Topná tělesa bimetalická rifar

Rozhodování o výměně topného systému nebo jeho instalaci v nové budově, musíte se vážně přiblížit k výběru radiátorů. Měly by plně zajišťovat vnitřní vytápění a dokonale zapadat do interiéru místností. K dnešnímu dni existuje spousta různých typů baterií, ze kterých si musíte vybrat ten správný pro svůj domov. Jedním z nich jsou radiátory topného bimetalického rifaru.

topné radiátory bimetalické rifar

Baterie by měly být vybírány podle určitých parametrů a vlastností. Stojí za to dostat se blíže k těmto produktům a samozřejmě se trochu dozvědět o jejich výrobci.

O společnosti "Rifar"

Ruská společnost Rifar působí od roku 2002. Během této doby byly moderní topné radiátory vyvinuty a uzpůsobeny k prodeji, které jsou úspěšně využívány po celém Rusku a zemích SNS.

Při vývoji těchto produktů se podíleli nejen ruští, ale i zahraniční odborníci a projektanti. Vývoj byl zaměřen na vytvoření high-tech, ekonomického a moderního produktu, který by neměl být horší než evropské protějšky. V bateriích "Rifar" bylo navíc nutné vzít v úvahu vlastnosti místních klimatických podmínek a požadavky na fungování v ruských topných systémech.

Proces výroby radiátorů "Rifar"

Výsledkem práce byly vysoce kvalitní výrobky s vynikajícími vlastnostmi, které jsou velmi žádané a které se každoročně zvyšují.

Domácí radiátoryliší se spolehlivostí a plně zdůvodňují záruční dobu výrobce, pracují v obvodech připojených k centralizovanému topení. Svědčí o tom četné recenze těch, kteří instalovali takové baterie ve svém bytě. Neexistují prakticky žádné případy stížností.

Obsah
 1. Charakteristiky radiátorů
 2. Typy radiátorů
 3. Konstrukční provedení
 4. Užitečné tipy
 5. Video-exkurze do rozmanitosti bimetalických radiátorů "Rifar"

Charakteristiky radiátorů

Bimetalové radiátory pro vytápění "Rifar" jsou určeny pro instalaci a užívání jak ve správních budovách, tak v obytných prostorách domů a bytů. Jsou určeny speciálně pro lokální topný systém s určitým tlakem a chladivem.

 • Výrobky jsou vyrobeny ze dvou kovů - vnitřní část nádob pro chladivo je vyrobena z oceli a pouzdro je vyrobeno z hliníku. Pouzdro je „tváří“ výrobku a dává bateriím elegantní a elegantní vzhled, protože horní část panelu má smaltovaný povrch.
 • Vnitřní dutiny pro přenos chladiva jsou poměrně spolehlivé a klidně odolávají tlaku 30-40 atmosfér. A hliník - sám o sobě - ​​vynikající vodič tepla, ohřev z ocelových detailů, dobře přenáší tepelnou energii v místnostech.
 • Při provozu takových radiátorů v autonomním systému nevyžaduje velké množství chladiva - pro jeden úsek pouze 0,2 litru. Proto se obrys zahřívá velmi rychle a dálevytápění velkých místností je poměrně možné ušetřit. Tento parametr baterií lze bezpečně přičíst jejich pozitivním vlastnostem.
 • Ocelové části radiátorů "Rifar" klidně vydrží teplotu až 130 stupňů.
 • Tepelný výkon z každé sekce je 180-200 wattů.

Typy radiátorů

Radiátory jsou různých velikostí

Různé modely radiátorů mají také své vlastní charakteristiky a liší se hlavně jejich rozměry a vzájemnou vzdáleností. Velikost baterie, kometa, přímo ovlivňuje její tepelný výkon. Chcete-li se seznámit se specifickými parametry různých modelů, můžete se podívat do tabulky sestavené výrobcem.

Model


Výška v mm
Šířka v mm
47]

Hmotnost každého úseku.

Jmenovitý tepelný tok jedné sekce ve wattech.

Základna 500

500
100
570
79
1.92
204

Základ 350

350

90

415
79
1,36

136

Základna 200

200

100
261
79
1,02

104

Alp 500

500
75
570
79
1,50

191

Mezinápravová vzdálenost tedy ovlivňuje velikost baterie. Například, "U-200" je vhodný pro malou místnost a "B-500" bude vypadat skvěle ve velké místnosti. Pokud je prostor místnosti velký, a to i navíc - s velkými okenními otvory, pak pro jeho vytápění je nutné koupit model "A-500", který má velký tepelný výkon.

Modely se také dělí podle typuspojení Některé z nich mají speciální odbočky pro nižší připojení a lze je snadno instalovat do již naředěného okruhu topného systému. Cena těchto radiátorů je poněkud vyšší než u běžného řezacího systému. Je však třeba poznamenat, že přednosti těchto modelů jsou mnohem více z technického i estetického hlediska.

