Tapeta ze zátky. Jak správně nalepit korkové tapety na stěny


Tapety na plochu Cork. Technologie lepení stěn.

Tapety a desky z lepeného korku

Spousta lidí, kteří chtějí dělat doma nejen krásné a kvalitní opravy, ale aby byly vyrobeny z ekologicky šetrných materiálů. Jedním z nejdůležitějších faktorů při opravě bytu je lepení a výběr tapet. Většina tapet v moderním trhu nemůže splnit požadavky na kvalitu životního prostředí, a většinou po opravě s obyčejnou tapetu zůstane na chvíli nepříjemný zápach. Ale cesta ven z této situace je - korek tapety. Je pravda, že tato možnost je dražší a časově náročnější, protože obvyklým způsobem tyto tapety nejsou lepeny. Ale pokud znáte všechny nuance tohoto obchodu, můžete se s touto prací vyrovnat bez větších obtíží. Pokud jde o náklady na tento materiál, stojí za to říci, že tento materiál plně odůvodňuje veškeré náklady na tento materiál. Takže, pokud chcete dobrou opravu, pak byste se měli zbavit všech pochybností.

Kukuřičný materiál pro stěny může být dvou typů - v rolích (tzv. "Korkových tapetách") av deskách. Nebojte se však předem při výběru jednoho nebo jiného typu, protože jsou naprosto stejným lepidlem.

Především je třeba připravit všechny nástroje, které budete potřebovat před správným lepením korkových tapet:

1. Nůž a nůžky pro řezání na sádrokartonových deskách.
2. Pravítko, s výhodou kov.
3. Hřebeny s malým zubem pro aplikaci lepidla.
4. Stěrka pro nanášení lepidla. Nejlepšímít malou velikost.
5. Tužka.
6. Stupeň sklonu nebo alkoholu.
7. Tatters.

Jak přilepit korkové tapety

Před lepením korkových tapet je nutné se ujistit, že vaše zeď je hladká, zpracovaná a připravená k práci, to znamená před položením tapety. Je třeba si uvědomit, že zeď by měla být naprosto stejná, protože po nalepení kortikálního materiálu budou všechny nerovnosti a vady velmi v očích, takže stojí za to se o to postarat předem, takže pak nelitujte hotového. Ale v silném tmelu zdi není potřeba. Můžete prostě jít na maják výchozí omítka nebo tmel. V tomto případě není možné použít kompletně dokončovací tmel, ale je nutné uzemnit povrch nebo vady zeminy.

Lepení korkových tapet začíná nákupem speciálního lepidla pro zátky nebo lepidla podobného složení. Můžete si také zvolit akrylové lepidlo, ale nálepka se může podobat obkladačkám. Zde je nutné použít lepidlo na stěnu při použití hřebene a silně přitlačit na nástěnné korkové desky.

Je velmi důležité vědět, že při práci s korkovou tapetou mohou být ohýbány a deformovány, stejně tak jako lepení v rozích nahoru - to je velmi důležité. Lepidlo tento materiál by měl být pouze krajky, a řez s velmi silnými nůžkami.

Kvůli hustému balení je kortikální tapeta mírně tající, což je důvod, proč je nutné před páskováním je rozřezat na pásy a nechat je lehce padnout na podlahu. Platí také pro dlaždice. Než začnete, musíteprovést důkladné značení stěny. K tomu je třeba nakreslit vodorovnou a svislou čáru uprostřed stěny (to je velmi důležité zejména při práci s dlaždicemi). Pokud chcete, aby se obložení nacházelo níže, můžete mírně posunout vodorovnou čáru. Pokud vložíte tapetu, měli byste obrys pouze svislou čáru a začít lepidlo z ní na obou stranách, pak trim bude i na všech stranách. Nyní můžete začít držet.

Pokud si vyberete tlusté lepidlo, stojí za to, aby byl nános opatřen malou stěrkou a položen na nástěnný hřeben. Lepidlo je nutné nanášet pouze na plochu lepidla nebo tapetu, jinak může lepidlo vyschnout.

Po nanesení lepidla pevně zatlačte tapetu ze zástrčky na stěnu. Je nejlepší a správné nalepit korkovou tapetu dohromady, jako v průběhu práce jednoho muže bude tisknout nahoře, a druhý drží list níže.

Tento materiál lepené spoj ve spoji, ale ujistěte se, že lepidlo nedostane z kloubů, a ještě více na zástrčku sám. Pokud se to však stalo, pak není nutné utírat lepidlo najednou, čekat na to lépe, a poté, co vyschlo, jemně ho zmáčkněte.