TV v kuchyni - nápady a pravidla ubytování, tipy na výběr (FOTKY)

Obsah

 • Příprava na nákup
 • Specifikace
 • Televizor řádně umisťujeme do kuchyně

Televize je dnes nedílnou součástí obývacího pokoje, pohodlným doplňkem do ložnice a obvyklým kuchyňským atributem pro mnoho lidí, protože v průměru na to trávíme 1 až 5 hodin denně. Ráno, kuchyně TV nám pomáhá probudit, oběd a večeře je to zajímavější, a ženy v domácnosti jsou mnohem zábavnější vařit s ním. Je to v tomto místě nutné? Záleží na počtu domácností, jejich návycích a rozloze bytu. Pokud jste si jisti, že potřebujete televizi v kuchyni, měli byste se rozhodnout, jak umístit televizor do kuchyně tak, aby neupíral prostor a sledoval, jak je to pohodlné.

Obsah
 1. Příprava na nákup
 2. Specifikace
 3. Televizor umístíme správně do kuchyně

Příprava na nákup

Výběr televize do kuchyně je věcí podnikání. Měli byste mít na paměti následující doporučení:

 • Volba vybavení je požadována podle velikosti místnosti;
 • Zavěste televizor tak, aby nenarušoval vaření a příjem pokrmů, proto pro něj vytvořte předdefinované místo;
 • V kuchyni by zařízení mělo být kompaktní a stabilní.

Jsem rád! Máte-li zájem o nestandardní konstrukční řešení, podívejte se na následující fotografie. Mezi high-tech modely můžete najít unikátní - je to vestavěná kuchyňská TV, a flip nebo otočný panel.

Podívejme se blíže na to, jak úhlopříčka televizní obrazovky závisí na oblasti kuchyně.

Základní doporučení jsou následující:

 • Pro standardní kuchyně, kde kuchyňská linka nepřekročí9 čtverečních. metry , měli byste zvolit televizor s úhlopříčkou 20 nebo méně palců.
 • V kuchyních do 15 m2. Je lepší instalovat modely do velikosti 25 palců.
 • V prostorných pokojích můžete zavěsit televizi s úhlopříčkou 36 palců.
 • Pokud je kuchyněspojena s obývacím pokojemnebo je to bytový ateliér, pak se v dimenzích technologie nemůžete omezit - především, vybrat správné místo, kde visíte na zdi nebo umístit televizor s úhlopříčkou více než 40 palců.
 • Jsem rád! Pokud vynásobíte délku místnosti o 6, získáte minimální velikost úhlopříčky televizoru v palcích. A pohodlné sledování programů vám bude poskytnuto.

  A několik dalších faktů - je žádoucí sledovat velkou televizi ze vzdálenosti nejméně 2,5 metru, a pokud je velikost zařízení asi 15-20 palců, pak je vzdálenost snížena na 1,5-2 metry. Měli byste být schopni vidět vše, co se děje na obrazovce, ale abyste nemuseli přistupovat k televizoru.

  Neméně důležitá nuance při výběru televizoru pro kuchyň a úhel pohledu. Technika by měla být zavěšena na stěně tak, aby obrazovka vypadala dobře a nevyzařovala ze všech míst v kuchyni. Úhel pohledu závisí na matici modelu - čím více je, tím dražší model.

  Specifikace

  Televize v kuchyni by měla poskytovatvysoce kvalitní obraz i při pohledu z krátké vzdálenosti. Proto musí mít zařízení vysokou úroveň kontrastu a rozlišení.

  Existují tyto typy:

