Tepelná izolace z pěnového polystyrenu: analýza 3 populárních izolačních situací

Tepelná izolace z pěnového polystyrenu: analýza 3 situací populárního oteplování

Tepelná izolace podlahy je samozřejmostí. Je doložena ekonomickými výpočty a snahou zajistit příznivé mikroklimatické podmínky, a to jak v bytech vícepodlažních budov, tak v autonomních nízkopodlažních budovách. Oteplování překrytí sníží tepelné ztráty, odstraní příčiny řady onemocnění spojených s podchlazením. Zvýšení tepelných charakteristik stěn pomocí různých materiálů a dispozičních schémat, mezi nimiž není izolace pěnového polystyrenu poslední místo.

Obsah
 1. Obsah
 2. Proč je lepší jej izolovat pěnovým plastem?
 3. Typy ohřívačů z tohoto materiálu
 4. Vlastnosti izolace různých konstrukcí
 5. Izolace podlahové konstrukce se zpožděním
 6. Tepelná izolace betonovým pěnovým polystyrenem
 7. Uspořádání izolace podlahy
 8. Závěrem

Obsah

 • Proč je lepší jej izolovat pěnovým plastem?
 • Typy ohřívačů z tohoto materiálu
 • Vlastnosti izolace různých provedení
 • \ t
  • Izolace podlahové konstrukce se zpožděním
  • Tepelná izolace s betonovým pěnovým polystyrenem
  • \ t
  • Systém izolace podlah, pokládání na zem
  • \ t
 • Závěrem

Nízká tepelná vodivost topné skupiny na bázi polystyrenu odůvodňuje jejich priority. Vybaven pěnou neboExtrudované analogové vícevrstvé struktury se stávají spolehlivou bariérou pro pronikání ztrát vlhkosti a tepla. Vzhledem k nízké hmotnosti materiálů se specifickou strukturou není nutné zpevňovat stropy a základy. Používají se pro obklady sklepů, fasád, sklepů. Univerzální izolační plechy se montují na stěny i na strop. Video ukazuje, jak je lodžie plně vybaveno použitím tohoto typu izolačních materiálů:

Analogicky lze tepelné inženýrství zlepšit v garážích, skladech, průmyslových dílnách a dalších zařízeních.

Proč je lepší jej izolovat pěnovým plastem?

Existuje řada faktorů:

 • Materiály skupiny pěnového polystyrenu jsou ideální pro podlahy, neboť přispívají k současnému řešení dvou problémů: zajišťují tepelnou izolaci a zabraňují pronikání páry a vlhkosti. Majitelé bytových a nebytových prostor, umístěných v prvním patře, potřebují zejména parní a hydroizolační práce.
 • Extrudovaný polyfoam a jeho "sestra" neabsorbují půdní vlhkost, která jako ideální vodič výrazně snižuje izolační vlastnosti.
 • Plocha čtverečních materiálů bez rozbití konstrukce má hmotnost 350-400 kg, což výrazně přesahuje výkon většiny povrchových úprav.
 • Tento typ izolace je kompatibilní s elektrickými a vodními zařízeními systémů "teplé podlahy".
 • Struktura a geometrické parametry materiálů se nemění ani způsobují bobtnánívětšina ohřívačů vlhkosti, nebo z dlouhodobého vystavení vysokým teplotám.
 • Pěnový polystyren je odolný vůči negativním chemickým a biologickým faktorům.
 • Jednoduchá, časově náročná instalace. Desky bez problémů mohou být vyříznuty pro uspořádání malých segmentů, pomocí pěnového polystyrenu je možné provádět izolaci podlah v místnostech jakékoliv oblasti, konfigurace.

Hlavní výhodou je demokratická cena, která je k dispozici většině ochotných opravovat nebo stavět vlastní dům a provádět efektivní izolace podlah z pěnového plastu za rozpočtové sazby.

Tepelná izolace z pěnového plastu - levná, efektivní

Věnujte pozornost! Materiály třídy pěnového polystyrenu jsou odkazovány na schémata s maximální dobou věrné služby vlastníkům, což v kombinaci s cenou a nižšími náklady na vytápění potvrzuje jejich ziskovost.

Typy ohřívačů z tohoto materiálu

Polystyrenové izolační materiály jsou rozděleny do dvou podskupin, které se liší výrobní metodou, a proto mají technické vlastnosti:

1. Pěnoplast. Získává se vlivem pěnícího činidla a následným slinováním expandovaných granulí. Dodává se ve formátu bílých desek (již vyvinuté varianty šedé barvy) s výraznou strukturou propojených kuliček. 98% hmotnosti pěny zabírají bezvzduchové vzduchové bubliny uzavřené v neproniknutelné skořepině, takže materiál má vynikající izolační vlastnosti v kombinaci s nízkou hmotností.

