Topné baterie: Co je lepší, kritéria výběru a doporučení

Kvalitativní dodávka tepla domu je hlavním úkolem jejich vlastníků. Účinnost topného systému závisí do značné míry na typu použitého radiátoru. Jak správně zvolit a jaké topné baterie budou popsány v tomto článku.

Moderní trh s topnými systémy nám nabízí širokou škálu topných těles, která se liší designem a materiálem. Hlavní kritéria pro výběr jsou:

  • náklady
  • spolehlivost
  • vzhled
  • kompatibilita se systémem (tlak a typ chladiva).
Obsah
  1. Hliníkové radiátory: levné a spolehlivé
  2. Topná tělesa: kvalita a estetika
  3. Bimetalové radiátory: moderní technologie ve službách komfortu
  4. Litinové radiátory: všechny nové - spolehlivě zapomenuté staré

Hliníkové radiátory: levné a spolehlivé

Popularita hliníkových baterií je dána jejich nízkou měrnou hmotností a atraktivním designem. Profilové a lité radiátory hliníkového topení se liší spolehlivostí, vydrží značný tlak. Baterie jsou vyrobeny podle technologie lisování za horka z korozivzdorné slitiny, hlavní látky, ve které je hliník. Jsou natřeny kvalitativním práškovým polymerním barvivem v barvě RAL, v blízkosti bílé.

Hliníkové baterie se vyznačují nízkou setrvačností, což znamená, že rychle reagují na jakékoli změny parametrůNa otázku a dobrý přenos tepla. Například v sekčních modelech s jedním úsekem 500 je to přibližně 150 wattů. Baterie z hliníku se během několika minut zahřejí, ale také rychle a chladně.

Ze školního lavičky víme - hliník a měď jsou neslučitelné. Proto, hliníkové radiátory nelze instalovat do systému, pokud používá měděné trubky, ale pro kovové a plastové trubky je to skvělá volba, není špatně hit rozpočtu.

Otopná tělesa z oceli: kvalita a estetika

K dispozici dnes na prodej ocelových radiátorů je vysoká účinnost. Dlouhé zahřívání, ale také dlouhodobé zahřívání při vypnutém topném systému. Nejsou dodatečně vybudovány, ale prodávají již připravené velikosti, a tedy i určitou kapacitu. Sekční ocelové baterie se skládají z cívkové tyče, která má pevné konvekční panely a žebra a odlitky mají rovný povrch. Velikost by měla být zvolena na základě velikosti vytápěné plochy a místa instalace.

Ocelové radiátory jsou vyráběny výrobci v moderním designu, dobře zapadají do interiéru areálu. Práškové lakování se vyznačuje vysokou kvalitou, takže ocelové baterie si udržují barvu po celou dobu životnosti.

Ocelové baterie - vynikající volba pro pečlivé spotřebitele, aby se do systému nedostal žádný vzduch, jinak bude ocel oxidovat a uvnitř baterie bude rezavět. To bude mít vliv na délku práce ao přestupu tepla, což znamená, že provoz topného systému může vyžadovat zbytečné náklady.

Bimetalové radiátory: moderní technologie ve službách komfortu

Na otázku, jaký typ topných baterií je nejlepší zvolit, doporučujeme věnovat pozornost tomuto typu přijímače tepla. Z názvu "bimetalové radiátory vytápění" je zřejmé, že jsou vyrobeny ze dvou různých kovů. Tyto konstrukce jsou vyrobeny z oceli, vysokotlaké slitiny hliníku a přísad. Proto s chladivem (voda nebo nemrznoucí kapalina), ocelovými kontakty a prostředím (vzduchem) - hliníkovou slitinou. Hlavní výhodou bimetalových baterií je vysoký tepelný výkon. To je až 190 watts na sekci. Tyto akumulátory jsou spolehlivé, snáší pracovní tlak až 35 atm.

Jedná se o nejnovější druh topných baterií, které jsou provedeny v moderním designu a dokonale zapadají do okolního interiéru. Kompaktní forma umožňuje jejich bezproblémovou instalaci i v malých výklencích.

Volba a instalace hliníkových nebo bimetalových zařízení umožní, pokud je to nutné (ne pro všechna schémata zapojení), kdykoli zvýšit počet použitých sekcí, čímž se zvýší výkon baterie.

Průměrná životnost těchto radiátorů je přibližně 20 let. To může být zvýšeno instalací filtru do topného systému, který zvyšuje kvalitu chladicí kapaliny (vody).

Litinové radiátory: všechny nové - spolehlivě zapomenuté staré

Litinové radiátory používané po celá desetiletí jsou v provozu nejefektivnější. Dokonale odolávají vysokému tlaku, necitlivému na kvalitu vody, vyznačují se vysokou spolehlivostí a dostupnou hodnotou.

Moderní litinové baterie jsou vyráběny v různých modelech, jejich design a tvar mohou být klasické nebo avantgardní. To umožňuje umístit je do stylového a rafinovaného interiéru.

Litinové baterie, jako dříve, se skládají ze samostatných částí. K dispozici na prodej lakovaný nebo potažený základní nátěr. V druhém případě musí být natřeny žáruvzdornou barvou, kterou si sami vyberete.

Správná odpověď na otázky o tom, které chladiče topení budou pro vás lepší, bude záviset na vlastnostech topného systému, materiálech použitých při výstavbě domu, vnitřku místnosti a účelnosti finančních nákladů.