Tapety na plochu z Cork

Mezi různými dekorativními povlaky zaujímají přírodní materiály zvláštní místo. Environmentální bezpečnost a přírodní krásy z nich činí vynikající volbu pro výzdobu bytových a kancelářských prostor. Živým příkladem je tapeta s pilulkou. Jsou vyrobeny z kortikální dubové kůry, která je schopna po určité době obnovit nátěr. Produkce tohoto typu zpracování nepoškozuje přírodu. V tomto případě jsou náklady na korkovou tapetu ve srovnání s obvyklými časy vyšší. To je vysvětleno nejen nepřekonatelným vzhledem materiálu, ale také vysokými provozními vlastnostmi.

Vydávané korkové nátěry ve formě rolí nebo desek. Výroba využívá speciální aditiva, jejichž hlavním účelem je poskytnout hotovému výrobku trvanlivost. Horní vrstva korkových desek je dýhovaná, rolka je pokryta voskem. To podstatně zjednodušuje čištění materiálu a zabraňuje vstřebávání zápachu.

Obsah
 1. Výhody korkových tapet
 2. Typy korkových tapet
 3. Jak lepit korkovou tapetu?

Výhody korkových tapet

 • Vysoké dekorativní vlastnosti
 • Nízké teplo
 • Dlouhověkost
 • Vynikající zvuková izolace
 • Nehořlavost
 • \ t
 • Ekologie
 • Neshromažďování statické elektřiny
 • Pohodlí a snadná instalace.

Korková tapeta - nejlepší volba pro zpracování bytů a domů, zejména pokud jde o panelové domy. Používají se také v dekorech profesionální hudbystudií a výrobních zařízení. Tento typ zpracování je oblíbený v dekorech ložnic, dětských pokojů, obývacích pokojů. Vzhledem k vysokému obsahu vlhkosti může být použit v kuchyni, lodžiích a balkonech.

Typy korkových tapet

\ t
 • Ve formě plátna, desek nebo rolí. Základem materiálu je lisovaná korková drť. Nástěnné desky mohou být jednovrstvé nebo dvouvrstvé, obsahují barevný sprej. Mohou být použity pro zpracování prostor, kde se zaznamenává vysoká vlhkost.
 • Na papíře. Navrženo pro manipulaci se stěnami a stropy. S pomocí polštáře tapety na papírovém základě můžete ozdobit nábytek.
 • Samolepicí. Nedávno se objevil, ale rychle získal popularitu. Z předchozích druhů se vyznačují přítomností lepkavé kompozice.

Jak lepit korkovou tapetu?

Práce začíná přípravou základu. Povrch je očištěn od prachu a nečistot, mletý. Jakmile je základní nátěr suchý, můžete začít tapetovat. Vlhkost povrchu se měří vlhkoměrem. Ukazatel by neměl překročit 3%. Označte zdi. Svislé pruhy se kontrolují na úrovni budovy.

Lepidlo se nanáší stěrkou nebo stěrkou. To výrazně sníží náklady na směs.

Pokud se použijí akryly, lze tapetu lepit ihned po aplikaci. Pokud je použit kontaktní typ směsi, může být povlak lepen po 5-10 minutách po nanesení kompozice na povrch stěn.

Při prácikorek tapety, zkuste se ohnout, je také nedoporučuje lepidlo plátno kupředu. Než začnete lepit materiál, je třeba odříznout pásky o požadované délce a nechat je rozpadnout. Pokud použijete příliš silné lepidlo, je nejlepší použít hřeben. V tomto případě se kompozice aplikuje pouze na oblast lepení plátna, jinak může uschnout.

Poté, co se povrch stěny rozmazal lepidlem, je nutné pevně přitlačit tapetu ke zdi. To umožní spolehlivější připojení.

V procesu lepení materiálu je často nutné řezat otvory. Pro tyto účely je lepší použít stavební nůž s variabilními lopatkami. Je třeba mít na paměti, že zástrčka je poměrně křehký materiál. Řezy pod přepínači a zásuvkami je lepší dělat podle vzoru, který může fungovat jako podvrstvy.

Při instalaci korkové stěny mohou na povrchu materiálu zůstat stopy. Po práci je můžete odstranit pomocí konstrukčního vysoušeče vlasů. Pod vlivem vysokých teplot změkne vosk a stopy zmizí. Pokud je kortikální dlaždice špinavá, bude muset být nahrazena novou.