Specifická struktura pěny - základ jejích izolačních priorit

\ t

2. Extrudovaná izolace se získá pěněním plynem (CO2), po kterém hmota pod tlakem prochází hlavou vytlačovací hmoty vytlačovacího stroje. V cut-off se hmotnost zelené, růžové, modré, žluté barvy podobá houbě s malými buňkami a vzduchem naplněnými póry. Vytlačovací materiál je před pěnou podle pevnostních charakteristik a za ceny.

Vytlačený typ pěnového polystyrenu

\ t

Výrobky se značkou "Pinolex" se staly alternativou k zahraničním výrobkům, které zahrnovaly nejen výrobu, ale i celní a dopravní náklady. Pokud jsou ekvivalentní západním produktům, jsou technické vlastnosti tepelně izolačního materiálu nižší než jejich hodnoty, což svědčí o tom, že izolace podlahového izolačního materiálu by měla být přesvědčivější než jakákoli vysoce kvalitní reklama. Pokládání na krycí vrstvu tohoto tepelného izolátoru s prakticky nulovou vlhkostí nevyžaduje žádnou údržbu jako vrstvu hydroizolace, kterou lze považovat za dodatečný příjemný bonus.

Vlastnosti izolace různých provedení

Materiál je dodáván ve formě desek 0,6? 1,2 a také 0,5? 1,0 m, většina stavebních prodejen nabízí služby pro jejich řezání.

Pro uspořádání obytných místností se používají výrobky označené značkou ПСБ-С-35 pro izolaci hangárů a garáží PSB-С-50. Aby se zvýšila pohodlí stohování vypouští desky s frézovanými hranami, jeRozlište se schématem "drážka v hřebenu".

Důležité. Při kontaktu s pěnou s organickými rozpouštědly (tmely, pryskyřice) se topí. Nepřípustný přímý kontakt materiálu s polymer-bituminovými tmely. Je nutné izolovat pěnu, opatřit ji oběma povrchy vrstvou polyethylenové fólie.

Izolace podlahové konstrukce se zpožděním

Pokud jsou tenkostěnné pěnové desky umístěny mezi zpožděními, pak PSB-C 15 dokonale zapadá jako ohřívač, protože hlavním zatížením budou vyvrtávací tyče. Lze zvýšit výkonový standard pro tepelnou izolaci prvních pater o 10 cm. Pro mezipodlahové stropy stačí 5 cm.

Podlahové vytápění se zpožděním

Věnujte pozornost. Vyplňte mezery mezi pěnou a zpožděním, stejně jako technologická mezera podél stěn podél obvodu může být izolace ze skleněných vláken "Ursa". Je levnější než montážní pěna.

Tepelná izolace betonovým pěnovým polystyrenem

\ t

Pro provádění izolace betonových podlahových pěnových materiálů zvolené materiály s vysokou pevností (PSB-C 35 atd.). Je přípustné zhotovovat hrubé vyrovnávací desky různých kapacit, ale je lepší udělat před přístrojem podlahovou mazaninu. Vrstvy podlahové konstrukce jsou pak uvedeny v následujícím pořadí:

 • hydroizolační fólie;
 • určit (pěna);
 • výztužné pletivo s předchozí aplikací 2 cm upevňovacího roztoku (jakýkoli materiál použitý pro potěr);
 • potěr od 5 do 8cm
 • pokládání technologických mezer po obvodu montážní pěnou nebo sklolaminátem.

Důležité. Hydroizolace je umístěna na sousedním pásu. Je žádoucí, aby jakýsi "útok" byl 10 sm. Jednotlivé pásky upevněte páskou.

Dále jako obvykle: podlahová krytina, v případě potřeby její povrchová úprava a základní deska.

Systém izolace podlah, položený na zemi

Uspořádání podlah na betonovém základu se v podstatě liší pouze přípravou vrstev půdy a pokládky před instalací ohřívače:

 • Vyrovnávání základny a pak zhutňování kolejových řádků.
 • Vrstva rozdrceného kamene je pokryta tloušťkou 10 cm, musí být rovna a utěsněna.
 • Pak je třeba, aby písek malé frakce (mořský, říční, lomový) zaplnil mezery mezi částicemi rozdrceného kamene.
 • Dále je nutné izolovat podlahu. Jako levnější varianta, pěna se vejde, ale rozdíl nebude tak velký, pokud používáte pinoplex.

Schéma zařízení podlahy na půdě, izolace se systémem "teplá podlaha" z pěnového polystyrenu

V linii izolace z polystyrenu neexistují pouze materiály vyrobené ve formě desek a desek. Je možné izolovat teplo od ztráty podlahy, zpěňovat materiál přímo na objektu nebo usínat, ne pájené s ostatními peletami, připomínající malý štěrk.

Pěnový a litý pěnový polystyren

Závěrem

Materiály, pro které se výchozí materiál vyrábípolystyren, dokonale zvládne své úkoly. Oteplování s jejich pomocí podlaha nemůže mít zkušenosti se zpracováním a stavbou umělce. Cenově výhodný, ale efektivní způsob uspořádání výrazně zlepší tepelné charakteristiky.