To je dobrý silikonový tmel

Obsah
 1. Jaká je výhoda stavebních tmelů?
 2. Obsah
 3. Typy?
 4. Užitečné vlastnosti?
 5. Pro izolační okna?
 6. Než umýt silikonový tmel?
 7. Doba schnutí tmelu?
 8. Jiné žádosti?

Jaká je výhoda stavebních tmelů?

Pravděpodobně přinejmenším v tom, že se jedná o vůdce ve svém segmentu.

Silikonové tmely se v poslední době staly relativně novými. Tyto výrobky se ale objevily již dlouho - v 60. letech 20. století. Chemická složka je viskózní kompozice na bázi nízkomolekulárních silikonových kaučuků, vytvrzujících při teplotě místnosti.

Silikonové tmely získaly v Rusku obrovskou popularitu

.

Tmel se dnes používá pro různé stavební a opravárenské účely - pro vyplnění různých dutin a mezer pro utěsnění a ochranu před vlivy okolního prostředí a samozřejmě i pro lepení povrchů mezi sebou. Zvažte vlastnosti a oblasti jejich použití.

Obsah

 • Druhy
 • Užitečné vlastnosti
 • \ t
 • Pro izolační okna
 • Než prát silikonový tmel
 • Doba schnutí tmelu
 • Další oblasti použití
 • \ t

Typy?

Silikonové tmely jsou rozděleny na:

 • Jednosložková. (Polymerizován působením vlhkosti vzduchu).
  Nejběžnější ze všech. Jsme obeznámeni s tmely v trubkách, které pravidelně nakupujeme v obchodech pro potřeby domácnosti.Existují balíčky ve formě "fólií" (fóliové zkumavky) a ve větším balení. Jednosložkové těsnicí hmoty jsou vytvrzeny v důsledku vlhkosti vzduchu. sotva mohou být vytvrzeny v přijatelném čase, mohou být pouze v tenké vrstvě od 2 mm do 10-12 mm. (někteří výrobci udávají velikost provazce až 15 mm).
 • Dvousložková (polymerovaná pod vlivem katalyzátorů).
  "silikonové sloučeniny" typů TF-1, Vysint, Elastosil, Penelast. "Zásada" je vytvrzena, reaguje s "katalyzátorem" při míchání. Může se léčit v různých objemech. Obvykle se používá mnohem méně jednokomponentních těsnicích hmot - především dvousložkových pro průmysl.

Silikonové tmely, jejichž doba schnutí závisí na hloubce nanesené vrstvy a hustotě její struktury, se aplikuje na povrch ve formě silné lepivé hmoty

.

Současný trh silikonového tmelu nabízí obrovskou rozmanitost. Ano, jsou kyselé a neutrální tmely. Posledně uvedené jsou ze zřejmých důvodů univerzálnější při použití, mají chemickou inertnost, mohou být použity s cínem, mědí a jinými chemicky aktivními kovy. Takové tmely se často používají pro montáž akvárií a potravinářského průmyslu.

Silikonové tmely jsou aktivně používány v konstrukčním zasklení, stejně jako pomocí nich, jsou prováděny práce na sekundárním utěsnění oken s dvojitým zasklením, pro pokládku švů. Silikon také vybírá lepidlo a lepidlo při montáži dílů.

Užitečné vlastnosti?

Vynikající vlastnosti tmelů nemohly zůstat bez povšimnutí, brzy spotřebitel ocenil pohodlí jejich použití v různých oblastech. Produkt se rychle získává na popularitě.

 • Vysoká odolnost proti vodě
 • \ t
 • Vynikající elasticita
 • \ t
 • Dobrá přilnavost k většině materiálů
 • Vysoká tepelná a mrazuvzdorná odolnost (minus 60 až 300 ° C).
 • Odolnost proti ultrafialovému záření
 • \ t
 • Odolnost vůči agresivním prostředím
 • \ t
 • Trvanlivost

Podívejme se, v jakých oblastech se dnes v každodenním životě používají silikonové tmely.

Pro izolaci oken?

Pásku pásky nebo izolační pásek můžete nalepit podél pracovních švů. Vzdálenost mezi nimi musí být stejná, aby těsnící hmota mezi proužky jemně ležela. Pak přebytek zůstane na povrchu, ale na přilepených pásech

Především okna! Materiály, jako je lepicí páska a těsnění trubek, nelze považovat za nejlepší volbu pro zimní izolaci oken. Jejich adhezivní základna má tendenci se časem deformovat, a proto se tyto tmely zastaví. Naše okna budou spolehlivější z větru a chladu a během provozu nebudou uvolňovat ani vlhkost, moderní materiál jako silikonový tmel. Mimochodem, silikon je někdy zaměňován s jiným méně trvanlivým materiálem - EPDM, který naopak není vůbec odolný vůči účinkům domácích chemikálií. Mělo by být známo, že dobrý silikontopení by mělo být jasně bílé, měkké na dotek, pružné a elastické. Tento tmel se dobře projevuje v provozu, je trvanlivý a dokonce i ekonomický - může být použit pro několik sezón v řadě.

