Tepelná izolace balkonu je určena všem

stavební trh nabízí obrovský výběr topidel včetně těší zasloužené pinopleks úspěchu (extrudovaný polystyren). Je vhodný pro všechny místnosti, ale získal větší popularitu jako spolehlivý izolace balkonů a lodžií.

Izolační pinopleks balkony s rukama - jednoduché a účinné řešení i pro velmi chladných oblastech.

Izolace balkon pinopleks

, k čemu pinopleks

Tato stavební materiál má vynikající vlastnosti, včetně:

  • , odolnost proti vodě;
  • nízkou teplotu;
  • chemické neutralita, což je důležité pro použití v interiéru;
  • , dobrý stupeň ochrany proti plísním a kondenzace.

Kromě toho, pinopleks snadno manipulovat a má vysokou životnost.

Pro většinu běžně používané izolace balkonu tloušťky desky 80 - 100 mm. V nich budete potřebovat plastové šrouby v podobě plísní a pěny. Vzhledem k tomu, upevňovací prvky mohou být použity tekuté hřebíky, ale pak v průběhu času budete jít do vyrovnání.

Balkon začíná od stropu

Před prací potřebných k volnému balkon zbytečných položek a vyčistit ji z trosek. Zřejmé nerovnosti na podlaze, stropu a stěn s výhodou okamžitě odstraněn.

izolace stěn a stropů balkonů pinopleks

  • Zahájení izolaci balkónových pinopleks lepší z rohu stropu. U jedné desky stačí vyvrtat dva symetrické otvory vrtání nebo děrování. Otvory je třebaa samotného stropu. Poté vložili houby, které pevně přitlačily a přidržovaly destičky. Tyto dokovací stanice spolu se speciální drážkou. Výsledkem je, že celý design vypadá holisticky, bez mezer.
  • Je jasné, že velikost vašeho stropu nebude přesně odpovídat velikosti desek. Tento problém je však vyřešen, protože s pěnovým polystyrenem se snadno manipuluje. Náhradní díl lze odříznout běžným stavebním nožem. Vrchní vrstva desky se odřízne a pak se volně rozpadne.
  • Po stropě se podlaha balkonu ohřívá stejným způsobem. Spoje a mezery s povrchem by měly být dobře ošetřeny montážní pěnou. Dokud směs směsi úplně neztvrdne, zahřívejte stěny. V této fázi je velmi důležité, aby všechny úhlové konstrukční prvky byly bezpečně upevněny.
  • Izolace plotu a vnější stěny balkonu - poslední etapa. Zde odborníci radí nejen používat tlusté desky, ale také je upevnit ve dvou vrstvách. Všechny mezery jsou bezpečně utěsněny montážní pěnou.

Jak vidíte, tepelná izolace balkonu přesně vymezuje, nevyžaduje speciální stavební dovednosti. Každý majitel takovou práci snadno zvládne.

PS A na dezert Doporučuji se podívat na video: Oteplování fasád pěnovým polystyrenem