Technique Trompe-l'oeil - vytváříme optickou iluzi v zahradě

Kolik jsou nápady designérů pro krajinu, které chcete uvést do akce! V tomto plánu mají šťastní majitelé velkých pozemků - je jim povoleno téměř všechno. Přerušit uličku v pravidelném stylu - žádný problém, zasadit kvetoucí louku mimo zdi domu - taky. "Zdá se, že v mém malém spiknutí této krásy není vidět" - myslíte si. A budeš se mýlit! Samozřejmě je problematické umístit skutečnou uličku na malém pozemku mezi zahradními záhony a zahradními stromy, ale můžete vytvořit kompletní optickou iluzi o její přítomnosti. Pak tuto krásu každý den obdivujete - jakmile se dostanete z vaší oblasti.

Obsah
 1. Obsah
 2. Co je to obecně a proč je zapotřebí?
 3. Jaké jsou cíle Trompe-l'oeil?
 4. Jak vzniká iluze?
 5. Myšlenkové myšlenky a příklady provádění

Obsah

 • Co je to obecně a proč je zapotřebí?
 • Jaké jsou cíle Trompe-l'oeil?
 • Jak vzniká iluze?
 • Myšlenkové myšlenky a příklady provádění

Ve skutečnosti existuje mnoho způsobů, jak vytvořit optické iluze, ale zabýváme se jednou z nejživějších technik, které rané Římané objevili. Mluvíme o starobylém umění Trompe-l'oeil (tromply), který ve francouzštině znamená "klam zraku".

Co je to obecně a proč je zapotřebí?

Trompe-l'oeil - jedná se o realistické obrazy - klam, které vytvářejí iluze úplné přítomnosti toho, co ve skutečnosti neexistuje. Zapamatujte si obrázekohniště na plátně, které vidělo Pinocchio v komnatě táta Carla - to byl trompley, oklamal dřevěného muže, který se rozhodl dát mu nos do mísy. V zahradě se Trompe-l'oeil používá ve formě vyhlídkových obrazů, údajně otevřených pro neexistující okna, sochařských prvků, vizuálně zabudovaných do zdí budov. Jedním slovem, s pomocí této techniky na vašich stránkách se mohou objevit jakékoliv objekty nebo rostlinné kompozice, na straně téměř žádný rozdíl od skutečného.

Za dveřmi je iluzorní prostor - Trompe-l'oeil

Jaké jsou cíle Trompe-l'oeil?

Hlavním úkolem umění trompley je vizuální expanze prostoru, která bude zvláště patrná na malých, omezených hluchých plotech, úsecích. Výkresy na stěnách výklenku, skrz které jsou viditelné nekonečná pole a zahrady, "otevírají" uzavřený prostor a vizuálně ho zvětšují. A samozřejmě, nezapomeňte, že takové obrazy-podvody, aby krajinářský design jakéhokoliv pozemku zajímavější. Různé dveře a okna, za nimiž se otevírají nové, malebné obzory, dávají prostoru neobvyklé tajemství.

Jak vzniká iluze?

Výkresy ve stylu miniatury by měly být co nejrealističtější, takže byste neměli experimentovat s malbou spontánně. Najděte profesionálního umělce nebo fotografa, který vlastní techniky tohoto umění - teprve pak získáte požadovaný efekt realismu.

Technika trompolu musí být prováděna osobou, která tomu rozumí

Při vytváření díla by měl Trompe-l'oeil zohlednit také úhel pohledu na iluzorní objekt a hru světla. "Podvod" se stává vizuální realitou nejčastěji z určitého úhlu pohledu. To je důvod, proč je tak důležité nejen vytvořit zajímavou skladbu, ale také ji uspořádat tak, aby iluze opravdu fungovala. Sledujte skladbu z různých stran, možná budete muset někde omezit úhel pohledu. Na těchto místech je nutné umístit rušivé objekty - podpěry s kudrnatými rostlinami, stromy, sochami atd.

Ve výkresech Trompe-l'oeil je často pozorován účinek prodloužení čar reálného objektu, umístěného v blízkosti zdi. Ze strany je obtížné rozeznat, kde koncové větve stromů končí a začnou malovat. Také malba může do nejmenších detailů kopírovat kamenné nebo zděné cihly, na kterých se nachází. Tímto způsobem jsou díla Trompe-l'oeilu spojena s těmito objekty a vytvořením souvislé krajinné kompozice.

Nakreslený kůň skočí na opravdovém trávníku!

Pamatujte, že každý, i ten nejschopnější kresba, stále zůstává vzorem a při podrobném zkoumání je zřejmý. Proto se nedoporučuje umisťovat iluzorní „podvody“ příliš blízko k údajným místům jejich úvah. Často jsou instalovány na konci zahradní cesty nebo uličky - pak bude podvod odhalen pouze tehdy, když se divák blíží obrazu.

Dveře na konci uličky jsou jen "podvodem"

.

Myšlenkové myšlenky a příklady provádění

Zobrazeno na hluché stěně krajinyotevírá prostor uvnitř domu a proměňuje ho v otevřenou terasu se sloupy. Tato technika zvrátí naše vnímání a dělá nám přesvědčení, že zdi neexistují.

Imitace terasy u domu

Je nutné mít iluzorní objekty av případě, že na staveništi existují ošklivé ekonomické struktury. Všechny garáže, staré kůlny, transformátorové kabiny mohou být zdobeny realistickým obrazem a proměněny v zajímavý krajinný objekt. Tato nástěnná malba bude působivá zejména v tandemu s rostlinami, pergoly, trojčaty, kamennými rozptyly a dalšími dekorativními prvky.

Výkresy ve stylu tromplya na plotě

Pokud se na zdi rozloží tvar okna z cihel a vyplní se obrazem provensálské krajiny, pak se zdálky zdají, že zeď vašeho domova je ohraničena jižními regiony Francie.

Luk Provence za oknem

Realismus maleb v tropickém stylu je účinně doplňován různými obloukovými a dřevěnými příhradovými vzory. Dřevěný oblouk vytváří plný pocit, že cesta nekončí u zdi, ale pokračuje a vede do zahrady.

Dřevěný oblouk vytváří pocit skutečného rozšíření zahrady

.

A pro takové město je místo i na nejmenším pozemku!

Iluzivní město obloukem

Úžasná technika Trompe-l'oeil vám pomůže vytvořit takové místo, které chcete a umístěte vše, po čem vaše srdce touží. No, to bude všechnojen iluze! Krása vašeho webu, jeho originalita a originalita bude zcela reálná!

Viz články pro podobná témata:

 • Šperky a výrobky z plastových zahradních lahví - bez dekoru vlastníma rukama
 • Jak zařídit pozemek nebo zahradu - klasik návrháře
 • Patio v zemi vlastníma rukama - uspořádání nádvoří
 • Jaké pouliční ohřívače zvolit - plynové nebo elektrické?
 • Drovnitsa vlastníma rukama - varianty skladů miniaturního dřeva
 • Zdobení květinové zahrady před domem vlastníma rukama vytvoří exkluzivní v hlavní oblasti
 • .