Tipy, jak správně izolovat budovu pěnou

Ještě před nástupem chladného počasí si každý majitel připravuje svůj dům na zimu. Někdo tento problém vyřeší jednoduše: s příchodem mínusových teplot nastaví teplo až na maximum, ale v divokém mrazu to nemůže ani ušetřit, a tam je spousta peněz za energii.
Proto je logické především provést účinnou izolaci. Poté, co jste na něj strávili určitou částku, začnete méně platit za plyn nebo elektřinu.

Obsah
 1. Obsah
 2. Příprava na zahřátí stěn?
 3. Video lekce: Zahřívání zdí?
 4. Je třeba založit?
 5. Co dělat před izolací stěn? ?
 6. Začneme se zahřívat?
 7. Montáž vyztužené sítě?
 8. Video: Tajemství rychlých samolepek pěny na zdi?
 9. Video: jaké jsou termokamery a jejich aplikace ve stavebnictví?

Obsah

 • Příprava izolace stěn
 • Video lekce: Izolace zdí
 • Co dělat před izolací stěn?
 • Začátek léčení
 • Namontujte vyztuženou síť
 • Video: Tajemství rychlých samolepek pěny na stěnách
 • Video: co jsou termokamery a jejich aplikace ve stavebnictví

Bydlení je třeba správně zahřát. Chcete-li udržet v teple z domu, dnes nabízí spoustu příležitostí, včetně nejmodernějších, jako je sprej technologie. Ale ve skutečnosti je pěna stále jedním z nejvyhledávanějších. Některé jsou izolovány zevnitř, ale navenek ve všech ohledech bude správnější. O tomDalší podrobnosti naleznete v našich dalších článcích. A také sledovat video.

Znát technologii, můžete si zahřát svůj vlastní dům rukama. To vyžaduje vhodný nástroj a materiál. Nástroj bude potřebovat:

 • vrták nebo silný vrták;
 • nůž - měl by být dobře naostřený;
 • špachtle pro výrobu pěnového tmelu;
 • kladivo.

Správné zařízení tzv. Termosafaxu zahrnuje zakrytí povrchu stěn domu listovým, pokud možno zapečetěným dortem na bázi lepidla

.

základní materiál - pěna sám o sobě je ve skutečnosti minimální tloušťce 5 cm hustoty 25., a v případě, že hustota je vyšší a silnější pěna samotné, pak to bude správná. Nástěnné izolační pěna bude potřebovat upevnění hřebíky, plastové zátky a zástrčka by měly obsahovat alespoň 0,5 cm. Můžete použít šrouby a hmoždinky, a které nejsou plně zahrnuty v pěně, vyrobit si vlastní ruce kovový substrát.

Před nákupem materiálu opatrně změřte stěny, abyste určili počet desek

.

Budete stále potřebovat montážní lepidlo: můžete využít těch, které jsou vázány na keramické dlaždice. Velmi dobře se ukázaly v posledních letech různé lepkavé kompozice pro polystyrenovou pěnu. Jejich použití může zefektivnit práci. Po dokončení prací na izolaci s pěnou musí být celý povrch zakryt vyztuženou síťovinou s okem o velikosti 0,05 cm, takže bude nutné jej také předprodat. Stále je potřebabude zde základní nátěr a tmel nebo dekorativní omítka pro zpracování stěn.

Příprava na zahřátí stěn?

S veškerými potřebnými materiály a nástroji nespěchejte, abyste desky okamžitě připojili. Je nutné provést přípravu ještě. Pokud má povrch stěny starý dokončovací materiál, musí být odstraněn. Stěny samy by měly být stejné, jinak v místech, kde je deprese, tam budou dutiny a ohřívač může prorazit náhodně. Normálně, je-li tolerance pro nepravidelnosti stěn tolerována ± 1-2 sm.

Video výuka: Fáze oteplování zdi?

Je třeba založit?

Rozhodně - je lepší založit to. Pokud je však rozpočet velmi zkrácen, pak se musíte podívat na okolnosti: pokud je stěna plochá a nic se nezdaří, můžete tuto operaci přeskočit. A pokud jste odstranili starý popraskaný materiál, a dům se nadále potopí, pak bude správné řádně vyčistit rovinu stěny a pak prokázat. Pokud je dům starý a zeď nepřestane usnout po dlouhém striptérce, pak bude muset být uzemněna hlubokou pronikavou půdou se sprejem, a pak omítkou, přidáním do roztoku, lepidlo PVA. Jak vidíte, příprava stěn před tím, než jednoduše izolujete dům pěnou, ale předtím, než izolujete pěnové střechy, musíte udělat mnohem více přípravných prací.

Co dělat před izolačními stěnami? ?

Než začnete hlavní práci, musíte problém vyřešit přílivem na oknech a vnějších svazích. Naklonění by mělo být nastaveno tak, aby působilo na čtvrtýV opačném případě voda narazí na zeď. Pokud je pod parapetem prázdnota, pak je třeba ji odstranit: vyplňte stejnou pěnou. Vnější svahy izolují plech menší tloušťky než fasáda. Zároveň musí stát na rovině svahu asi 1 cm.

Začátek léčení?

Neexistují žádné zvláštní problémy s izolací pěny s domovem, takže téměř každý si to může udělat vlastníma rukama. Práce se skládá z následujících fází:

 • naředěný vodou s lepidlem na střední konzistenci;
 • pomocí zubové stěrky se lepidlo nanáší na stěnu domu, ale ne na celý povrch, ale zatím pouze jeden list pěny;
 • list pevně přitiskne ke stěně;
 • pro upevnění, ucpání hmoždinek z protilehlých rohů a uprostřed. Otvory pro montáž musí být již vyvrtány pomocí razníku.

Další - totéž. Lepidlo se nanáší na spoje. Řezané kusy pěny ostrým nožem, nářadí zde není vhodné.

Montáž vyztužené sítě?

K řádnému upevnění vyztužené sítě na Váš domov izolovaný pěnou je třeba ji rozřezat na pásy a pak přilepit stejnou technologii jako tapetu v překrytí. Mřížka se v práci otřásá, takže je nejlepší, aby se s ní spojila špachtle. Pro lepší montáž mřížky do pěny stojí za to ji ospravedlnit.

Videa: Tajemství rychlých samolepek pěny na stěnách?

Video: jaké jsou termokamery a jejich aplikace ve stavebnictví?

Termokameraje zařízení,je určen k monitorování rozložení teploty studovaných povrchů. Rozložení teploty ve výzkumném objektu se zobrazuje na obrazovce termokamery ve formě barevných polí - určitá barva odpovídá určité teplotě. Teplotní rozsah zobrazený na monitoru padá do povrchu objektivu.
V posledních letech se termokamery aktivně využívají ve stavebnictví k určení míst úniku tepla. Termokamera je novým slovem v budově:

Zde jste se naučili ohřívat dům vlastními rukama, ale aby vše mělo úplný vzhled, musí být také omítkováno dekorativní omítkou nebo naneseno vnějším tmelem a barvou shora.