 • LED televizory poskytují vysoce kvalitní obraz s vysokým rozlišením. Budete je moci sledovat z jakéhokoli místa. Navíc jsou úsporné z hlediska spotřeby energie (o 40% nižší než u standardních modelů) a mohou být velmi tenké (nejnovější modely). Jediná nuance - cena takového potěšení je vysoká.
 • Varianty LCD představují nejlepší kombinaci kvality a ceny. Ale pohled zde bude omezen - ne každý roh poskytuje jasný a kvalitní obraz. Tento problém však lze vyřešit - pro tento účel je třeba zvolit speciální otočný držák na stěně - držák. Mistři budou schopni učinit takové zařízení a své vlastní ruce - co je nejdůležitější, určit, v jaké výšce je lepší umístit zařízení.
 • Plazmové modely - Toto je obraz získaný záře fosforu působením ultrafialových paprsků. Takové stínění nevyžaduje další osvětlení, protože každá plazmová buňka je nezávislým zdrojem světla. Nicméně, všechny plazmové modely jsou velké, s minimální úhlopříčkou 32 palců, takže se vejdou harmonicky do kuchyně nejméně 16 metrů čtverečních. metrů.
 • Můžete si vybrat velkou nebo malou televizi v kuchyni, preferovat moderní high-tech nebo více tradiční design, najít skládací nebo vestavěný panel, koupit stejný televizor jako obývací pokoj. Hlavní je vyhodnotitjaké funkční vybavení opravdu potřebujete v kuchyni, aby nedošlo k přeplatku marně.

  Je vhodné, když bude do modelu zabudován digitální pozemní tuner. Tímto způsobem můžete výrazně snížit počet vodičů v kuchyni. Chcete si vychutnat své oblíbené video nebo domácí filmy? Pak musíte mít vybavení vybavené portem USB. Režim Slideshow pro prohlížení rodinných fotografií, vestavěného rádia a WiFi - to vše v moderních televizních modelech. Ale funkce 3D je více potřebná pro obývací pokoj a v kuchyni je nepravděpodobné, že by to bylo nutné, protože točení této místnosti do plného kinosálu nebude fungovat.

  Televizor umístíme správně do kuchyně

  Pokud je v obývacím pokoji televizor umístěn naproti pohovce, pak může mít kuchyň, zejména kompaktní, potíže. Téměř vždy nejlepším řešením je zavěsit televizor na zeď pomocí speciálního úchytu, ale neměli byste ho odmítat.

  Na povrchu povrchu musely být instalovány staré kineskopy - parapety, desky, ledničky. Zabírali spoustu místa a ani hora zde nezachránila situaci, protože byly objemné. S příchodem mnoha modelů pc-tv, problém se vyřešil sám, protože jsou malé, elegantní a tenké, což je mnohem lépe vejde i ve skromném prostoru kuchyně.

  Existuje pouze jeden obecný požadavek - televizor by měl být umístěn daleko od desky a od dřezu, ve výšce vhodné pro oči.Existuje mnoho variant této instalace:

  • Standardním řešením je zavěsit televizor na zeď;
  • Instalovat techniku, nábytek a místo v jedné řadě s kapucí, vestavěnou mikrovlnnou troubou a troubou, vytvářející stylovou jednotu povrchů technologie;

  • Umístěte výklenek do vlastních rukou;
  • Použijte poličku náhlavní soupravy, pokud je k dispozici (nejlépe je předběžně objednat zeď s místem pod televizorem), nebo si můžete pověsit poličku odpovídající náhlavní soupravě na ruce vlastními rukama, jak je znázorněno na fotografii:

  • Pokud jste v kuchyni po dlouhou dobu, je lepší umístit obrazovku na maximální výšku, přímo pod strop. Pro tyto účely můžete také použít povrch skříně nebo chladničky.

  Jsem rád! Níže uvedená fotografie ukazuje příklady, jak skrýt televizor - například umístěte jej do skříně s otevřenými dveřmi a otevřete pouze v případě potřeby.

  Pokud je kuchyň pro vás místem pro přátelské párty a rodinné večeře, pak je obrazovka lépe umístěna ve výšce vašich očí. Příklady takových ubytování naleznete na fotografii:

  Malý monitor se může a nemůže pověsit na zeď a dát ho na stůl.

  A kam umístíte televizor do obývacího pokoje? To je nejlepší pro tento druh plánování přijít s možností, když jeden televizor je pouze v obývacím pokoji. Pokud potřebujete 2 televizory, pak do kuchyněVyberte televizor s menší velikostí obrazovky.

  A nezapomeňte, že nejmodernější model by měl odpovídat vnitřnímu konceptu místnosti - k tomu můžete přidat pouzdro s ozdobnými prvky z kůže, kamene a dřeva.

  Kromě toho musíte dodržovat standardní bezpečnostní požadavky - chránit tělo a clonu před kontaminací, mastnotou a vodou.