Schéma spojení vrstev pro radiátory "Rifar"

Výhody těchto radiátorů "Rifar":

 • Estetika spodního spojení spočívá v tom, že všechny trubky procházejí po podlaze a nevystupují nad sokl.
 • Lehkost a rychlost instalace - instalace nevyžaduje spoustu času a úsilí, a pro model "Rifar monolit" ani nepotřebujete ventily pro připojení sekcí, které vám ušetří peníze.
 • Každý model chladiče je patentován a má technický pas.
 • Radiátory, které mají odvodňovací body zespodu, jsou vhodné pro jakékoli chladicí médium, včetně nemrznoucí kapaliny.
 • Vestavěný termostat umožňuje ovládat a nastavovat teplotu v baterii potřebnou pro daný moment.

Schopnost přesně regulovat teplotu vytápění

 • Vzhledem ke zvýšenému uvolňování výrobků a doplňování trhu výrobce každoročně snižuje ceny svých výrobků, což umožňuje více a více lidem nakupovat takovéto vysoce kvalitní vybavení pro svůj domov.

Konstrukční provedení

Je pozoruhodné, že můžete tuto baterii používatnejen jako topné zařízení. Aby se chladič stal sušičkou, můžete si koupit další prvek, který je instalován na okrajích krajních částí. Samozřejmě, že nemůžete pověsit těžkou sušičku na tento druh sušičky, ale ručník bude držet tento držák klidně.

Pohodlná konzola na sušení ručníků

Baterie "Rifar" se liší velikostí, mohou být rovné nebo mírně ohnuté. Vždy mají bílou základní smaltovanou povrchovou úpravu.

Zajímavá oblouková forma baterie

Mnozí majitelé domů chtějí vidět něco zvláštního a exkluzivního v domě, a proto někteří odmítnou takový pohodlný a spolehlivý druh radiátorů ve prospěch těch, kteří mají pestrou škálu barev. Pokud je to jen to, pak problém lze snadno vyřešit, ale stačí mít na paměti, že exkluzivita podléhá individuálním příplatkům. Ale co neuděláte, abyste vytvořili harmonii v domě?

V poslední době je stále populárnější zdobení rovin radiátorů. To se provádí pomocí fotografického tisku prováděného některými fotoateliéry. Technika foto-dekorace umožňuje zdobit radiátory "Rifar" v každém pokoji svým vlastním způsobem, resp. Interiérového designu.

Příklad radiátorů s fotografickým tiskem

Tuto možnost lze například umístit do obývacího pokoje i do ložnice. Tento radiátor může dobře nárokovat dekorační prvek zdobení místnosti, který jasně vynikne na dobře promyšleném místěpro něj pozadí. Určitě přitáhne pohled a přiláká hosty. Při pohledu na tento bod situace si ani neuvědomujete, že se jedná pouze o prvek topného systému - a proto je úspěšně a ekologicky zapsán do interiéru.

Někdo spíš jako přímořská krajina

Další výzdobou nejen baterie, ale i celého designu místnosti, může být fotografie s mořem nebo jinou krajinou, zvolenou podle vašich představ. Hlavní věcí v tomto případě je udržet správnou kombinaci stínu stěny a okolního radiátoru objektů.

Alternativou k tisku fotografií pro konstrukci baterie Rifar může být skleněná obrazovka. Není třeba se obávat, že tato ozdobná pomůcka uzavře teplo, které vchází do místnosti - to se nestane, protože panely jsou navrženy tak, aby nebránily radiátorům plnit jejich přímou funkci.

Radiátory se skleněnou clonou

Tyto obrazovky jsou k dispozici v monochromatických barvách as určitým vzorem. Jsou obzvláště pohodlné do kuchyně, protože vám nedovolí usadit se na baterii tuku a odpařování. Obrazovky jsou snadno demontovatelné, takže je lze jednoduše demontovat, pokud jsou unavené, nebo k důkladnému umytí.

Užitečné tipy

Chcete-li zvolit správný chladič "Rifar" podle provozních parametrů a vzhledu, musíte znát důležité nuance:

 • Bimetalové radiátory na vzhledu jsou velmi podobné hliníku, protože mají stejný tvar a barvu. Jsou však velmi rozdílné v ceně. NákladyHliníkové baterie jsou mnohem nižší než bimetalické, protože mají nižší kvalitu, životnost a mají omezené provozní parametry.
 • Je nezbytné vzít v úvahu plochu a objem vytápěcích místností - to je nezbytné pro výběr nejúčinnější velikosti a parametrů baterií a ne přeplatek za peníze navíc.

Video-exkurze do rozmanitosti bimetalických radiátorů "Rifar"

Pokud nejsou zkušenosti s volbou těchto topných zařízení, je nejlepší jít do obchodu, pozvat se spolehlivým průvodcem, který vám pomůže určit konkrétní model.