Teplé stěny

Teplé stěny, které pomáhají udržovat teplo a poskytují spolehlivou ochranu proti nejrůznějším nepříznivým faktorům - to je nezbytná podmínka pro dobrý pevný dům. K dosažení tohoto efektu se používají různé materiály. O nich si povíme podrobněji.

Obsah
 1. Vícevrstvé bloky
 2. \ t
 3. Smrštěný beton
 4. Pěnový polystyrenový beton
 5. Betonová pěna
 6. Gazobeton
 7. Keramik
 8. Výstavba domu s teplými stěnovými tvárnicemi. Video

Vícevrstvé bloky

Zvláště zajímavé jsou vícevrstvé tzv. Tepelně izolační bloky, které nejen usnadňují životnost stavitelů, ale umožňují také rychle stavět stěny s vysokou tepelnou izolační schopností. Díky tomu. To, že jednotka zpočátku obsahuje nosný materiál, ohřívač a upínací komponentu, může pouze jedna redukce práce významně ušetřit, jako síly, čas a zajímavě značné množství peněz.

Vícevrstvý blok je miniaturní sendvičový systém, ve kterém je pevný nosný materiál, který je opatřen tepelným izolátorem. Podlaha topení je povrch fasády. V tomto ohledu, když zedník pokládá zdivo, plní tři funkce najednou:

1. Konstrukce rámu.
2. Zahřívání.
3. Fasádní ošetření.

To se nepočítá všechny střední malé operace, které jedí jako termiti a síly, a čas, a co je nejdůležitější - peníze developera. V této fázi tedy dochází ke snížení nákladů na výstavbu.

Kromě toho v tomto procesuprovozu během topného období se sníží o trojnásobek nákladů na palivo. A to je konstanta, můžeme říci, celoživotní návrat teplých stěn.

Kromě toho při použití tepelně izolačních bloků se zatížení na základech snižuje třikrát některými výpočty. To znamená, že můžete snížit náklady na základové práce a materiály.

A to není vše. Díky ohřívači se snižuje tloušťka stěny. A to je výrazný nárůst na čtvereční metry uvnitř areálu s konstantními vnějšími rozměry.

Srovnáním jednotek na výrobu tepla s betonem lze vidět, že mají 2-3krát větší konstrukční hustotu, která dosahuje 900 až 1200 kg /m3. Současně je hodnota tepelné izolace 500-900 kg /m3.

Smršťovací beton

\ t

Velká rodina betonových betonu zahrnuje takové známé zástupce jako:

 • Gazobeton.
 • Beton.
 • Beton z expandovaného polystyrenu.
 • Keramziobet.

Jedná se o materiály, ve kterých je minerální látka nasycena póry naplněnými vzduchem.

Současně dochází k nasycení plynů materiálu dvěma způsoby:

 • Mechanické.V tomto případě se provádí intenzivní míchání předem připravené pěny s pracovním roztokem.
 • Chemické látky.Do roztoku se zavádějí speciální roztoky, ve kterých se plyn uvolňuje během chemických reakcí.

Při výběru pěnových materiálů je třeba mít na paměti, že hustší mají vyšší pevnost, ale menší index tepelné izolace.Vlastnosti Současně mohou jak lehčí, tak i plynem nasycené bloky lépe odolávat mrazu a teplu, ale na úkor struktury nasycené pěny ztrácejí pevnost. Proto je žádoucí hledat nějaký zlatý průměr. Nebo použijte hustší materiály pro vnější stěny a lehké - pro vnitřní přepážky.

Jakýkoli z uvedených betonových směsí může být zpracován, což vám umožní uvést do praxe téměř jakoukoli fantazii architektů. Promluvme si podrobně o každém druhu lehkého betonu.

Betonový polystyrenový beton

\ t

Pěnový polystyrenový beton se získává smícháním pěny a betonu. Patří mezi nejlehčí materiály této řady a má hustotu 250 - 600 kg /m3.

Jeho žádost shledal jako lehký materiál. Nízká cena, odolnost proti mrazu a ochrana životního prostředí spolu s trvanlivostí umožňují použití pro montáž na zeď. Tento materiál má dostatečnou pružnost, aby obnovil tvar při odstraňování extrémně destruktivních nákladů. Vynikající udržuje teplo a umožňuje postavit tenčí stěny ve srovnání se zdivem.

Pěnový polystyrenový beton netvoří praskliny, snadno se pily a činí z něj pracovní stoly. Nasaďte lepkavý roztok s stehem dosahujícím až 4 mm. To vám umožní vyloučit studené mosty. Pod vlivem vlhkosti se nedeformuje.

Betonová pěna

\ t

Při výrobě předpřipravené směsi z pěnové směsi a pěny. Existují však i technologie, ve kterýchbetonu se přidává pěnící činidlo. U pěny se dosahuje rovnoměrného rozložení bublin vzduchu ve hmotě. Po tuhnutí se materiál skládá z uzavřených pórů. To snižuje pevnostní charakteristiky a zvyšuje tepelně izolační vlastnosti.

K solidifikaci dochází přirozeně. To umožňuje vyrábět materiál jak v průmyslových podmínkách, tak přímo na stavbách. Dost na to, aby bylo možné vhodnou instalaci přivést k objektu a postavit hradby. Rostliny se snadno přepravují na osobním automobilu a mohou sloužit ve výšce až 30 m.

Gazobeton

Gazobeton se na první pohled dívá na pěnový beton. V pórobetonu je však lepší pevnostní vlastnosti. Má dlouhou životnost a za vhodných podmínek může vydržet až 100 let.

K dispozici pouze v průmyslové formě. Staveniště jsou dodávána ve formě hotových bloků. Tovární vybavení v tomto případě umožňuje vytvořit bloky s chybou -1 mm, což znamená, že při čelní stěně s dokončovacím materiálem není nutné stěny vyrovnávat. Dlaždice může být umístěna přímo na zdivo. Neexistují téměř žádné švy. Stěna vypadá jako monolit.

Hustota se mění v závislosti na značce od 350 do 700 kg /m3. V tomto případě se používá materiál od 400 do 500 kg /m3 pro stavbu malých budov do 3 podlaží. Materiál s vyšší hustotou však může být použit ve vícepodlažní konstrukci.

Beton s keramikou

Cladit je poměrně lehký materiál vyráběný na velkýchpodniků. Expandovaný jíl expanduje jako plnivo. Je to vynikající ohřívač s vysokou pevností a mrazuvzdorností. Protože se jedná o přírodní materiál, bloky s jeho účastí se nazývají „biobloky“.

Závěrem je třeba poznamenat, že konstrukce stěn niky betonu vyžaduje, aby vývojář dobře organizované práce izoloval zeď od vlhkosti přicházející z nadace. První série teplých stěnových bloků by měla být nezbytně vodotěsná vrstvou odpovídajícího materiálu, která přesahuje šířku tloušťky stěny. Případné nerovnosti základu musí být současně vyrovnány s cementovou maltou.

Výstavba domu s teplými stěnovými bloky. Video