Přečtěte si různé typy těsnicích materiálů, které lze použít pro spoje oken.

Než umýt silikonový tmel?

Pokud tmel ještě neztuhl, můžete se pokusit odstranit měkkou směs acetonem nebo lakem. Vytvrzená látka je špatně odstraněna chemikáliemi. Korky se musí čistit mechanicky.

Základem složení tmelů jsou následující složky, jako je silikonová pryž s nízkou molekulovou hmotností vysoké kvality a vulkanizační systém (může být neutrální nebo kyselý). Vulkanizace tmelů probíhá v procesu interakce kompozice s atmosférickou vlhkostí - tvoří takzvaný silikonový elastomer. proces vulkanizace ještě není dokončen, můžete se pokusit opláchnout tmel acetonem, perchlorethylenem, benzínem a podobnými rozpouštědly. Ve většině svých polymerů (v tomto případě se jedná o elastomery) nejsou rozpustné v žádném rozpouštědle. Pokud tedy proces vulkanizace již prošel, je výstupem jeden - mechanicky odstranit znečištění, tj. Tvrdé houby, pemzu, manikúru, atd.

Doba schnutí tmelu?

Čas závisí na faktorech, které ovlivňují kalení, a to je tloušťka (hloubka) vrstvy a hustota struktury (protože kompozice je aplikována ve formě silné hmoty),a okolní teplotu a vlhkost. Po 5-10 minutách se na něm vytvoří povrchový ochranný film, který je poměrně tenký a celkový proces vytvrzování pokračuje samozřejmě déle. Předpokládá se, že doba schnutí silikonizovaného těsnicího materiálu je obecně (za poměrně standardních podmínek prostředí) asi 2 mm za den. Zvýšení teploty o 5-7 stupňů. může urychlit polymerační proces dvakrát. Neexistuje však žádná přímá závislost, protože vytvořený ochranný film slouží jako jakýsi odstrašující prostředek. Není nutné si myslet, že teplota je jedinou podmínkou polymerace. Důležité a vlhkost. Pokud tedy do sušičky vložíte silikonový tmel, neztvrdne vás vůbec - kvůli nedostatku dostatečné vlhkosti. A zvýšte teplotu nad 50 ° C. nemá vůbec smysl - je účelné zvýšit vlhkost.
Silikonové tmely, jejichž doba schnutí je zpravidla někde v rozmezí jednoho až dvou dnů, umožňuje rychle vstup do objektu. Pro každý ze silikonových systémů (mohou být různé) se vydává karta technické specifikace, kde jsou údaje specifikovány. Fyzikální vlastnosti silikonových spojů se obvykle vytvářejí za jeden až dva týdny.

Pokud těsnící tmel nemá stanovenou dobu na zaschnutí, zkontrolujte datum exspirace. Pravděpodobně, jeho chemické složky v důsledku nevhodnosti již nevstupují do reakce polymerace. Čerstvost produktu je snadno kontrolovatelná. Čerstvý tmel se snadno vytlačuje z pistole a na povrchu po dobu 10-15 minut. by mělChyť žádný lepivý průhledný film

Pevnost přibližně 1,2 N /mm2, kompozice je stabilní při teplotách od -60 do +300 stupňů. Je žádoucí, aby teplotní rozsah, ve kterém bude provozován, byl 5-40 stupňů. C.

Další oblasti použití?

Pro lepení kovových a nekovových povrchů (včetně silikonové pryže) v různých oblastech konstrukce a technologie, pro utěsnění spojů, které přicházejí do styku s horkým povrchem v pecích, motorech.

Pro utěsnění a ochranu před vlhkostí a vibračními zařízeními a technologiemi jsou nuceni pracovat ve složitých podmínkách ve vzduchu.

Jako kapalné těsnění v různých typech spojů, jakož i pro utěsnění závitových spojů různých potrubí systémů přívodu studené a teplé vody, systémů vytápění.

Podívejte se na malé video o silikonovém tmelu, který vám pomůže pochopit vlastnosti jednoho z nejoblíbenějších současných materiálů: