Teplé podlahy, nebo jak vytápět byt.

Jedním z nejlepších způsobů, jak zahřát váš dům nebo byt, je vytvořit teplou podlahu. To může být jako doplněk k radiátory ohřevu vody, stejně jako oddělené, hlavní zdroj tepla a topení v chladném období. Teplé podlahy - oblíbené řešení pro dětské pokoje a pokoje se studenou dlažbou, například pro koupelny nebo kuchyně. Ve srovnání s každodenními ohřívači - baterie - teplé podlahy mají mnoho výhod. Faktem je, že proudy teplého vzduchu, který vytváří baterii, okamžitě stoupají, zatímco teplota na podlaze je zpravidla nastavena na úrovni 4-6 stupňů nižší, než je vystavený strop v místnosti s chladem. Kromě toho, v pokojích vytápěných ohřívačem vody, časté případy různých teplot v různých úhlech místnosti.
Technologie podlahového vytápění je zcela jiná. Teplota klesá rovnoměrně, takže proudění vzduchu jde horizontálně, a v životě prostě "průvan", nemůže dojít. Ale hlavní věc - rozdělení teploty je diametrálně naproti: pod stropem je chladnější, a pod, u nohou, teplejší. V takovém prostředí je člověk vždy pohodlný, i když je teplota nižší o několik stupňů normálu.
Existují tři hlavní způsoby, jak vytvořit teplou podlahu.
1.Elektrické topení. To je nejlevnější způsob. V tomto případě použijte kabel: drát jde hadem na horním konci tepelné izolace a litého betonu (tloušťka vrstvy 5-8 cm). Stejný systém může být instalován na staré podlaze. K tomu použijte speciální tmel a místnost pak ztratípár centimetrů na výšku, ale nebojte se, že strop bude znatelně nižší. Kabel používaný pro vytápění, který zabraňuje použití materiálů v případě potopení vody a přibíjení. Ocelový ochranný film navíc snižuje elektromagnetické záření. Mimochodem, druhý by se neměl bát: záření vytvořené tímto systémem ohřívání podlahy několikrát méně než z televize. Pokud se o to stále příliš staráte - použijte dvojitý kabel, který nezpůsobuje žádné záření.
Vodiče jsou vyhřívány na maximálně 50 stupňů, což eliminuje požáry a činí je kompatibilními s jakýmikoliv povlaky. Je pravda, že gumové ráfky a hustá Kavrolina sníží účinnost podlahy topného systému.
Výše ​​popsaná podlaha bude stát $ 8-15 za metr čtvereční, což je přibližně stejné s náklady na instalaci ohřevu vody.
2. Polymerová trubka. Na to je horká voda prochází, teplota není větší než 55 stupňů. Pro takovéto vytápění bude voda klesat do rozvodů teplé vody. Polymerové trubice neprocházejí vzduchem, nehrdzaví, neohýbají, nevydrží nejméně 50 let a riziko zaplavení sousedů je nulové. Cena je 20-30 dolarů za metr čtvereční, ale provozní náklady prakticky chybí.
3. Infračervené ohřívače. Jsou nejrozmanitější: od přilepeného stropu fólie až po speciální dlaždice vložené do ní. Princip práce je však stejný: záření volně prochází vzduchem azahřívá podlahu. Stojí 20-40 dolarů za metr čtvereční.
Zbývá pouze rozhodnout. V každém případě obdržíte nejdůležitější: teplý a útulný pokoj.