Topné systémy, tzv. "Teplá podlaha"

Obsah
 1. Jak udělat teplou podlahu vlastníma rukama
 2. Obsah
 3. Typy elektrických teplých podlah?
 4. Systémy s kapalnými podlahami?
 5. Vodní elektrické trubky s topným kabelem uvnitř
 6. Kabelové teplé podlahy?
 7. Video: Instalace elektrické teplé podlahy?
 8. Filmová teplá podlaha?
 9. Video: Instalace infračervené fólie teplé podlahy?
 10. Vodní teplou podlahu vlastníma rukama (video)?
 11. Závěr
 12. Potrubí pro vodní podlahy?
 13. Možnosti podlahových krytin?

Jak udělat teplou podlahu vlastníma rukama

Topné systémy se nazývají topné systémy založené na principu ohřevu vzduchu v prostoru od podlahy, čímž se zajišťuje pravidelný tok tepla ze dna, tj. Jako topné zařízení je zde přímo vyhřívaná podlaha. A varianty systému zahřívají podlahy jsou jiné. Nejčastěji se dnes používají principy podlahového vytápění - jedná se o elektrické systémy nebo vodu, které se připojují k autonomnímu systému vytápění nebo k centralizovanému systému, pokud existuje.

Obsah

 • Druhy elektrických teplých podlah
 • \ t
 • Systémy kapalin podlah
 • Podlahy teplovzdušné
 • \ t
 • Video: Instalace elektrické topné podlahy
 • Filmová teplá podlaha
 • Video: Instalace infračervené fólie teplé podlahy
 • Vodní teplá podlaha vlastními rukama (video)
 • Potrubí pro vodní podlahy
 • \ t
 • Varianty podlahkrytiny

Typy elektrických teplých podlah?

Montáž elektrické topné podlahy

\ t

Elektricky vyhřívané podlahy jsou zdaleka nejrozšířenější metodou. Zde jsou některé možnosti. V závislosti na výkonu může být elektrickou podlahou kabel, film nebo jádro. Pokud jde o princip vytápění, může být konvekční nebo infračervený. Pokud porovnáte s topením radiátorů, pak bez ohledu na typ teplé podlahy má některý z nich řadu výhod. Odborníci označují takové rovnoměrné rozložení teploty nejen ve výšce místnosti, ale také ve vodorovné rovině; a nedostatek alergenního účinku.

Tradičně pro ty, kteří nejsou připraveni číst dlouhý článek na toto téma, navrhuji podívat se na kvalitní informativní video o základních pravidlech instalace systémů podlahového vytápění.

Systémy kapalných podlah?

Elektrické vodovodní potrubí s topným kabelem uvnitř

Tyto systémy se montují přímo na podlahovou lištu. Jsou dnes široce používány prakticky pro všechny známé podlahové krytiny. To může být široká škála dlaždic, včetně PVC, stejně jako dřevo, laminát, linoleum. Výjimky lze přičítat zřejmě pouze přírodnímu korku nebo parketám. Ten může vyschnout. A zástrčka je způsobena tím, že má nízkou tepelnou vodivost. Takové inovace ve stavebních technologiích, jako je elektrické podlahové vytápění na bázi elektřiny, jsou dnes často považovány za kompletní systémtopení Musíme přiznat, že tam je jen málo místa, kde je stále realizována. Ale existují pokusy a úspěšné. Většina uživatelů odkazuje na teplou podlahu ve šroubu jako přídavné topení, aby se zvýšila pohodlí domova.

Mnozí se obávají, že teplá, teplá podlaha, která je elektrická, může hořet. Zpravidla se tak nestane, pokud je systém nainstalován správně. Koneckonců, kabelový systém je v kapalině a nemrznoucí. Opravy se zpravidla provádějí stejným způsobem jako u klasické vodní podlahy, to znamená, že poškozená část trubky je nahrazena novou a je provedena bilaterální spojka.

Kabelové teplé podlahy?

Tepelná podlaha elektrických kabelů je vyráběna průmyslem ve dvou typech: topných úsecích; topné rohože na speciálních cívkách.

Topné sekce jsou umístěny v cemento-písku

.

