Typy napínacích stropů

K dnešnímu dni je oprava stropu velmi aktuálním problémem. Proto je otázka, jak lepit stropní dlaždice, nebo aby strop sádrokartonové desky vypadají velmi často, ale tahové struktury jsou obzvláště populární. Není zde nic překvapivého, protože mají oproti klasickému zpracování řadu výhod:

 • dobře skrýt všechny nevýhody povrchu (maskovací účinek);
 • mají dlouhou životnost;
 • chránit místnost před proudem vody z horního bytu;
 • přídavná zvuková izolace;
 • požární bezpečnost;
 • mají širokou škálu barev a díky tiskové technice nabízejí vysoce estetické efekty;
 • instalace je prováděna odborníky během několika hodin, s nábytkem z prostor nemusí opustit, neopouští stavební odpad a nečistoty.
Obsah
 1. Jaké jsou typy napínacích stropů?
 2. Lesklý strop stropu
 3. Strop stropu
 4. Saténový (tkaninový) strop

Jaké jsou typy napínacích stropů?

Existuje několik typů stropů. Nejoblíbenější faktury: lesklý, matný a lesklý (tkanina).

Víceúrovňový lesklý napínací strop v hale

Lesklý strop napětí

Lesklé stropy vypadají velmi atraktivně v moderních interiérech, nasycených lesklými, lakovanými prvky a barevným sklem. Mají vynikající reflexní schopnost. Zpravidla se často instalují do kuchyně, haly, koupelny, balkonu.

Pokud anostejně jako moderní interiérový design, například ve stylu pop artu nebo hi-tech, pak je to samozřejmě vaše volba. Ve spojení s obytnými podlahami vytváří pocit nádherné modernosti.

Některé lesklé vlastnosti jsou obsaženy v lesklém hadříku - díky své vysoké schopnosti odrazu (odraz až 70% dopadajícího světla na něj) se místnost stává světlejší a opticky rozšiřuje prostor místnosti, stropy lepidla, lišty, malované nemají takovou schopnost.

Lesklý strop napětí může být proveden z různých pláten - ruská tkanina je široká 140 cm, lakový film od německých výrobců má šířku 200 nebo 270 cm a lesklé belgické plátno - 320 cm.

Strop stropu

\ t

Nejpřístupnější typ tahových konstrukcí je matný strop, který se hodí téměř do každého interiéru. Matné tkaniny jsou ve velké poptávce od kupujících na relativně levné ceny a textury, velmi známé ruskému kupci - to se podobá tradičnímu křídovému vápnu, ale má ideální rovnou plochu. Matné stretch stropy vybírají především konzervativní lidé, kteří preferují klasiku.

Matný povrch neodráží odlesky světla, takže vzniká jemný, tlumený interiér.

Vzhledem k tomu, že matný povrch neodráží světlo, mohou být tyto napěťové stropy barevné, nikoli pouze bílé, mohou být aplikovány na fotografický tisk a malbu, jako je gželský.

Saténový (tkaninový) strop

Strop stropního napínání simuluje (připomíná)Struktura saténové látky. Obzvláště jemný reliéf povrch saténové látky vytváří perleťový efekt. Ve večerních hodinách, při umělém osvětlení, svítí celou řadu odstínů, vytváří neuvěřitelný hru světla a dávat na pokoji luxusního vzhledu.

Bílá látka strop, stejně jako matným povrchem s PVC, velmi podobně jako obyčejné obílené strop, jsou schopni potlačit odrazy a odlesky při zachování jeho barvu, přechod z umělého světla na denní světlo vnější změny saténové látky. Potřeba těchto návrhů vybrat lustr osvětlení a uspořádat je správně.

Každý z výše uvedených typů podhledů zlepší každého interiéru a dát mu stylový moderní vzhled.

, P. S. a pro nabídku dezert sledovat video: 100 druhů podhledy