Toaletní potřeby se šikmým uvolněním

Tyto instalatérská zařízení, jednoduchá konstrukce, mají zároveň mnoho funkcí. Zejména pro "orientaci" trysky odtoku. Může být vodorovná, svislá nebo šikmá. To je třeba vzít v úvahu při výběru modelu a způsobu jeho připojení k kanalizačnímu potrubí.

Skutečností je, že již namontovaný kufr (v bytových domech) zahrnuje instalaci jednoho typu toaletních mís. Zařízení s šikmým uvolňováním tedy nelze instalovat všude, pokud samozřejmě není v průběhu procesu opravy předpokládána rekonstrukce drenážního systému.

Výstup výfuku může být namontován pod úhlem 300 nebo 450, což značně zjednodušuje výběr přijatelného modelu. Z hlediska montáže jsou toalety se šikmým výstupem považovány za nejvšestrannější výrobky, protože způsob jejich instalace umožňuje jejich spojení s většinou typických kanalizačních systémů.

Všechny tyto modely se liší několika způsoby, ale hlavní je vzájemné uspořádání prvků - nádrž a samotná toaleta. Mohou být buď rozmístěny na místě instalace nebo kombinované

Sada namontovaných jednotek má několik výhod.

  • Zaprvé se zvýší účinnost proplachování, protože nádrž je vždy umístěna mnohem výš než mísa WC s šikmým výstupem.
  • Za druhé, když je upevněn ke stěně výklenku (nebo), zvětší se volný prostor v prostoru zařízení, což z něj činí výhodnější pro servis (čištění, mytí).
  • Za třetí, pokud navrhovaná verze skryté instalace nádrže pro splachování WCtyp, to nejen zlepšuje design šatny, ale také vizuálně zvyšuje velikost místnosti, což je důležité pro typické budovy, ve kterých jsou tyto prostory malé.

Design monobloku je snadnější instalovat. V tomto provedení se vyrábí mnoho moderních toalet se šikmým uvolněním. Potřebují však o něco více místa a náklady na tyto produkty jsou často vyšší než „oddělené“ protějšky.

Navíc záchody se šikmým výstupem mají rozdíly:

  • Ve výrobním materiálu . Keramika (porcelán nebo fajáns) je nejčastěji používaná varianta. Ale v takových zařízeních, kromě výhod, existují nevýhody. Faience je "náchylná" ke zvýšené absorpci kapalin a v důsledku toho ke změnám v počáteční barvě a vzhledu malých trhlin na povrchu. Lepší toaletní mísa se šikmým uvolněním z porcelánu, protože tento materiál má hustší strukturu. V důsledku toho se snižuje pravděpodobnost absorpce a pachů a vlhkosti, vydávají se toalety se šikmým vývodem a plastem (například akrylátem). Péče o ně však vylučuje použití brusiva (například tuhých kartáčů) a agresivních vlaků. Pro exotické milovníky jsou výrobky z kamene nebo kovu, včetně zlata a stříbra. Navzdory jejich krásnému vzhledu jsou však nesmírně nepraktické z hlediska vykořisťování a jejich restaurování je drahou cestou.
  • Ve formě záchodové mísyse šikmým uvolněním se Kozyrkovaya vyznačuje minimem, které vzniklo při spouštění spreje. Je výhodné, aby Tarillchast vyžadoval menší množství kapaliny pro provedení proplachování,že odtokové potrubí je umístěno výše než dno nádoby. Zkapalněný potřebuje pečlivější péči, protože kvůli zvýšenému rozstřiku na vodě je šálek silněji znečištěn.
  • Od dodávky vody do nádrže . Může být boční nebo nižší. Ten snižuje hladinu hluku vody při vstupu do nádrže.
  • Pro praní . Možnosti jsou průběžné, „měřené“ nebo řízené. Při dávkování si můžete vybrat, kolik vody půjde do systému - celá nádrž nebo jen její část. S regulovaným odtokem v záchodě se šikmým výstupem lze proces zastavit ručně. Tyto modely jsou hospodárné z hlediska proudění tekutiny. Proud vody do mísy může být navíc kruhový nebo kontinuální. První verze účinněji omývá toaletu a nevytváří šplouchnutí.


V tomto ohledu se příznivě liší od jejich protějšků toalet se šikmým uvolněním antivirotiky. Mimochodem, je třeba mít na paměti, že jsou hygieničtější, jako když kropí kapalinu „odletět“ a obsahuje mikroby. Jako příklad - levné modely "Ideální" (varianta ekonoma Sanita) za cenu 3 277 rublů, toaleta pro monobloky s antivestskom Smart ("Taipe") - od 4 340 rublů. Na prodej je poměrně velký sortiment podobných výrobků.

Instalace zařízení do značné míry závisí nejen na konfiguraci potrubí kanalizačního systému, ale také na materiálu, ze kterého jsou prováděny. Proto musíte především splnit všechny požadavky výrobce.

Pokud je na místě starého spotřebiče umístěna nová toaleta se šikmým uvolněním, použije se jakopravidlem je přechodné koleno z plastu. Taková instalace však není vždy možná, takže zařízení má trochu přeuspořádat.

Dobrým řešením tohoto problému je použít jako přechod spojující toaletu se šikmým výpustem s kanalizačním systémem, flexibilní vlnité rukávy. To by však mělo brát v úvahu možnost určitého posunutí zařízení vzhledem k bývalému montážnímu bodu. Malé velikosti toalet v typických budovách to vždy nedovolují.

Rubrika: Toaletní potřeby