Teplá podlaha infračervená: přehled systému a technologie instalačních prací

Filmová infračervená tepelná podlaha: revize systému a technologie instalačních prací

Pohodlná teplota v domě je jednou z hlavních součástí konceptu "pohodlí". Koneckonců, budete souhlasit, bez ohledu na to, jak krásné stěny byly vyzdobeny, a které by nebyly pohodlné nábytek, v případě, že dům je studený, plně odpočinout a relaxovat zde nebude fungovat. Bez naděje na nepřetržitý provoz komunálních služeb stále více a více našich krajanů instaluje ve svých bytech alternativní zdroje tepla. Nejoblíbenější z nich jsou všechny druhy teplých podlah. Instalace vodního nebo elektrického podlahového vytápění vyžaduje bohužel rozsáhlé konkrétní práce. Co dělat v případě, že kosmetické opravy v bytě nebo domě jsou již hotové, ao instalaci "teplé podlahy" nějak zapomněl. Jedinou cestou z takové nepříjemné situace může být infračervená teplá podlaha.

Obsah
 1. Obsah
 2. Co je infračervené vytápění a jak funguje?
 3. Specifikace a oblast působnosti
 4. Technologie stohování a spojování systému
 5. Pokládka povrchové úpravy

Obsah

 • Co je infračervené vytápění a jak funguje?
 • Specifikace a oblast působnosti
 • \ t
 • Technologie pokládání a spojování systému
 • \ t
 • Povrchová úprava
 • \ t

Co je infračervené vytápění a jak funguje?

Tepelná podlaha filmu představuje dvě vrstvy hustého polymeru, mezi nimiž je topný prvek - uhlíková nanostruktura,má jedinečné vlastnosti. Atomy uhlíku vytvořené v hexagonální mřížce o velikosti několika nanometrů dávají materiálu schopnost vyzařovat v daleko infračerveném spektru. Infračervené záření je neviditelná část lidského oka světelného spektra s vlnovou délkou 5-20 mikronů. Takové záření je nejen neškodné, ale i užitečné pro lidské zdraví. Často se tento typ záření používá v chirurgii, stomatologii a sportovním lékařství.

Tepelně upravená podlaha infračerveného filmu se skládá z následujících prvků. Pásy uhlíkového materiálu o šířce asi 1,5 cm jsou navzájem spojeny měděnou pneumatikou se stříbrným povlakem, který vede elektrický proud. Topné těleso je oboustranně obloženo hustým polymerem, který nedrží infračervené záření a poskytuje vynikající ochranu proti vlhkosti, poruchám a zábleskům.

Výstavba infračervené teplé podlahy

\ t

Výhody infračerveného systému před jinými variantami teplé podlahy:

 • Tento druh teplé podlahy je velmi vhodný pro instalaci. Nemusí být pokryta betonovou kravatou, která vám umožní ji kdykoliv nasadit, i když je oprava kompletně dokončena.
 • Podlaha pro ohřev fólie nemá žádná omezení týkající se volby dokončovací podlahové krytiny. Lze jej použít pod laminát, parkety, koberce, keramické dlaždice a jiné dekorativní nátěry.
 • Tloušťka fólie je zpravidla 0,2-0,4 mmpoužití podlahy je prakticky nezvýšeno, což vám umožňuje dělat bez kroků a prahů, když se rozhodnete držet teplou podlahu jen v jedné místnosti.
 • Nízká setrvačnost umožňuje rychlému zahřátí fólie a zastavení ohřevu. A tak nemusíte přesně dodržovat indikace teploměru: zmrazené - zapnuté, zahřáté - vypnuté.
 • Infračervené záření místnost rovnoměrně ohřívá a nevytváří teplotní rozdíl od podlahy ke stropu.
 • Film může být použit v prostorách, kde je značná zátěž na povrchové ploše, jako jsou tělocvičny, kanceláře, veřejné prostory.
 • Díky speciální konstrukci topného tělesa pomáhá instalace infračervené teplé podlahy hodně ušetřit. Pro takové vytápění je 25-30% nákladů na elektřinu méně.
 • Snadno se připojuje k systému "inteligentního domova".
 • Taková topná fólie prakticky nevytváří elektromagnetické pole, které negativně ovlivňuje lidské zdraví.

Je také důležité poznamenat, že snadnost se nejen liší instalací, ale také rozebíráním systému. Je-li to nutné, můžete s sebou vzít.

Infračervený film můžete posílit nejen na podlaze, ale i na stěně nebo na stropě. Jeho použití je možné i v interiéru vozu

Specifikace a oblast působnosti

\ t

Pokud jste se již rozhodli použít infračervené tepelné podlahové vytápění, technické specifikaceNásledující vám pomůže přesně vypočítat množství potřebného materiálu a budoucí náklady na vytápění:

 • Šířka - od 0,5 do 1 m;
 • Délka role - 50 m;
 • Tloušťka plechu - od 0,23 do 0,47 mm;
 • Spotřeba energie jednoho m2 filmu - 25-35 W /h;
 • Teplota na povrchu fólie je -33 ° C.

Je třeba mít na paměti, že při použití infračerveného termofilmu jako hlavního zdroje tepla by měl pokrýt alespoň 70% povrchu podlahy. Takové vytápění se nedoporučuje v oblastech se silným klimatem. V těchto regionech lze infračervené vytápění používat pouze jako dodatečnou nebo nouzovou. Pokud došlo k havárii na ústředním topném systému nebo k topné sezóně ještě nedorazila, a ulice je již zima, instalace teplé filmové podlahy vám nedovolí zmrazit.

