Teplá podlaha ve vaně vlastními rukama

Mnoho lidí, jako je ruská lázeň, a starý muž a mladý muž milují páru, vymáčknout se s bříza koště, a pokud jste stále s kvasem ... A po horké lázni a v soumraku! Co je slabé

Již dlouho se v Rusku budují dřevěné lázně. Takový stavební materiál jako dřevo naštěstí Bůh urazil. A taková vana je postavena rychle a speciální náklady na to nejsou nutné. Přinesli jsme polena, raskatali je a hned hned na zemi a rám lze postavit. V dávných dobách byly dřevěné lázně postaveny bez základů. Oni začali být používán později - v XVIII-XIX století.

Náklady na takovou koupel na základně jsou mnohem delší, protože jámy nejsou uloženy na zemi, první vrstvy kulatiny. A podlaha může být provedena není zima, ale teplo.

Když postavili koupel - dali ji na zem, rozdělili na půl kmene (TES), sloužili takové podlaze vírou a pravdou - byla teplá, studená. Ale z konstantní vlhkosti a vlhkosti dřevěných podlah v lázni se začalo hroutit, čas od času musely být opraveny.

Velkou alternativou dřevěné podlahy je beton. Ten mu může být poskytnut předem s potřebným svahem, vypustit vodu na požadovaném místě, sbírat tam a sloučit do jímky nebo poslat do kanalizace.

Někdy jsou betonové podlahy ve vaně pokryty deskami nebo rohožemi shora, což vytváří pohodlnější podmínky. Teplé podlahy ve vaně pro vás však budou nejlepším řešením.

Před pokládkou betonu je nutné odstranit vegetativní vrstvu půdy, pečlivě ji dotáhnout, provést předběžné lití štěrkem, ale pouzepak položte betonový základ. Na uzavřeném betonu se provádí cementový potěr, na jehož horní straně se pokládá keramická dlažba. Taková podlaha se nebojí vlhkosti, je dokonce, trvanlivá, dokonale plní své funkce, ale bohužel má velkou nevýhodu - podlahy jsou studené. Být bosý na podlaze, budete okamžitě cítit chlad, souhlasíte, je to nepříjemný pocit, zvláště pokud použijete koupel budou děti. Chcete-li se dostat z této situace, existuje řešení.

Především musíte určit a zvolit způsob, jak zahřát podlahu. Pokud se rozhodnete udělat teplou podlahu ve vaně, není zbytečné vědět, že někdy zahřívá podlahu, přidává se do betonové hlíny. Jako podlahové vytápění kdysi používal stavební plst, která byla po delší dobu životnosti impregnována asfaltem.

Nemělo by se zapomínat na izolaci stěn po obvodu místnosti. To se provádí pokládkou tepelně izolačního materiálu (rohože z minerální vlny nebo pěnového polystyrenu do hloubky zamrznutí půdy). Pro tento účel byla použita kotelní struska, která také stála po obvodu vnější stěny pod bodem mrazu půdy a měla lichoběžníkový tvar v úseku, jehož dlouhá strana byla umístěna v blízkosti stěny.

Nyní může být teplá podlaha pro koupel vyrobena elektrickým ohřevem, filmem, tyčí, kabelem nebo ohřevem vody. V potrubním systému položeném v podlaze je dodáváno chladivo - horká voda, takže povrch podlahy bude vždy teplý.

Elektrický ohřev podlahy ve vaně

Prováděnízařízení s teplou podlahou v lázni na předem uzavřené betonové vrstvě je upraveno tak, aby vyrovnalo cemento-písčitý potěr, na jehož horní straně je provedena hydroizolace podlahy, k tomuto účelu se obvykle používá speciální hydroizolační tmel. Pod hydroizolační vrstvu naneste vrstvu cementové malty, která bude sloužit jako podklad pro tepelně izolační materiál.

Izolace se provádí za použití moderních materiálů - speciálních rohoží z minerální vlny, extrudované pěny nebo polupanu. Pro tepelně izolační vrstvu je položen elektrický topný kabel. Pokládka takového kabelu se provádí za použití speciální technologie, která zajišťuje rovnoměrné zahřívání celého povrchu podlahy a vytváří tak dobré mikroklima v místnosti.

Teplá podlaha tedy současně ohřívá místnost. Někdy kabelové vedení je namontováno ve vrstvě ohřívače. Tyto podlahy mají menší tloušťku, což je důležité pro malé místnosti.

Teplé podlahy ve vaně s ohřevem vody

Konstrukce teplé podlahy v lázni s ohřevem vody je podobná téže podlaze s elektrickým ohřevem, s výjimkou toho, že místo topného elektrického kabelu jsou uspořádány tepelné trubky, na kterých cirkuluje teplá voda. Takový systém teplé podlahy je vybaven teplotními čidly, termostaty a speciálními kolektory, které umožňují nastavit topení a vytvořit nejoptimálnější režim.

S tímto designempoužít topné trubky z různých materiálů: mědi, oceli nebo speciálního polyethylenu. Polyethylenové trubky se staly nejrozšířenějším - jsou levné, mají dlouhou životnost, jsou dobře namontované, odolné vůči teplotním výkyvům. Kromě toho se nyní začaly používat speciální kovové plastové trubky, které se skládají z několika vrstev kovu a plastu.

Jak je na videu uspořádána teplá podlaha ve vaně:

Každé provedení teplé podlahy má své výhody a nevýhody. Pokud například nastavíte teplou podlahu, budete moci ušetřit peníze za elektrickou energii. Místnost vany bude možné ohřívat a zároveň nebudou viditelná topná zařízení. Pro relativně malé množství se stane dostatečně teplou velkou podlahovou vanou. Navzdory tomu, že povrch je rovnoměrně zahříván v celém prostoru, má tento způsob své nevýhody.

Teplá podlaha s ohřevem vody je při montáži poměrně pracná, v případě úniku vody ze systému je obtížné stanovit místo prolomení potrubí a odstranit únik. Regulace teploty má určité problémy, v topném systému je nutné použít vodní čerpadlo, které zajišťuje cirkulaci teplé vody.

Doporučujeme číst extra - Tepelná izolace v lázni, Jak udělat podlahu ve vaně, Podlaha ve vaně. Také by vás mohlo zajímat - Zařízení betonové podlahy ve vaně a Vodní teplé podlahy ve vaně.