Tipy pro pokládku keramických obkladů


Stoly pro pokládku keramických obkladů, tajemství řemeslného zpracování.

Příprava na obklady: 5 tipů

výhody keramické dlaždice jsou zřejmé: je jedním z nejstarších materiálů používaných při zpracování, dlaždice je šetrný k životnímu prostředí produkt, trvanlivý, nenáročný na péči, vodotěsný, relativně levný, je prezentován ve velkém sortimentu. Uvažujme o některých tipech na keramické obkladačky, výhodách, tipech na výběr, jak řezat, přípravě povrchu, drobných tajemstvích a tricích na konci stavby opravovat byt s jednou ložnicí vlastníma rukama. Připomeňme, že po přezkoumání užitečných tipů doporučujeme přečíst si článek o tom, jak dát dlaždice do koupelny na podlaze a zeď je správná s video instrukcí. Je podrobnější.

Obsah
  1. 1. Co potřebujete vědět o výhodách keramických obkladaček
  2. 2. Tipy na výběr dlaždic
  3. 3. Jak řádně vyříznout dlaždici
  4. 4. Příprava povrchu pod dlaždicí
  5. 5. Tajemství pokládky obkladaček

1. Co potřebujete vědět o výhodách keramických obkladaček

• Má vysokou pevnost. Povrchy, kachlová, vydrží mnohem déle ve srovnání s řadou dalších materiálů, které se používají k zakrytí stěn a podlah.

• Nespaluje, nevypouští toxické látky a kouř.

• Odolnost proti vlhkosti. To je pravděpodobně ideální materiál pro použití v místnostech s vysokou vlhkostí, jako je vana nebo sprcha.

•Odolné vůči opotřebení. Jako podlahová krytina není náchylná k otěru a opotřebení, nejvhodnějším místům pro obchodování nebo podzemním průchodům, kde je její pokrytí vyváženo i velkým tokem lidí.

• Odolává skluzu. Moderní obklady jsou vyráběny s přidáním brusného písku pro glazuru, takže je zde protiskluzový faktor.

• Odolnost proti mrazu. Skleněné keramické obklady, stejně jako porcelán, odolávají jakémukoliv mrazu, pokud se používají pro vnější obklady budovy nebo obložení balkonu.

• Snadná údržba. Co by mohlo být jednodušší než čas od času, a často jen otřete vlhkou houbou.

• Chemicky odolná. Kryt s keramickou dlažbou se nebojí vlivu kyselin, zásad a jiných chemikálií.

• Nemění barvu pod vlivem slunečního světla.

2. Tipy pro výběr dlaždic

Moderní trh nabízí velký výběr různých keramických obkladů a dlažeb. Při výběru musíte být vedeni určitým místem, kde se bude nacházet jakákoliv podlaha, zeď nebo jednotlivé prostory, stejně jako místnost, kde bude provedeno ostění. Dlaždice v koupelně nebo bazénu vyžaduje dlaždice s nízkou pórovitostí, ale nevýznamnou míru odolnosti proti opotřebení, která souvisí s podlahou.

Pro dlaždice v kuchyni jsou požadavky stejné, s výjimkou podlahy, kde by měly být silnější a nízko kachlová dlažba. Ještě více otěru je třeba na chodbě. A uvidíte, jak výpočet množství keramických dlaždic do koupelny a jinémístností.

Veškeré potřebné informace lze získat na obalu:

• na balíčcích podlahových dlaždic je noha zobrazena na černém pozadí

.

• Pokud je vhodný pro stěny, je zobrazena ruka

.

• mrazuvzdornost je znázorněna sněhovou vločkou

• o vysoké odolnosti proti opotřebení říká, že noha na stínovaném pozadí

• vysoká úroveň charakterizuje opakování stejné ikony

Hrany by měly být rovnoměrné, povrch bez trhlin, třísek, hladkých na dotek.

3. Jak správně řezat dlaždice

Před řezáním dlaždice doma je třeba ji namočit na 40-60 minut do vody. Poté označte čáru řezem válečkovým sklem. Když připojíte řez s okrajem stolu, stiskněte a zlomte. Nebo umístěte zápas pod řádek oříznutí a současně klikněte na obě strany. Na řezu se rozpadne přesně. Řez musí být proveden jednou, tažením od okraje, směrem k sobě, opouštěním drážky. Použijte také speciální řezač dlaždic, který se liší od řezačky velkých rozměrů kola a přítomnosti mechanismu pro lom, což je velmi výhodná věc. Pro velké objemy práce doporučujeme zakoupit takové zařízení

.

4. Příprava povrchu pro dlaždice

Čím důkladněji se připravuje povrch pod podšívkou, tím déle bude vydržet dlaždice. Nejdříve musíte zkontrolovat úroveň stěny nebo svahu. Pokud jsou mezi svahem a stěnou mezery nebo plochy, změřte je pomocí rulety. Vysoká úroveň kontroluje rovnost povrchu. Osvícení by nemělo překročit 2ml Prořezání, můžete zkontrolovat pevnost povrchu. Pokud jsou vrstvy, které vypadnou, budou muset být odstraněny. Pokud jsou stěny dřevěné, musíte začít pracovat s dlažbou, potáhnout je kovovou sítí, která je aplikována na tyče, a mezi stěnou a sítí je položena nebo zastřešena. Broušení potažené cementem, sádrou, ale sádra by neměla být větší než 15 ml. V opačném případě se keramická dlažba vzdaluje od stěny spolu s cementem nebo lepidlovou směsí, začne klesat a odpadávat. Pak se po látkách projděte hadříkem navlhčeným v roztoku cementu vodou. Roztok připravte jako tekutou smetanu. Jakmile je zeď uzemněna tímto způsobem, vyschne, můžete přejít na samotný plášť. Příprava povrchu pro dlaždice je důležitá etapa, neměli byste ji ignorovat, viz článek srovnávající stěny a stropy s vlastními rukama, bude to užitečné v našem případě.

5. Tajemství pokládky obkladaček

Začátek práce na stohování je nutný zdola. Před tím se kontroluje rovnost podlahy a provádí se striktně horizontální značení. Malta se nanáší na dlaždici a pak silně zatlačíme dlaždici na stěnu, poklepáme držadlem kladiva nebo speciálním gumovým kladivem, dokud dlaždice nespadne na požadovanou úroveň. Je nutné zajistit, aby roztok rovnoměrně vyplňoval celý povrch dlaždice, ne však více než 15 mm. Pro dosažení přesných spojů mezi dlaždicemi vložte speciální kříže. Po vyskočení roztoku se roztok vyjme. Dlaždice se štípáním nebo praskánímnestandardní, necháváme instalovat tam, kde se celá keramická dlažba nehodí. A uvidíte, jak obkládat trubky, rohy, zásuvky a vypínače, jednoduchá tajemství a tipy - velký přínos.