Technologie instalace všech druhů teplé podlahy pro další pokládku dlaždice

Technologie montáže všech typů teplé podlahy pro další pokládku obkladů a dlažeb

Existuje několik způsobů vytápění podlahy z keramických obkladů. Chcete-li pochopit teplo podlahy pod dlaždice je lepší zvolit, je nutné odpovědět na několik otázek. Bude tento systém primárním nebo dodatečným zdrojem tepla? Plánuje se betonový potěr? Jaká je jeho maximální tloušťka vzhledem k výšce stropů v místnosti? Centralizované nebo autonomně vytápěné nemovitosti? Odpovězte na každou otázku a zúžíte tak možné možnosti instalace teplých podlah. To určí nejoptimálnější způsob.

Obsah
 1. Obsah
 2. Varianta č. 1 - podlaha s elektrickým ohřevem
 3. Využití topných úseků
 4. Použití topných rohoží
 5. Varianta # 2 - Infračervená tepelná podlaha
 6. Varianta č. 3 - podlaha teplá voda

Obsah

 • Varianta # 1 - podlaha s elektrickým ohřevem
  • Využití topných sekcí
  • Použití topných rohoží
 • Varianta # 2 - Infračervená teplá podlaha
 • Varianta # 3 - Podlaha teplá voda

Varianta # 1 - podlaha s elektrickým ohřevem

Pod keramickou dlažbou, která se obvykle používá jako podlahová krytina v koupelnách a kuchyních, je možné umístit jak topnou rohož, tak i topnou sekci. Pro keramické dlaždice vlastní vysoký přenos tepla. Proto není divu, že systémy teplých podlah, provedené nana základě odporového kabelu a uzavřené pod touto podlahovou krytinou mají prakticky 100% účinnost. Proč tedy dávat přednost topnému úseku nebo topné rohoži? Pojďme pochopit.

Využití topných sekcí

Jedním z nejdůležitějších požadavků na volbu tohoto elektricky vyhřívaného podlahového systému je možnost zvednutí podlahy v místnosti o 7 cm nebo více. Instalace topného tělesa se nakonec provádí v betonovém šroubu, jehož tloušťka by neměla být menší než 3 cm, ale ne větší než 5 cm. Již na povrchu potěru se nanáší lepidlo na dlaždice a stohovací dlaždice.

Výhody této metody zahrnují účinnost systému a jeho schopnost akumulovat teplo. Pro minusy - časové výdaje potřebné pro sušení betonové vazby

Důležité! Provoz teplé podlahy začíná nejdříve 30 dnů od jejího uzavření.

Použití topných rohoží

Pokládka teplé podlahy pod dlaždice tímto způsobem je nejvhodnější pro ty, kteří již dokončují opravy a nemají ani touhu, ani schopnost se obtěžovat při plnění cemento-pískového pojiva. Topná rohož se montuje přímo pod lepidlo na dlaždice, což výrazně zkracuje dobu instalace.

Instalace nábytku nad tento topný systém se nedoporučuje, protože může vést ke zhoršení systému vytápění a jeho poškození

.

Výhody této metody ohřevu podlahy z keramické dlažby lze připsat vedle možnosti snadného zabudováníúspora místa a rychlé zahřátí podlahové krytiny během provozu. Mimochodem, pocit, že krása teplé podlahy může být několik hodin po pokládce, během které lepidlo schne. Nevýhodou je skutečnost, že instalace systému pomocí topných rohoží se provádí pouze v otevřených prostorách.

Varianta # 2 - Infračervená teplá podlaha

Při pokládce infračervené teplé podlahy pro další pokládku dlaždice je třeba dodatečného materiálu, ve kterém výrobci doporučili použít skleněný magnezit nebo sádrokarton. Před zahájením montáže jsou práce určeny velikostí plochy opraveného povrchu.

Důležité! Nezapomeňte, že pro efektivní podlahové vytápění stačí pokrýt 80% jeho povrchu.

