Teplé podlahy na dřevěné podlaze: příklad vodovodního systému na lagunách

Teplé podlahy na dřevěné podlaze: příklad zařízení vodního systému na zpoždění

Nové technologie jsou vždy předmětem diskuse a diskuse. Například, to je věřil, že teplá, teplá dřevěná podlaha je extrémně složitá, a v některých situacích to je prakticky nemožné zpracovat. Ve skutečnosti, toto prohlášení nenajde potvrzení v reálném životě. Kromě toho, v rámci tohoto článku, budeme mít možnost poskytnout úplné informace o tom, jak zvládnout tuto skvělou technologii sami, osoba, která nemá speciální stavební nebo inženýrské vzdělání. Věřte mi, se správným výběrem materiálů a správným výběrem technologie, stejně jako přítomností obrovské touhy bude každý schopen vytvořit si vlastní teplou podlahu ve svém domě.

Obsah
 1. Obsah
 2. Klíčové vlastnosti při stohování systému
 3. Odhad základu
 4. Předizolované podlahy
 5. Podlahové desky
 6. Technologie pokládky trubek
 7. Připojení k topnému systému
 8. Podlahové podlahy

Obsah

 • Klíčové vlastnosti při stohování systému
  • Vyhodnotit základ
  • Předizolované podlahy
  • \ t
  • Podlahy podlahových prken
  • \ t
  • Technologie pokládání trubek
  • \ t
  • Připojení k topnému systému
 • Podlahové podlahy
 • \ t

Než se začnete seznamovat s našimi instrukcemi, doporučujeme vám, abyste si prohlíželi tématická videa. Možná po tombude pro vás snazší identifikovat nejtěžší fáze této práce a podstatně je rozebrat.


V zásadě je dnes volba teplých podlah omezena na dva typy: vodní a elektrické. Okamžitě prohlašujeme, že elektrická verze nezjistila při práci s dřevěnou základnou velkou odezvu u spotřebitele. Všimněte si, že se jedná o speciální proudový systém, který je spojen velmi tenkou topnou rohoží. Někdy místo rohoží použít kabel nebo ohřívací film - to vše závisí na požadované síle teplé podlahy.

V naprosté většině případů, při pečlivém zvážení obou variant teplé podlahy, pokud jde o dřevěné podlahy, je upřednostňovaným systémem dřevěné teplé vody. V tomto případě hovoříme o skrytém systému pod dřevěným podlahovým systémem trubek, v němž cirkuluje chladivo - voda.

Dřevěná podlaha vyhřívaná vodou se montuje velmi jednoduše

.

Důležité! Z technického hlediska žádné problémy s instalací teplé podlahy na již slouženou dřevěnou podlahu č. Co je nejdůležitější, v počáteční fázi objasnit, co bude horní nátěr, například přírodní parkety nebo jiný dřevěný povrch. O technických parametrech je vhodné konzultovat prodejce.

Klíčové vlastnosti při stohování systému

Pokud jste se poprvé setkali s podobnou prací, musíte se seznámit s nejdůležitějšími technologickými okamžiky. Bohužel, základkaždá praktická činnost je teorií. Předtím, než se dřevěná podlaha zahřeje, proto vezměte v úvahu některé detaily.

Vyhodnotit základ

Desky dřevěné základny by měly být co nejblíže k sobě - ​​pokud jsou praskliny, musí být odstraněny pomocí tepelně izolačního materiálu. Je-li však pouhým okem vidět, že dřevěná podlaha je fyzicky vyčerpaná, je lepší ji rozebrat. Kdy je to opravdu nutné? V následujících případech:

 • Oteplování podlahy nemá pod prkny „chodit“ vítr.
 • Protokoly, na kterých jsou desky upevněny, jsou ve vztahu k sobě velmi vzácné. Teplá podlaha na dřevěných polenech předpokládá jejich umístění ve vzdálenosti 60 cm.
 • Stará dřevěná podlahová deska musí být zpracována na hoblovacím stroji - musí být respektována přesná tloušťka. To je nutné, pokud je vrchní kryt vyroben z laminátu. Faktem je, že jeho výrobci doporučují umístění materiálu na základě nerovnosti, která nepřesáhne 2 mm. Vzhledem k tomu, že v podobném uspořádání podlahy se neočekává použití podkladu, měl by být povrch základny zarovnán na maximum.