Vše, co potřebujete pro připojení teplé podlahy - to vypadá jako klasická dodávka

Tepelnou fólii můžete řezat pouze na speciálně určených místech, což je třeba zohlednit při výpočtu požadovaného množství materiálu. Typicky, vzdálenost od jednoho místa k druhému může být řez do jiného asi 25 cm Aby nedošlo k nákupu zbytečné detaily podrobnosti o prodávajícím.

Kromě toho je možné použít infračervené vytápění nejen v domě, ale i ve většině komerčních budov, kde je obtížné zásobování ústředním vytápěním. Může se jednat o garáž, skleník nebo kůlnu. Při silných mrazech pomůže použití tepelného filmu zamezit zamrznutí potrubí nebopoleva na verandě.


Stohovací a spojovací technika

\ t

Prodejci filmové teplé podlahy zpravidla doporučují svá zařízení svěřit odborníkům. V tomto případě obdržíte záruku za provedené dílo asi 1 rok. Ale služby mistrů nejsou levné, protože v této práci není nic složitějšího.

I když jste s "elektřinou" absolutně "přáteli", můžete film umístit sám a je nutná pouze pravomoc svěřit elektřinu síti:

 • Nejprve určete umístění termostatu a nainstalujte jej.
 • Očistěte podlahu od odpadků a prachu. Instalace teplého podlahového filmu by měla být provedena na suchém, čistém a trvanlivém povlaku.
 • Je-li hrubá podlahová krytina mokrá, je nutné zajistit hydroizolaci tepelné fólie. Můžete to udělat s polyethylenovou fólií o tloušťce nejméně 50 mikronů.
 • Další vrstvou by měla být tepelná izolace na bázi polypropylenové nebo metalizované lavsanové fólie. Nepoužívejte reflektory na bázi hliníkové fólie.
 • Nyní musíte IPO rozřezat na pásy požadované délky. Při práci ve velké místnosti je třeba mít na paměti, že délka jednoho pásku by neměla překročit 10 m. Ponechat 20-30 cm od každé stěny a rozložit film na podlaze tak, aby měděné pneumatiky byly pod a upevněny páskou. V této fázi práce potřebujete zvláštní preciznost - nestoupejte na film a nenechte nástroje spadnout.

Je důležité poznamenat, že uloženíList IPO je zakázán. To může vést k předčasnému selhání systému.

Pokud se stále rozhodnete používat elektřinu, je čas požádat o pomoc. Pokud se rozhodnete udělat vše sami, použijte následující algoritmus pro připojení podlahy k elektřině:

 • Abyste mohli začít, musíte odstranit konec drátu (8-10 mm) a zasunout dřík kontaktní svorky.
 • Pak nasaďte svorku s drátem na IPO tak, aby jedna z jejích stran byla umístěna na měděné sběrnici a druhá uvnitř IPO.
 • Izolujte čáry oddělovače pneumatik a kabelového svazku zbytky vinylového tmelu.
 • Když jsou připojeny všechny konce tepelných fólií, je nutné měřit elektrický odpor obvodu na koncích vodičů, které budou připojeny k termostatu.
  Podle vzorce W = V2 /R, kde R je odpor a V je napětí v síti, vypočítejte zatížení a porovnejte jej s maximem přípustným pro váš model termostatu. Pokud je přijatá hodnota alespoň o 20% nižší, než je uvedeno na termostatu, je možné zahájit její připojení.
 • Separace tepelné fólie do termostatu musí být zapojena paralelně. Snažte se to udělat tak, aby svazky vodičů mohly být skryty pod základní deskou. Aby nedošlo k poškození vodičů, může být některá z jeho oblastí skryta pod tepelnou izolací.
 • Sada termostatu musí obsahovat speciální teplotní čidlo, které bude řídit ohřev podlahové krytiny. Musí být instalován pod uhlíkovým pruhem. Pokud jste jako cíl jsteplánovat použití měkkého materiálu, namontujte senzor na místo s nejnižším zatížením.
 • Nyní připojte termostat k síti a zkontrolujte systém. Celý povrch podlahy by neměl být jiskrový nebo topný. Nastavte požadovanou teplotu vytápění.

Instalace teplého podlahového vytápění je dokončena. Zůstane jen na dokončení dekorativní dekorační nátěr.

Připevněte svorku k měděné spojce - svorku zatlačte kleštěmi tak, aby nedošlo k jiskření

Instalační schéma infračervené teplé podlahy

Povrchová úprava

\ t

Pokládání koberců, parket nebo laminátu na infračervený film se provádí podle standardního schématu, ale pokládka keramických dlaždic má některé vlastnosti. Laminovaný povrch fólie může rušit adhezi kachlového lepidla k hrubé podlaze. Pro jeho zlepšení se doporučuje umístit na podlahu montážní síť s článkem do 20 mm a upevnit ji tam, kde není IOP.

Po dokončení obkladačských prací musí být roztok lepidla zcela suchý. Stává se to za 28-30 dní. Nedoporučujeme používat topný systém před tímto obdobím.

S rostoucí popularitou tohoto materiálu vyrábí stále více firem infračervené tepelné podlahy. Kupujte tento materiál pouze s osvědčeným dodavatelem, který je nejen schopen podpořit vydanou záruku, ale je také připraven poskytnout úplné informace o jemnostech instalace, které jsou vlastníJsou to jeho produkty.