Typy dekorací fasád soukromých domů: obklady fotografií cihlami, obklady

První dojem člověka je do značné míry ovlivňován jeho vzhledem, především na oblečení. Pokud jde o bydlení, pak vybudovat - to není vše. Výzdoba fasád soukromých domů je přesně "oděvem", který posuzují jejich mistři. Proto je naprosto přirozené, že každý člověk usiluje o to, aby byl jeho domov co nejatraktivnější.

Toto však není jediné kritérium pro výběr materiálu obložení. Zohledňuje se řada faktorů:

  • Co postavilo dům. Je poměrně problematické používat sádrové sklady pro renovaci dřevěného rámu bez provedení rozsáhlých přípravných prací.
  • Jak a co bude provedeno izolace, hydroizolace domu. Konec konců, v jižních oblastech je někdy dostačující poskytnout tepelnou ochranu pouze zevnitř budovy. Existuje spousta možností. Navíc poskytuje vysoce kvalitní větrání fasády. To je důležité zejména u dřevěných staveb, pro topnou vrstvu.
  • Klimatické vlastnosti terénu: vlhkost, teplotní a tlakové rozdíly, intenzita slunečního světla (ultrafialové), srážky atd.
  • Technologie zpracování - veškerá práce může být prováděna samostatně, úspora na platbě specialistů na služby.
  • Skladovatelnost a snadná údržba.
  • Finanční příležitosti.

Moderní průmysl nabízí široký sortiment materiálů pro zpracování fasád. Uvažujme o nejrozsáhlejším rozpočtu, a tedy nejoblíbenějších metodách pro širokou populaci.

Vlečka

Je to jedna z nejlevnějších možností. Jednoduchost jeho instalace umožňuje provedení všech prací v nejkratším možném čase, a to i ve vybaveném prostoru. Místa potřebují trochu. Snadná manipulace, nízká hmotnost. Není třeba masivní mřížky pro dokončení povrchů.

Vlečka je jiná. Dřevo je dost drahé, takže se často používá s polyvinylchloridy. Není náchylný k hnilobě, korozi, nepřitahuje bugs-drevotochek.

Při výběru obrobků je třeba objasnit, zda jsou v materiálu speciální přísady, které zabraňují spalování povrchu. Někteří výrobci vyrábějí výrobky bez takové „ochrany“. Kromě toho, PVC obklady nemůže odolat hrubé mechanické vlivy, protože nemá vysokou tuhost. Je žádoucí použít při zpracování domů, jejichž vnější (ulice) stěna je oplocená (plot).

Cena závisí na velikosti a barevném schématu. Začíná zhruba od 430 rublů /m2. Náklady na jeden panel - od 143 rublů.

Omítka

je nejstarší a nejzkušenější druh. Častěji se používá při zpracování a obkládání fasád domů postavených z cihel nebo kamene. Zvláště pohodlné, pokud potřebujete i vyrovnání povrchu. Vzhledem k velké rozmanitosti kompozic si můžete vybrat nejlepší možnost. Pro aplikaci tohoto nátěru jsou zapotřebí určité dovednosti. Pokud porušíte technologii výroby, může to mít za následek popraskání nebo úplné oddělení vrstvy omítky.

Životnost nejlevnějších skladů je vzácnápřesahuje 3 roky. Proto bude nutné provádět pravidelné opravy. Mistři považují za nejpraktičtější silikonovou omítku.

Jeho průměrná cena je 110 - 116 rublů /kg. K prodeji v plastových nádobách různých velikostí.

Cihla

Platí nejen jako pocta módě, ale také k posílení zdí. Například, pokud není možnost přestavět opevněný dřevěný dům, pak pokud máte finanční prostředky, můžete si ji na cihlové zdivo. Zde zpravidla budete muset pozvat odborníka. Plus, dále rozšiřovat a posilovat nadaci.

Doporučuje se použít cihlově červenou barvu. Jeho hodnota je kolem 10 rublů /ks. Při vyzvednutí zboží se uplatní sleva. Obvykle 10-15%.