Předizolované podlahy

\ t

Poté, co je vzdálenost mezi zpožděním nastavena na 60 cm, je nutné spustit zařízení s falešnou podlahou. K tomu, zdola, překližky nebo překližky, nebo něco jiného, ​​vhodné pro pokládku na to topení. Mezi zpožděním je pak ohřívač o tloušťce 100 mm, ale předběžně, a pak je shora chráněn parou- a vodotěsný film.

Vodou chlazené dřevěné podlahy jsou nutně umístěny na tepelné izolaci

.

Pozor! Nedoporučuje se používat jako ochranu běžného filmu - to nevyhnutelně povede ke vzniku kondenzace a ohřívač je neustále vlhký.

S funkcí ohřívače lze dokonale zvládnout hustotu desek minivat 35-40 kg /m3. Dnes je dodávka tohoto materiálu na trh velmi rozšířená, takže co z čeho vybírat je co.

Podlahové desky

\ t

Tento proces se provádí s ohledem na jednu okolnost - drážky by neměly být vytvořeny mezi deskami 20x20 mm, ale na okrajích desek na koncích je nutné dokončit kruhové drážky určené pro otočení trubek. V zásadě je dokončena celá přípravná etapa, která zahrnuje systém dřevěného ohřevu vody. Pokud se vše provádí racionálně, pak všechny tyto události budou trvat 10-12 hodin.

Připravte drážky pro pokládku potrubního systému teplé podlahy na dřevěnou podlahu

Technika pokládky trubek

Desky válcované fólie jsou válcovány po podélných drážkách a přímo do drážek je umístěna metaloplastová trubka o průměru 16 mm. Pak musí být trubka ovinuta fólií, jejíž okraje jsou připevněny k desce sešívačkou.

Aby se zabránilo vyskakování trubky s fólií z drážek, je nutné připevnit malé plechy od kovu k podlaze. Umístění desek vzhledem k drážkám - příčné. Trubka je tedy uzavřena po celé ploše podlahy.

Fólie adesky se používají k upevnění potrubí při pokládání dřevěného systému ohřevu vody

Připojení k topnému systému

Posledním nejdůležitějším a nejvýznamnějším krokem je připojení systému ke společnému systému vytápění. V tomto případě je možné přejít na nejjednodušší, tzv. "Žádný zamorok", způsob provedení této operace - ruční nastavení. Podlahu z teplých dřevěných trámů lze připevnit jakoukoliv jinou metodou: pomocí směšovacích jednotek, s použitím systému kolektorů apod. V teplé podlaze je v podstatě spousta řídicích systémů.

Připojení k systému vytápění teplé vody z teplé dřevěné podlahy

Pozor! Vodou chlazená podlaha nesmí být za žádných okolností připojena k centralizovanému (městskému) systému vytápění bez předchozího schválení a rozvoje vážných projektů. Z tohoto důvodu jsou takové podlahy vyráběny v soukromých domech.

Po dokončení spojení je samozřejmě nutné dbát na to, aby systém nebyl vystaven netěsnostem nebo poškození potrubí. Tento postup nelze přeskočit, aby se v budoucnu zabránilo nepříjemným překvapením ve formě rozptýlených podlahových krytin.

Podlahové podlahy

\ t

Není třeba se zde zastavit, k tomu bude zapotřebí jen další článek. Existuje tolik podlahových krytin, že si každý může vybrat jednu z nich podle vlastního uvážení a finančně bezzvláštní problémy. Například, pokud se upřednostňuje laminát, který je tak populární, bude to trvat 2-3 dny, aby byly dohromady, přičemž finanční náklady jsou relativně malé.

Důležité! Každý podlahový materiál se vyznačuje koeficientem tepelné vodivosti. Tepelná vodivost stromu je tedy mnohem nižší než keramická dlažba. Proto před instalací teplé podlahy z dřevěných trámů je velmi důležité správně vypočítat požadované množství tepla na povrchu podlahy.

Jak jste již viděli, samotná vodní podlaha, na dřevěném základě, což je často docela dřevěný dům, je velmi důležitým a účinným systémem vytápění. A jeho instalace je opravdu v moci každého.