Trubky pro vytápění "kalde": technické parametry, recenze, ceny

Jaké jsou polypropylenové trubice této značky, agresivní reklama, která se nyní masivně pohybuje v televizních kanálech v Rusku?

Obsah
 1. Kdo je výrobce?
 2. Jak si vybrat potrubí, co pro co?
 3. Charakteristika, výhody
 4. Značení a účel
 5. Trubky podlahového vytápění Kalde (video)
 6. Fitinky a ostatní komponenty
 7. \ t
 8. Shrnutí

Kdo je výrobce?

Výhody trubek Kalda jsou dány jejich vlastnostmi. Výrobky ze speciálního bloku polypropylenu, prodávané jako PP

Značka KALDE patří k předním tureckým výrobcům, kteří se již řadu let specializují na výrobu moderních a vysoce kvalitních systémů PPR. Ideologie istanbulské společnosti je zaměřena na plnohodnotný rozvoj životaschopných a důležitých systémů přívodu teplé a studené vody šetrných k životnímu prostředí. Zdá se, že kvalita trubek je skutečně v takové výšce, která jim umožňuje dlouhodobě sloužit, doslova několik generací.

Trubky této značky jsou již dobře známé a vysoce hodnocené po celém světě. Jsou široce používány v různých typech systémů vytápění, dodávky studené a teplé vody, odvodnění. V období, kdy produkty tureckého výrobce existovaly jak ve světě, tak na ruském trhu, se podařilo získat vysoké uznání. A tento postoj není typický pro milovníky, ale i pro vysoké profesionály.

Podnikový výrobce se přesně orientujeKaždá trubka má záruku kvality. Cena se také drží na atraktivním baru, ačkoli to nemůže být nazýváno nízkou definicí. Neexistují však žádné zázraky, a když kupujete potrubní ventil značky "Calde", spotřebitel obdrží takové produkty, jejichž instalace může být realizována i samostatně, jak se říká, "vlastníma rukama". A lze to udělat, protože zástupci výrobce zajišťují i ​​lidem, kteří jsou daleko od stavby, nejméně času a úsilí.

Jak si vybrat potrubí, co pro co?

Charakteristika, dávky

Jaké jsou přínosy potrubí Kaldy pro potenciální zákazníky?

Všechny tyto plusy trubek "Kalde", o kterých dnes mnozí mluví, nepochybně, vzhledem k jejich základním vlastnostem. Vyrábí se tyto výrobky, které jsou požadovány na trhu a jsou vyrobeny ze speciálního blokového polypropylenu, označeného v průmyslu jako PP.

Složení polypropylenu určuje následující vlastnosti.

 • Chemická neutralita (materiál nereaguje se žádným složením chladicí kapaliny a jiných kapalin);
 • Stabilita téměř na jakýkoliv teplotní rozdíl;
 • vynikající mechanické parametry;
 • Antistatický.
 • Kvalita materiálu (polypropylenu) určuje schopnost trubek této značky být dokonale využity při téměř jakékoliv teplotě a rozdílu, což umožňuje jejich úspěšné použití v pouličních systémech a kanalizacích, vytápění, kde je nutné kontaktovat a vykazovat stabilitu, pevnost a neutralitu v prostředí. práce s horkými kapalinami.

  Když se uvnitř trubek kapalina zamrzne, což zabírá praktickyVšechny jejich objemy, polypropylenové trubky se nerozbijí, budou jen znatelně zvětšovat velikost. Při odmrazování by měl tvar trubek z polypropylenu obnovit svůj původní vzhled a být připraven k dalšímu využití.

  Povrch těchto trubek v kontaktu s vodou nekoroduje. V důsledku toho se během provozní doby nekolabuje. Nezpůsobuje žádné usazeniny, neroste pod vlivem tření tzv. Vnitřního průměru, což se stává nejčastěji u mnoha polypropylenových trubek; zpravidla se jedná o výrobky s nižší cenou.

  Moderní trubky Kalda mají také tu výhodu, že se vyznačují malými tepelnými ztrátami. Ve srovnání s tradičními kovovými konstrukcemi je tepelná vodivost v polypropylenových trubkách podstatně nižší - asi 25% - 30%. Tak, když instalujete topné systémy, takové trubky jsou schopny skladovat teplo vnitřně déle.

  Značení a účel

  \ t

  Za účelem rozlišení mezi rozsahem nakoupených trubek je třeba věnovat zvláštní pozornost prvním třem velkým písmenům v označení. Zkratky zkratek jsou následující:

  • PPH- trubky s tímto označením mohou být použity v systémech větrání a studené vody.
  • PPB- pro použití v systémech se studenou vodou a při montáži podlahové vody.
  • PPR- Lze použít v systémech dodávky teplé a studené vody, ohřevu vody.

  Nejrozšířenější byla následujícíTypy:

  • PN 20 je výborným řešením pro instalaci systémů studené vody. Jsou spolehlivé, trvanlivé a nejsou vystaveny vnitřním usazeninám. Maximální slave. tlak - 20 bar.
  • PN 20 FIBER je výborným řešením pro instalaci rozvodů teplé a studené vody, systémů vytápění. Maximální pracovní tlak - 20 bar.
  • PN 25 FIBER - zcela podobný výše popsanému PN 20 FIBER, ale maximální pracovní tlak je 25 bar.

  Trubky podlahového vytápění Kalde (video)

  Armatury a ostatní součásti

  \ t

  Stejně jako v případě společnosti Kalda vyrábí nejen vlastní polypropylenové trubky, ale i všechny potřebné součásti pro instalaci a opravu vytápění jiných vodovodních systémů.

  Komponenty pro trubky v Kalda

  \ t
 • Obtokové kroužky
 • Kočárky
 • Spojky jsou společné a kombinované
 • Obvyklé a kombinované dřepy
 • Obvyklé a kombinované poplatky
 • \ t
 • Zátky
 • To vše je vyrobeno ze stejného vysoce kvalitního polypropylenu, který má stejné vlastnosti a výhody.

  Shrnutí

  Pokud tedy hodláte v domě uspořádat systém vytápění nebo dodávky vody, který může sloužit více než tuctu let, je snadné věnovat pozornost polypropylenovým trubkám turecké firmy Kalde.

  Co se týče sortimentu výrobků, řada potrubních armatur je zcela úplná. Rozmanitost forem a velikostí komponent vám umožní vybrat si vše, co potřebujete k provedení těchto nebo jiných instalatérských prací.

  Řešení otázkycena, stojí za zmínku, že cena výrobků, i když ne nejnižší, ale stále docela přijatelná, pokud vezmeme v úvahu kvalitu výrobků.