našeBudoucí trouba je lano (co nejtěžší), zatímco obruče zůstávají otevřené;
  • pomocí malých hřebíků připevněte lano (tak, aby se neklouzlo);
  • Odřezali jsme do dna díry z úseku, který bude mít ústí tandyru ze sudu.

  Výroba hliněné trouby z dřevěného sudu

  Budeme i nadále stavět tandyr. Vytváříme speciální roztok jedné části šamotové hlíny, poloviny ovčí vlny a dvou částí šamotového písku. Vlna může být nahrazena azbestem létání (lze ji zakoupit ve stavebnictví).

  Směs se míchá do konzistence plastelíny - měla by být dostatečně tlustá a pak nanesena v tloušťce asi 25-30 centimetrů do vnitřku hlavně. Roztok by měl být důkladně hladký. Poté je třeba týden sušit za použití běžných žárovek pro ohřev směsi.

  Aplikace směsi hlíny na sud

  \ t

  Již jsme téměř postavili hliněný tandyr. Potřebujeme jen odstranit obruče a rozebrat hlaveň - před námi je pevná a pevná východní kamna! Musíte ho znovu vypálit tak, aby vám sloužil jedno desetiletí.

  Můžete postavit tandoor a plastovou hlaveň. Musí být také naplněn vodou, naolejován výše popsanou směsí šamotu a narovnán. Tramping se provádí, dokud neuvidíte jasný obrys vašeho budoucího toneru. Sušenou strukturu nechte několik týdnů vyschnout, pak spojte vodu aVyndáme barel kaleného hliněného sboru. Tento proces není obtížný, protože po vypuštění tekutiny objem válce klesá. Vaše východní trouba je připravena k použití!

  Teď víte, jak udělat tandoor. Úspěchy při přípravě originálních asijských jídel.