Topení skleníky s infračerveným zařízením

Infračervené ohřívače pro skleníky dávají záření, které funguje účelně a pro rostliny

.
Obsah
 1. Obsah
 2. Kdy je nutné topení? ?
 3. Skleníky v zimě
 4. Sortiment moderního trhu?
 5. Kritéria pro výběr závisí na vás?
 6. Tradice našich babiček
 7. Ohřívače ventilátorů
 8. Zařízení plynové
 9. \ t
 10. Ohřívače oleje
 11. Infračervená zařízení?
 12. Hlavní výhody infračerveného tepla příslušnými zařízeními jsou tyto:
 13. Vlastnosti práce ve sklenících?
 14. Testování infračervených ohřívačů (video)?
 15. Výhody moderního infračerveného vytápění skleníků a jiných pomocných prostor?
 16. Výpočet výkonu?

Obsah

 • Kdy je třeba vytápění?
 • Sortiment moderního trhu
 • Kritéria výběru závisí na vás
 • .
 • infračervená zařízení
 • \ t
 • Vlastnosti práce ve sklenících
 • \ t
 • Testování infračervených ohřívačů (video)
 • Výhody moderního infračerveného vytápění skleníků a jiných pomocných prostor
 • \ t
 • Výpočet výkonu

Kdy je třeba vytápění? ?

Skleníky v zimě

\ t

Prudké změny indexů denní teploty jsou škodlivé pro rostliny a vyžadují včasnou instalaci ohřívačů ve sklenících.

Abychom pěstovali zeleninu po celý rok, potřebujeme nejen pevný skleník s kvalitní tepelnou izolací, ale také účinné umělé vytápění.

Ohřev naVe svém skleníku mohou obyčejní zahradníci ve většině ruských zeměpisných šířek prodloužit sezónu o několik měsíců, což se již hodně mění. Během sezóny tak mohou být sklizeny další plodiny pro tři plodiny - což není úspěch? Jedním z prvních problémů je správně zvolit možnost vytápění. Co je lepší? Jaké jsou výhody a nevýhody každého z nich?

Sortiment moderního trhu?

A nabízí zahradníkům velký výběr různých druhů ohřívačů pro skleníky. Kromě solárního ohřevu uvažuje rozumná a kompromisní skupina odborníků následující typy skleníkového elektrického vytápění, jako je kabel, infračervený na základě filmu pro podlahu, infračervený strop.

Podobné typy ohřívačů pro skleníky vyzývají moderní trh, aby věnoval pozornost

.

[obsah]

Je to teplo vyzařované infračervenými ohřívači, které se používá v prostředí s největší účinností

Kritéria pro výběr závisí na vás?

Tradice našich babiček

Celkově je to vlastně případ - vše (dobře nebo téměř všechno) závisí na vašich vlastních požadavcích a podmínkách. Takže v předjaří v době, kdy sazenice ve sklenících jsou mírně mrazivé, ostatní zahradníci rádi používají velké svíčky, rozmístěné mezi řadami a sazenicemi. A to je opravdu dost pro malé skleníky, kde rostou desítky nebo dokonce stovky keřů.

Za účelem vyrovnání teploty v noci se někdy v nádobách používají ohřáté cihly a horká voda. Uvnitř je umístěno několik cihel a kbelík s vodouskleník s nástupem soumraku a odejít do rána. Tím, že tyto předměty dávají své teplo, nedovolují, aby noční teplota klesla na kritické značky. Takové tradiční metody jsou dnes poměrně aplikovatelné. Ačkoli efektivnější farmy se snaží získat moderní vybavení, což dává významnější výhody.

Ohřívače ventilátorů

Ocenili je pohodlí rychlého vstřikování teplého vzduchu do prostoru. Jejich mínus, který spočívá v nadměrném sušení vzduchu a nerovnoměrném rozložení tepla, však nelze ignorovat.

Plynové přístroje

\ t

Mnozí z nich považují jednu z nejhorších variant topení pro skleníky. Vycházejí z plynovodního a regulačního systému. Vzduch je ohříván generátorem tepla a je již ve výšce přiváděn do skleníku. Velký, ale neotřesitelný mínus tohoto systému je nadměrná suchost uvnitř skleníků, škodlivých pro rostliny.

Ohřívače oleje

Tyto důvody nejsou pro tyto účely považovány za zcela racionální. Příliš mnoho energie se vynakládá, že se nevyplácí a výsledná plodina. Kromě toho, užitný prostor zabírají, protože vedle nich, také výsadba se nedoporučuje. Odborníci však také označují rizikový faktor pro ohřívače ropy za pokles potenciálu ve sklenících kondenzátu.

Infračervená zařízení?

Používá se nyní pro vytápění skleníků a modernější, a proto i vyspělejší zařízení. Například je vhodné říci o elektrických ohřívačích a ohřívačích plynu pro skleníky. Ale chceme nabídnout speciálnívěnujte pozornost infračerveným ohřívačům. A to je důvod.