Pořadí prací je následující:

 • Vyčistěte povrch a pokračujte na podlahu vrstvy tepelně izolačního materiálu: Poliphoma nebo Infra-flex.
 • Následně naneste termo fólii tak, že jej rozříznete maximální délkou tkaniny. Tím se minimalizuje počet připojovacích míst pro připojení vodičů.
 • Na dělicí čáře filmu nezapomeňte izolovat výstup měděného pásu.
 • Aby se zabránilo možnému smrštění nanesené fólie, upevněte hrany k povrchu tepelného izolátoru běžnou lepicí páskou. Dbejte na to, aby se fóliové pásy nepřekrývaly.
 • Pak připojte termostat, jehož instalace by měla být provedena na vhodném místě pro přiblížení se stávajícímu vedení.
 • Připojenípřipojení vodičů a jejich výstup do termoregulátoru, po připojení dle schématu, které výrobce použil na systém teplé podlahy.
 • Připojte termočlánek, který by měl být umístěn přímo pod dlaždicí.
 • Všechny body přípojek a zapojení musí být důkladně izolovány. Odborníci proto doporučují použít termosilikonovou pistoli.
 • Zajistěte připojení termostatu k elektrické soustavě pomocí profesionální elektrické energie.
 • Zkontrolujte výkon namontovaného systému provedením zkušebního připojení.
 • Polyethylenovou vrstvu přidržte přes tepelný film.
 • Poté naneste desky ze sádrokartonu nebo skleněné slídy, na jejímž vrcholu ležela dlaždice.

Jak to funguje nezávisle a doma:


Důležité! Je zakázáno používat hliníkovou fólii jako tepelný izolátor a materiály, při jejichž výrobě se používá jako podklad. Při pokládání keramických obkladů je také zakázáno instalovat kovovou montážní síť.

Varianta č. 3 - Podlaha teplá voda

Ohřev vody podlahami funguje podle následujícího principu: mezi podlahou a keramickou dlažbou je namontován systém smyčky namontovaný na potrubí, kterým cirkuluje horká voda. Zvláště užitečné uvažovat o zařízení takového systému majitelé velkých venkovských domů, jejichž plocha je asi 100 metrů čtverečních. U bytů není tato možnost vhodná pro teplé podlahy, protože přispívá k růstu hydraulického odporu v centrálním systémutopení Kromě toho, návrat teplé vody přes teplou podlahu se vrací do systému, který je již ochlazený, což samozřejmě způsobí stížnosti od sousedů.

Instalace vodotěsné podlahy, stejně jako kabel, vyžaduje lití betonového spoje. To znamená, že místnost bude muset výrazně zvýšit povrch podlahy. Během instalace jsou prováděny následující kroky:

 • Připravuje se povrch hlavní podlahy s odstraněním starého nátěru. Vyčistěte nečistoty a odpadky, stejně jako pomocí vysavače, veškerý prach je odstraněn.
 • Probíhá vyrovnávací potěr.
 • Na vysušené betonové vrstvě je tepelná izolace, ve které nejčastěji působí pěnový polystyren.
 • Podlaha tepelné izolace se provádí instalací potrubí ve zvoleném schématu a připojením k směšovacímu uzlu - kolektoru.
 • Konstrukce je nalita do betonu a je vyrovnána s předinstalovanými majáky.
 • Po vysušení se beton položí na dlaždice.

Plátky podlahy s teplou vodou zahrnují rovnoměrné ohřívání vzduchu v místnosti ve všech směrech. Tento systém lze použít jako hlavní zdroj vytápění, což je mnohem efektivnější provoz radiátorů. Nevýhody tohoto způsobu podlahového vytápění mohou být způsobeny složitostí instalace, omezeným použitím a snížením výšky místnosti.

Výše ​​uvedené možnosti pomohou určit výběr podlahového vytápění, který je položen s obklady. Nezapomeňte, že nezávislá instalace teplé podlahy pod dlaždice je možná, ale bez zkušenostívýkon stavebních prací a základní znalosti z elektrotechniky pro výkon práce na odpovídající úrovni a na správné úrovni je stále obtížný. Proto je vhodné kontaktovat odborníky, kteří se profesionálně zabývají instalací různých typů teplých podlah.