Tepelná izolace rámového domu - izolace stěn budov, postavená na rámové technologii

Rámové domy patří mezi nejlevnější a rychle stavěné budovy. Tepelná izolace rámového domu není jen instalací konkrétního ohřívače, má však své vlastní zvláštnosti, které musí být zohledněny při výstavbě.

Obsah:

 • Vlastnosti tepelné izolace fasád rámových domů
 • Které topení zvolit?
 • Proces izolace
 • Náklady na tepelnou izolaci
 • Obsah
  1. Vlastnosti tepelné izolace rámových domů
  2. Metody provádění tepelně izolačních prací
  3. Náklady a ceny izolace

  Vlastnosti tepelné izolace rámových domů

  Při navrhování a provádění prací na tepelné izolaci rámového domu je třeba vzít v úvahu následující důležité body:

  1. Rámový dům potřebuje izolaci ze všech stran: střechu (strop), podlahu a stěny.
  2. Ohřívač by měl být chráněn před vlhkostí, protože je třeba mít na paměti, že vlhkost může pronikat jak ven, tak uvnitř budovy.
  3. Rám domu by měl být přesně dimenzován jako ohřívač - to je hlavní zárukou kvality tepelné izolace.
  4. Při pokládce ohřívače by vždy měla zůstat vzduchová mezera mezi ním a povrchy vnitřních a vnějších stěn budovy, totéž platí pro střechu (strop).

  Hlavní typy izolačních materiálů.

  K dnešnímu dni existuje mnoho typů ohřívačů, ale nejznámější z nich jsou: pěna, minerální vlna, polyuretanová pěna, pěna, ovál a expandovaná hlína.

  Pěnoplast(pěnový polystyren), používán hlavně pro izolaci složitých ploch: sklepy, sklepy, podlahy.

  Minerální vlna se vyrábí v průmyslu ve dvou typech: rohože a role. Dodává se ve dvou typech: skleněná vata, která je vyrobena z oxidu hlinitého a skla a čediče, který je vyroben ze žulově-čedičových skal.

  Polyuretanová pěna, pinazol a vaječník mají vysokou míru, ale jejich použití nebylo široce využíváno, protože jejich instalace vyžaduje použití speciálního vybavení, což vede k významnému zvýšení nákladů na práci.

  Keramzit - známý a dlouhodobě používaný materiál. Má dobré izolační vlastnosti, ale v souvislosti s přístupem na trh k moderním tepelně izolačním materiálům se používá jen málo a pouze pro izolaci podlah.

  Způsoby provádění tepelně izolačních prací

  \ t

  Tepelná izolace se provádí způsobem montáže izolačního materiálu do rámu domu po "zakrytí" zvenku. Minerální vlna nebo pěna, těsně mezi podpěry rámu (vzdálenost mezi podpěrami musí přesně odpovídat rozměrům ohřívače).

  Rámový dům - zateplení.

  Na obou stranách je ohřívač potažen speciálním materiálem: na vnitřní straně paropropustné, zvenku - hydroizolace. Ohřívač je instalován tak, aby mezi ním a stěnami stěn zůstala vzduchová mezera.

  Po instalaci jsou stěny přišité sádrokartonem nebo jiným materiálem a v průběhu jednánípřípravné dokončovací práce, utěsnění vnitřního prostoru, kterým je topení.

  Náklady a cena izolace

  \ t

  Pokud jde o ceny tepelně izolačních prací, je třeba si uvědomit, že v různých regionech a oblastech budou jejich náklady výrazně odlišné. Náklady jsou ovlivněny použitými materiály, pokládací plochou ohřívače, složitostí konfigurace povrchu.

  Pamatujte také, že cena izolace střechy domu bude 1,5-2krát dražší než izolace stěn.

  Mělo by být také známo, že používání mistrů jednotlivců je levnější, ale zvyšuje riziko špatné práce a přímých podvodů.