Teplé podlahy na balkóně. Jak udělat balkon v teple?

Majitelé bytů se stále více snaží využívat své balkony jako obytný prostor, ne jen kus zbytečných věcí, jako dříve. Balkony a lodžie jsou využívány jako odpočívárny, studovny nebo ložnice, a to nejen v teplejších letech roku, ale zpočátku se podrobují procesu „zjemnění“, který zahrnuje zasklení a oteplování.

Ale ani ta nejlepší tepelná izolace nebude schopna zajistit pohodlnou teplotu na balkóně bez dodatečného zdroje tepla. V samotném bytě se tento problém řeší instalací topných těles, ale stavební předpisy neumožňují jejich instalaci na balkony nebo lodžie. Existují tedy dva výstupy: buď použijte přenosné ohřívače, nebo nainstalujte teplou podlahu. První možnost je lehčí, ale topná zařízení mohou zabírat užitečnou plochu, která je tak omezená. Proto je teplá podlaha na balkóně ideálním řešením pro vytápění místnosti.

Náklady na teplou podlahu jsou poměrně vysoké, pokud ji porovnáte s cenou přenosného zařízení, protože potřebuje nejen koupit, ale také namontovat do konstrukce podlahy. Získané výsledky však tyto náklady ospravedlňují, protože na balkoně bude vždy pohodlná teplota, a to i v mimosezóně, kdy je ústřední topení již nebo je již odpojeno. Existuje několik dalších výhod teplé podlahy na balkóně: snižuje vlhkost, zabraňuje hnití konstrukcí, je dodatečnou bariérou, když studený proniká do bytu.

Před instalací teplé podlahy musíte nutněglazurovat balkon a ohřívat všechny stěny, včetně uzavírací zdi budovy. Pokud to neuděláte, nemá smysl instalovat teplou podlahu - všechno teplo prostě půjde ven.

Jak vytvořit teplou podlahu na balkóně?

Podlaha by měla být pokryta tepelně a parotěsnou vrstvou. Sudy s párou jsou naskládány nad hlavou a zajištěny metalizovanou páskou. Spojovací body jednotlivých tkanin by se neměly shodovat s rohy, což může způsobit únik tepla a vzhled mostů chladu. Znakem nízké izolace je zamrznutí kondenzátu po obvodu v silných mrazech i za normálního provozu.

Pokud jde o volbu typu teplé podlahy, lze na balkon instalovat pouze elektrické systémy: topné rohože, speciální kabely pro pomocné nebo hlavní vytápění nebo infračervené systémy.

Při instalaci speciálního kabelu do konstrukce podlahy by měla být přítomna v tepelných a vodotěsných vrstvách, jinak část přijaté tepla půjde na sousedy, vytápění stropu svého balkonu. Cementový pískový potěr musí být pevný a rovnoměrný, bez trhlin a mezer. Tloušťka šroubu je poměrně velká - ne menší než 45 mm, vzhledem k potřebě ponoření do kabelu do hloubky 30 mm. V tomto případě se jako povrchová úprava obvykle používají dlaždice. Mírnou nevýhodou tohoto podlahového designu je, že trvá asi 28 dní, než bude podlaha naložena na balkon. Kromě toho, 45mm tlustý plášť má hodně váhu, která můžepřekročit přípustné zatížení překrytí.

Topné rohože a infračervené filmové podlahy

Lehčí typy teplých podlah, které mohou být použity na jakémkoliv balkónu - topné rohoži a infračerveném systému. První, na rozdíl od kabelu, při montáži, jsou instalovány ve vrstvě lepidla pro dlaždice, spíše než v cement-písku pojiva. Role substrátu v tomto provedení může hrát stará stěrka, dlažba nebo nivelační vrstva. Je možné chodit po takové podlaze přímo po vysušení lepidla na dlaždice bez čekání na několik týdnů. Nevýhody rohoží zahrnují křehkost jejich konstrukce, mohou být snadno poškozeny během montáže nebo přepravy, stejně jako poměrně vysoké náklady. Jako hlavní ohřívač, matka se nepoužívá, protože se hromadí teplo.

Podlahy s infračerveným filmem, stejně jako základní deska, se používají pro dodatečné vytápění. Jejich práce spočívá ve vyzařování dlouhé sálavé složky spektra, která je zdrojem tepla, ohřívá povrch podlahy, stěn a objektů. Konstantní teplota v místnosti je podporována sekundárním teplem z prvků systému. Podlahy mohou být instalovány nejen pod dlažbu, ale i pod jakoukoliv jinou podlahovou krytinu: pod parkety, laminát, linoleum, koberec atd. Podlahu lze ihned po instalaci instalovat.

Instalace teplé podlahy jakéhokoli typu je zcela realistická, aby se mohla provádět nezávisle. Při nákupu systému obsahuje sada manuál s podrobným popisemmontážní technologie, takže by neměly být žádné zvláštní problémy. Instalace teplé podlahy však zahrnuje také lití betonu, dokončování a propojení systému a provádění těchto prací bez zkušeností je poměrně složité. To platí zejména pro poslední položku. Spojení je nejlepší pověřit odborníka, elektrikáře, který pravděpodobně chápe všechny detaily elektrického zařízení. Pokud máte starý dům, musíte věnovat zvláštní pozornost připojení nových elektrických zařízení. Pro zvýšení úrovně bezpečnosti nebude zpravidla zbytečné pokládat přídavný měděný kabel s průřezem nejméně 2,5 mm pro přívod teplého podlahového systému. Systém je připojen k samostatnému automatu na čítači.