Tepelné čerpadlo s vlastními rukama z domácí chladničky, jak na to

Náklady na energii se každým rokem zvyšují. Majitelé venkovských domů stále častěji uvažují o optimalizaci systému vytápění svých domovů. Problém na první pohled je vyřešen poměrně jednoduše. To lze řešit zakoupením nového kotle. Tyto moderní high-tech instalace mají vysokou účinnost a vyznačují se nízkou spotřebou paliva.

Dnes představuje trh poměrně širokou škálu tepelných zařízení pro soukromý dům. Problém nákupu kotle je omezen na velikost vašeho rozpočtu. Veškeré práce na instalaci nového zařízení mohou být přeneseny na ramena třetích stran, které nabízejí instalaci na klíč. I přes řadu nepříjemností spojených s přechodem na ekonomičtější zařízení dnes v současné době nedochází k hromadné výměně elektrických a plynových kotlů za levnější pevná paliva.

Je to způsobeno obtížemi, které vždy doprovázejí organizaci vytápění soukromého domu na dřevo, uhlí nebo pelety. Při použití kotlů na tuhá paliva je nutné vybavit místnost určenou pro skladování paliva. Kromě toho bude muset vybudovat přístupové cesty pro dovoz palivového dřeva nebo uhlí. Kotelny jsou poměrně přísné. Ignorování bezpečnostních požadavků může vést k katastrofálním následkům.

Například, pokud je větrání v místnosti vybavenoporušení norem, státní kontrolní organizace nesmějí dát povolení k provozu kotle na tuhá paliva. Použití jakéhokoli kotle na tuhá paliva je vždy spojeno s tvorbou prašných nebo pevných produktů spalování, které je třeba včas zlikvidovat.

Mnozí majitelé soukromých domů, kteří se rozhodli změnit systém vytápění ve svých domovech, se proto stále více obracejí na úspornější a jednoduchá topná zařízení. Jedním z takovýchto systémů je tepelné čerpadlo. Navzdory velkému množství pozitivních vlastností však takové zařízení má jednu významnou nevýhodu - vysoké náklady.

Tepelné čerpadlo odebíráme vlastníma rukama

Systém vytápění domu, který je založen na použití tepelného čerpadla, lze dnes snadno nalézt na internetu. Dokonce ani člověk, který nemá speciální vzdělání, nebude v tomto návrhu obzvláště obtížné pochopit. Základem systému je tepelné čerpadlo. Je to cena tohoto zařízení a bude tvořit cenu celého topného systému.

Tento problém je vyřešen zcela jednoduše. Stačí jen vzít kompresor z domácí chladničky jako základ. Pokud se výparník a kondenzátor kompresoru používají jako výměníky tepla, odstraní tepelnou energii z okolního prostředí a nasměrují ji k ohřevu nosiče tepla. Princip činnosti těchto zařízení je poměrně jednoduchý. Je založen na Carnotově reverzním cyklu.

Pokud nechcete jít do jemností, základní princip fungování takového zařízenílze popsat následovně: zvýšení tlaku chladiva v úzké části okruhu během provozu kompresoru je doprovázeno zvýšením teploty. Když chladicí kapalina prochází velkou částí okruhu, ochlazuje se a tvoří kondenzát.

Tepelné čerpadlo a vlastní ruce můžete sbírat. Za tímto účelem bychom měli vzít v úvahu některé nuance práce těchto systémů. Při instalaci výměníku tepla v zemi je lepší zvolit místo mimo dům. Místo je lepší zvolit tak, aby bylo dosaženo lepšího přímého slunečního světla. Tím se ochrání výměník tepla před zamrznutím v zimě.