Jaké jsou mezi nimi rozdíly? Hlavní rozdíl je způsob instalace. Podlahová jednotka je osazena elektrickým topným kabelem, který je napájen termostatem. Z pohledu topného kabelu je to podobné obvyklému, ale jeho účelu ve druhém - nepřenáší elektrické signály ani výkon na dálku, ale mění průchod proudem do tepla. Obvykle se v jakémkoliv kabelu přeměňuje malé množství elektřiny na teplo: 1-3%, navíc se provádějí systematická opatření na jeho snížení.

Video: Instalace elektrické teplé podlahy?

Pro topné rohože vypadá vše přesně opačně -100% energie by měla být přeměněna na teplo, protože se jedná o přidělování výkonu na jednotku délky kabelu (tzv. Specifická výroba tepla), což je nejdůležitější technický parametr topného kabelu.

Topné rohože - tenké kabelové systémy, skládající se z tenkého dvouvodičového topného kabelu, který je namontován v nepřetržité síti

Konstrukce dvouvodičového kabelu

\ t

Topné rohože se ukládají přímo do vrstev lepidla na dlaždice nebo do tenkého potěru.

Kabel se používá pro jednožilové nebo dvouvodičové vedení. Stahování nerovnoměrné, musíte otočit oba jeho konce do jednoho bodu. Při stohování dvojče nemusí otočit svůj druhý konec na původní místo. Vhodné pro dlaždice, kameny, keramické žuly. Při instalaci tenkých podlahových podlah stoupá podlahová úroveň na několik centimetrů.

Filmová teplá podlaha?

Tento poměrně mladý druh elektrických teplých podlah. Objevil se doslova v posledních letech, ale oblibu si získává intenzivně. Co přitahuje? Ve filmové teplé podlaze je topný prvek speciální film. Často se nazývá infračervené a takový název se již stal široce používaným. Ale není to úplně správné - ve skutečnosti je jakékoli teplo důsledkem infračerveného záření. V současné době jsou hlavními zeměmi, které produkují topný film, Jižní Korea a Nizozemsko. Jižní korejské společnosti jsou hlavními dodavateli vyhřívaných filmů do Ruska a zeměCIS Existují různé modely filmů, které se liší šířkou a výkonem. Některé typy lze pokládat pod lepidlo na dlaždice.

Video: Instalace infračervené fólie teplé podlahy?

Dosud existují dva typy filmových podlah:

 • uhlík (někdy nazývaný falešný grafit; 76)
 • bimetalický.
 • Uhlíkje tepelný film, který je odporovým prvkem umístěným mezi dvěma vrstvami lavsanového filmu; spojení paralelně s uhlíkovými tepelnými prvky. Film může být úspěšně použit k ohřevu každé místnosti. Může sloužit jako hlavní a doplňkový zdroj vytápění. Lze jej také použít k ohřevu otevřených ploch. Thermo film je umístěn na jakémkoliv povrchu: na stěnách, na podlaze, na stropech.

  Hořící film získal popularitu mezi uživateli z toho důvodu, že snadno a jednoduše instaluje teplou podlahu. Kromě toho je provozuschopný nejen z hlediska montáže - je to tak snadné, jak je možné v případě potřeby vyjmout, a po přeložení do rolí si ponechejte tolik času, kolik bude potřeba, bez problémů.

  Bimetalický.Jemný polyuretanový film, uvnitř kterého je patentovaná dvojvrstvá směs: pod hliníkovou slitinou s některými přísadami, nahoře - slitina mědi s přísadami. Fólie se navíjí do pevných válců, které jsou rozděleny na čtvercové sekce o velikosti 0,585 až 0,545 cm. Řezy jsou v případě potřeby řezány. Na okraji sekce je otevřen proud sběrnice,v kombinaci s klikatým vodičem (tloušťka 1 mm v přírůstcích 1 mm). Tato fólie je určena speciálně pro stohování pod takovou dekorativní podlahovou krytinu, jako je koberce, laminát, linoleum, ale vůbec ne vhodná pro dlaždice. Maximální teplota doporučená termoregulátorem je +27 ° C. To je dáno specifiky různých dekorativních nátěrů. Pokud například vezmeme v úvahu chování chování při ohřevu stromu, pak se ukazuje, že maximální teplota je +28 ° C. Pokud teplota překročí tento limit, strom se může časem rozpadat. Vzhledem k tomu, že v této variantě chybí uzemnění, je nutné připojit přes RCD nebo diferenciální automat.

