Trubka je v koupelně s vlastníma rukama - kolektorové vedení trubek 3 typů

Zapojení trubek v koupelně

Rozmanitost materiálů pro vodovodní potrubí, jejich schopnost montáže jakýmkoli způsobem interpretuje přítomnost alespoň základních znalostí v jejich klasifikaci. Dnes existuje mnoho společností, které vám pomohou vybrat správné trubky a namontovat je za určitou cenu. Mimochodem, množství se může značně lišit. Bude záležet na složitosti provedené práce, jakož i na materiálu výrobků. Aby nedošlo k přeplatku nebo k recyklaci vody, musíte tuto otázku pochopit. Stavební firmy nyní nabízejí následující materiály pro trubky: kov-plast, ocel, měď a polypropylen.

Obsah
 1. Zapojení trubek do lázně
 2. Regulace tlaku
 3. Montážní technika
 4. Oprava vodovodu
 5. Zapojení kolektorů trubek.
 6. Existují 3 typy ohýbání trubek:
 7. A. Uspořádání sekvenční (trojité) trubky: 1. Zásobník vody pro připojení pračky 2. Vypouštěč vody ze směšovače pláště 3. Vypouštění vody na směšovací vaně 4. Rohy 5. Odtoky 6. Zpětné ventily 7. Měřič horké vody 8 Měřič studené vody 9. Reduktor tlaku 10. Filtry hrubého filtru 11. Uzavírací ventily 12. Kotle na horkou a studenou vodu
 8. B. Zapojení kolektorů potrubí: 1. Zásobník vody pračky 2. Zásobník vody dřezové míchačky 3. Nádrž na vodu na vaně 4. Chladič kolektoru vody 5. Zásobník teplé vody 6. Zpětné ventily 7. Měřič teplé vody 8. Měřič studené vody 9. Reduktor tlaku 10. Hrubé filtryčištění 11. Uzavírací ventily 12. Teplovodní a studené vody
 9. Zapojení trubek s použitím průchodek:

Zapojení trubek v koupelně

Zapojení trubek v koupelně, vodovodních systémů vyžaduje velkou přesnost. Pračka, vana, umyvadlo, toaleta, kotel - jsou zařízení, která jsou ve většině bytů, které konzumují vodu. Pro zajištění optimálních pracovních podmínek je proto třeba vzít v úvahu mnoho parametrů.

Kovové trubky se používají pro trubky ve vanách. Představují hliníkový výkop, pokrytý ochrannými vrstvami. Aby se zachoval estetický vzhled, mohou být trubky uloženy ve stěnách, ale častěji jsou položeny otevřeně. Při provádění potrubí v koupelně je nejlepší umístit potrubí do integrálního segmentu, který přichází z kolektoru do spotřebního zařízení. U odtoků jsou trubky umístěny pod úhlem až 4%. Hotové rámové konstrukce zjednodušují montážní rychlost. To vyžaduje speciální spojovací zařízení - kování, která slouží k ohýbání trubek, závitů a větví.

Regulace tlaku

Nejdůležitější je, že při pokládání trubek do lázně je nutné zabránit vzniku tlakových rozdílů. Pokud například tlak v potrubí studené vody klesne, pak je zde šance na opaření osoby teplou vodou ve sprše a důvodem může být obvyklá sestupová voda v záchodě. Abychom tomu předešli, musíme nastavit tlak v systému:

 • použít vytěžené plemeno (pro každý bod spotřebitele položte samostatnou trubku);
 • zvětšit průměr trubek.

S uzávěremTlak vody reguluje armatura nebo redukční ventil. Takové schéma umožňuje a překrývá tok vody potrubím. Redukce chrání před vysokotlakým potrubím, chrání je před hydraulickými rázy, vytváří v normálním normálním tlaku na dálnici. Instalujte je po mechanickém čištění vody s filtry hrubého čištění. Optimální parametry (3-4 atmosféry) se nastavují pomocí manometru. Nastavení se provádí pomocí šroubu v tělese převodovky.

Montážní technika

Potrubí ve vaně vychází z hlavních kulových ventilů. Oni jsou také nazýváni nouze a oni jsou lokalizováni na stoupačce. Je to pomocí kulových ventilů, v případě netěsností, překrývající se voda. Kvalitativní charakteristiky jeřábů podléhají zvýšeným požadavkům. Musí odolávat vysokým provozním teplotám (150 ° C) a vysokému tlaku (60 atmosfér). Nedoporučuje se kupovat kulové kohouty produkujících zemí Číny a Polska. Z propylenových trubek se instalace systému přívodu vody provádí pomocí speciální páječky. Po dobu 5-7 sekund se spojovací díly zahřejí na 260 ° C a pak se spojí. Doporučené pájení trubek stejného typu a výrobce. Vynikající zpětná vazba z propylenových trubek a tvarovek vyrobených v České republice.

Oprava vodovodu

\ t

Hlavní příčiny závad v systému zásobování vodou jsou nedostatečné utěsnění těsnicích ventilů. Může existovat několik důvodů: výmoly na povrchu, nerovnoměrné opotřebení, škrábance na těsnění, která zasáhla špínu těsnicího tmelu. Pro opravu přívodu vody je nutné několikrát pro některéa poté zavřete proud vody, což dává možnost opláchnout nečistoty z tmelů. Pokud to nepomůže, musíte demontovat západku a jeřáb a ručně odstranit nečistoty z tmelů. Zvláštní pozornost by měla být věnována různým nerovnostem na povrchu, nerovnostem a škrábancům. Když jsou takové nedostatky detekovány, jsou odstraněny metodou tření.

Zapojení potrubí kolektorů.

Existují 3 typy potrubí:

A. Sekvenční (trojité) uspořádání potrubí:
1. Zásobník vody pro připojení pračky
2. Vodovodní baterie dřezu
) 3. Vodní koupele na koupelnové baterii
4. Rohy
5. Tees
6. Zpětné ventily
)7. Měřič horké vody
8. Měřič studené vody
9. Redukční ventil
10. Hrubý filtr
11. Uzavírací ventily
12. Kotelny na horkou a studenou vodu

Nejběžnější režim, protože nejlevnější se provádí. Ale ne nejpraktičtější - možné rozdíly v tlaku, voda nemůže být blokována na samostatného spotřebitele.

B. Potrubí kolektoru:
1. Výdejník vody pračky
2. Vodovod směšovače pláště
3. Voda Sběrač teplé vody
6. Zpětné ventily

4. Sběrač studené vody
7. Měřič horké vody
8. Měřič studené vody
9. Redukční ventil
10. Filtry pro hrubé filtrace
11. Uzavírací jeřáby
12. Teplovzdušné a studené kabiny

Nejpraktičtější a nejspolehlivější schéma uspořádání provozu:
- rozdíly v tlaku mohou být minimalizovány vyvažováním spotřebičů s regulačními kohouty na kolektoru;
- každý spotřebitel může být odpojen odděleně;
- ideální pro skryté vedení, protože každý zákazník má duté profily trubek a nejsou zde žádné skryté spoje;
Náklady na kabeláž kolektorů jsou zpravidla 1,5krát vyšší než obvyklé odbočky.

Zapojení trubek s použitím průchodů:

Trochu rozšířený program.