Není tajemstvím, že elektrické a plynové ohřívače nejsou dostatečně účinné, protože během procesu vytápění tráví mnoho energie marně. Zahřejte okolní prostor (a předměty kolem) na požadované ukazatele teploty. Taková zařízení fungují, takže mluví místně. To znamená, že nemohou kolem sebe vše ohřívat, pouze zahřívají rostliny, vzduch a půdu. Bohužel, tak jsme docela suchý vzduch a ve sklenících to není dobré. A pro řadu rostlin je to naprosto katastrofální. Už nyní dává smysl podívat se blíže na výhody infračervených ohřívačů.

Taková zařízení dnes definují jako optimálně vhodné pro vytápění skleníků. A pokud pro někoho jsou tak noví v románu, je čas se s nimi seznámit a dozvědět se více o jejich výhodách.

Hlavní výhody infračerveného tepla příslušnými zařízeními jsou tyto:

 • Jednotné zahřívání prostoru (podléhající volné instalaci topných těles);
 • Stabilní vlhkost a nedostatek suchosti vzduchu;
 • Rovnoměrnost v distribuci a dodávce tepla (bez prudkého poklesu teploty);
  Příznivý vliv infračerveného záření na růst a vývoj rostlin.
 • Ohřívače pracují prakticky bez hluku;
 • Jsou kompaktní, mobilní, instalace se provádí bez zapojení elektrikářů, což šetří další náklady.
 • Vlastnosti práce ve sklenících?

  Jak víte, spotřebiče se zahřívají infračerveným teplemjsou používány v mnoha variantách. Pokud jde o skleníky, na jedné straně, vaše vůle - stejně jako kde umístit zařízení, ale nejsprávnější (optimální) bude umístění na strop.
  Správná instalace zařízení do skleníku umožní instalaci stejnoměrného nebo nerovnoměrného teplotního prostředí v různých zónách. Pod jednou střechou bude tedy možné pěstovat kultury s různými kultivačními podmínkami.
  Vždy můžete nastavit kvalitu ohřevu požadovaných oblastí, snižovat například infračervené zařízení pod zemí při klíčení semen nebo semenáčků a zvedání výše s intenzivním růstem.

  Pozor! Hlavním rysem infračerveného tepla je přímé zahřívání půdy a vzduchu - ve druhé zatáčce. To umožňuje neztratit drahou energii.

  Infračervené ohřívače vzduchu nevyschnou. Teplo je do elektrárny přiváděno jemně. Mladé rostliny netrpí svým vlivem.
  Zařízení je obvykle vybaveno regulátory teploty. Nastavte tedy požadovaný režim a upravte jejich problémy. Díky tomu vždy nastavte požadovaný režim pro různé kultury a zohledněte fáze růstu. Zde stojí za to poradit se zařízeními se samostatným relé pro každé zařízení. Někdy dělají společné štafety, ale je to méně výhodné, protože pak bude možné zavést obecný režim pro celý skleník.
  Moderní vybavení se výrazně liší od dřívějších modelů. Hlavní rozdíl mezi novými zařízeními - ve vyzařovacím povrchu. Mají plochou obrazovku nahrazenou sférickýmidisperze paprsků dosahuje úhlu 120 °, což umožňuje dobře šetřit, což dává rostlinám stejné teplotní podmínky.

  Testování infračervených ohřívačů (video)?

  Výhody moderního infračerveného vytápění skleníků a dalších pomocných prostor?

  Postupně, kdy byly skleníky zaplaveny na jaře a na podzim různého druhu s buržoazní burzou, palivovým palivem, topným olejem nebo uhlím, se trochu vrátilo. Voda, která byla ve své době populární, nevykazovala dostatečnou účinnost. Všechny výše uvedené způsoby ohřevu skleníků měly alespoň jednu, ale poměrně výraznou mezeru. Místo toho, aby ohřívali půdu samotnou, všichni se nejprve ohřáli vzduchem v místnosti. Hmoty teplého vzduchu byly lehčí než zima, stoupaly vzhůru a sazenice zůstaly chladné. Takový přístup neumožnil dosáhnout požadované teploty půdy. Proto nebylo nutné počítat s velkými plodinami v krytých městech. A to také za poměrně vysoké náklady na skleníkové produkty.

  Výpočet výkonu?

  Správný výpočet otopných systémů ve skleníku, správné umístění a připojení zařízení může výrazně zvýšit účinnost.

  Jak vypočítat výkon infračerveného ohřívače pro skleník

  Například si vezměte skleník standardní velikosti. Například, populární 6 x 3 m. Pro takový skleník, to je nejlepší vzít pár IR ohřívačů s kapacitou 1.2-1.5 kW. To stačí na zahřátí celého prostoru. Je důležité věnovat pozornost také velikosti zařízenínejen jejich moc. Tak, ohřívače, například, v 1,7-1,8 m na délku a v úhlu rozptylu 100-120 stupňů, snadno ohřát plochu 2,5 m x 3 m. Pro takový skleník je to dost. Pro více, musíte přidat ohřívače nebo s jinými vlastnostmi.