  Vodu teplou podlahu vlastníma rukama (video)?

  Závěr

  Takový systém může odlehčit systém běžného vytápění radiátorů. A v takovém případě, pokud je kapacita vodní hladiny dostatečná pro kompenzaci tepelných ztrát místnosti, může zcela kompenzovat tzv. klasiky

  Moderní systémy podlahového vytápění se používají všude dnes: nacházejí se ve vícepodlažních budovách, v soukromých nízkopodlažních budovách a chatkách, v jednotlivých bytech, obchodních pavilonech a supermarketech, sportovních a dalších zařízeních až po vytápění sportovních areálů a velkých stadionů, hangárů. . Podlahy s teplou vodou navíc často zahřívají silnice s přístupovými cestami a dokonce i dráhami.

  Univerzální systémy. Mohou být namontovány jak v ústředně, tak v autonomním systému vytápění.

  Kapalina je teplá podlaha, protože zajišťuje rovnoměrné rozložení tepla, což umožňuje použití nosiče tepla s nižší teplotou. Zajímavé je, že pokojovou teplotu lze udržet o několik stupňů nižší ve srovnání s běžným vytápěním radiátorů a lidé si toho nevšimnou. A pokles teploty o 2 stupně. ° C, zase snižuje spotřebu elektřiny o 10-12%.

  Moderní konstrukce teplých podlah mají různá technická řešení, která umožňují výstavbu systémů vodních podlah pro všechny budovy a stavby.

  Aplikace vodní podlahy v bytech

  To je přípustné pouze v případě, že je připojen přes výměníky tepla, které jsou speciálně vypočteny tak, aby nenarušovaly integritu centralizovaného systému vytápění.

  Podlaha teplá voda může, na rozdíl od elektrické, provádět kdekoli v místnosti. Nezpůsobí řezání nábytku, i když je pod ním.

  Potrubí pro vodní podlahy?

  Trubky jsou možné ve dvou typech: ze zesítěného polyethylenu nebo kovového plastu. Takové trubky nekorodují. Vnitřní vrstva z nich se nezalepí a vůle průchodové sekce není zúžena.

  Vývoj tenkých podlahových systémů s použitím trubek o malém průměru 8 mm.

  Vyvinuly také prefabrikované systémy podlahového vytápění, lehké a nevyžadují lití betonu.

  Podlahu ohřátou vodou je možno aplikovat s jakoukoliv podlahovou krytinou, která nevylučuje ani parketovou podlahu - pokud je specifikovánajednoduché požadavky a za předpokladu, automatické regulační systém.

  Jak vidíte, zařízení a princip podlahového vytápění je poměrně jednoduchý. Jako chladicí kapaliny používá konvenční horké vody. Protéká potrubí flexibilních, integrovaných v podlahové plochy, která je v tomto případě nahrazuje část nebo všechny radiátory. Voda může být zahřívána nebo plynový kotel nebo ústřední topení. Horká voda cirkulující v systému. Teplo je rozložena rovnoměrně od zdola nahoru, takže v místnosti nemá horké zóny nebo, neprohretыh oblasti.

  Možnosti podlahy?

  Elektrické podlahové topení je obvykle umístěn pod keramické dlaždice - její povrch poskytuje vynikající přenos tepla, navíc, dlaždice nejsou citlivé na prodloužené vystavení teplu. Tento systém také položen pod mramorové podlahy, žula, čedič, žula pod ním. Strom a koberce nejsou vhodné, protože špatné přenos tepla z topných těles v místnosti. Kromě toho mohou být nepříznivé účinky: strom, někdy praskat a koberce může poskytnout teplo od škodlivých látek. V bytě, stejně jako soukromé domy vytápěné podlahy jsou obvykle uspořádány v kuchyních, koupelnách, chodby a lodžií.

  sálavé podlaha používá jako topný systém často to s jakýmkoliv typem konečné povrchové úpravy. Výjimkou je pravděpodobně vztahovat pouze na korek, koberec a linoleum zahřeje. Nicméně, relativně malé topenízatížení může být dokonce použito.