Typy podlahových soklů. Dřevěné a plastové sokly

Jeho hodnota v interiéru místnosti je skvělá, protože záleží na tom, jak bude vypadat. Tak co to je? Sokl je bar, jehož hlavním účelem je uzavřít otvory mezi podlahou a stěnou. Takové pásy mohou být dnes vyrobeny z různých materiálů a samozřejmě mají různé provozní vlastnosti. Například to může být jak dřevo, tak plast, to jsou hlavní typy podlahových soklů používaných při opravě bytu vlastníma rukama, nebo s pomocí odborníků.

Obsah
  1. Dřevěný sokl
  2. Plastové podlahové krytiny
  3. Jak si vybrat?

Dřevěný podstavec

\ t

Taková výzdoba ze dřeva se používá při pokládání podlah z laminátu nebo parket. Pro jeho výrobu používejte borovice, jedle, dub, jasan nebo třešně.Hlavní výhody dřevěného podstavce- ušlechtilý původ, čistota z hlediska ekologie, trvanlivosti a trvanlivosti.Hlavní nevýhodouje velmi vysoká cena, díky které se používají při stohování pouze drahých podlah, například umělých parket. Dřevěná lišta by měla být lepena na rovnou, suchou a čistou stěnu.

Plastové podlahové krytiny

\ t

Hlavní konkurent z dřevěného, ​​plastového materiálu, který se vyrábí z pěnového PVC a používá se při pokládání linolea, koberce a laminátové podlahy. Tam jsou také soklové lišty, plastové, které stačí držet s lepící páskou na zeď. Hlavní výhodyspočívají v tom, že nevyžadují dodatečnou úpravu a zvláštní péči, mají hladký povrch, estetiku, odolnost proti vlhkosti a jsou velmi odolné vůči vlivu chemických látek v domácnosti. Mezinedostatkyje třeba poznamenat, že není příliš vysoká úroveň trvanlivosti a trvanlivosti. Laminované nebo z MDF, používané pro pokládání linolea nebo laminátových podlah.Jejich výhodyjsou nízké náklady a odolnost vůči vlhkosti, ultrafialovým paprskům a kontaminaci.

Jak si vybrat?

Aby bylo možné správně určit výběr podlahových soklů, musíte se řídit následujícími pravidly:

1. Barva musí odpovídat barvě podlahové krytiny, dveří a stěn.

2. Pokud se barva mírně liší od barvy podlahové krytiny, pak vnitřek místnosti doplní další hotový formulář.

3. Musí odpovídat typu podlahové krytiny a vlastnostem místnosti.

4. Sokly ze dřeva se mohou lišit ve své kresbě a barvě.

5. Vždy berte v úvahu okraj pro oříznutí.