Úhelník sádrokartonu

Rohové sádrové krby zabírají poměrně málo prostoru a zároveň plní svou estetickou funkci. Náklady na výstavbu jsou poměrně nízké. Pro stavbu je třeba zásobit potřebnými materiály a nástroji, trpělivostí, úhledností a náčrtem budoucího ohniště. Příjemnou součástí stavby je nedostatek demontáže podlahy a vylití základu, protože krby ze sádrokartonu jsou poměrně lehké.

Odrůdy sádrových krbů

\ t
 • Symbolické falskemani. Představují obraz, který napodobuje portál krbu. Nejjednodušší varianta, ale je schopna provádět pouze dekorativní funkci v interiéru.
 • Podmíněná falskamina. Patří mezi ně plot (portál) pro elektrické krby. Tj. Stojící na zdi je navržen pro konstruktivní uvěznění obrazovky elektrického krbu. Lze jej kombinovat s pevnou policí na krb a přilehlou imitací dveří.
 • Příslušné krby nebo podlahové biokrby. V takových konstrukcích na základě kovového rámu a sádrokartonových desek je imitace skutečného ohniště, uvnitř kterého hoří plamen biogorolki, můžete zapálit svíčky a ozdobit vnitřní prostor pece umělým teplem odolným dřevem a kameny. Ozdobná roleta (například kovaná) dodává ohništi ještě větší „přirozenost“.
 • Projektování krbů ze sádrokartonu

  Za prvé, určíme částku, která může být přidělena na výstavbu rohového krbu ze sádrokartonu.

  Před zahájením projektuVýkresy, je žádoucí, aby označení na podlaze a stěnách, odpovídající pozici budoucího krbu, na jeho skutečné velikosti. Poté změřte každou čáru pomocí pásky a přeneste ji na papír. Portál krbu může mít přímky i křivky. Sádrokarton je dokonale ohybný.

  Aby bylo možné vizuálně přistupovat k falchakamenům, mělo by se dřevo řídit proporcemi. Poměr výšky k šířce je asi dva až tři. Hloubka palivové nádrže (nístěj) se odebírá v poměru k její výšce přibližně jedna až dvě nebo dvě až tři.

  Při výpočtu je třeba vzít v úvahu tloušťku plechů sádrokartonových desek. Nejlepší volba je 9 nebo 12,5 mm.

  Na listech v buňce postavíme pohled zepředu a pohled shora (v případě potřeby boční pohled). Zaznamenáváme celkové rozměry a rozměry každého prvku. Ve výkresu zároveň označujeme polohu rámu (vodítka, můstky atd.).

  V ideálním případě pro účely kontroly správnosti výpočtu je model ohniště vyroben z lepenky. Je tedy možné opravit vady, měnit tvar částí krbu, nebo je dokonce přemístit do jiného rohu místnosti.

  Postavte krbový rám

  Pro rám budeme potřebovat vodicí profily a regály. Oba jsou vyrobeny z pozinkované oceli. Směrové profily ve tvaru připomínají písmeno "n" a liší se ve vlnitých stěnách (pro zvýšení tuhosti). Ve stechnyh profilech ve středu speciálního pásu, nutné pro snadnou instalaci a vyrovnání šroubů a hmoždinek.

  • - Nejdříve zkontrolujte na podlaze a stěnách přesnost značení (na úrovni svahu a konstrukce).
  • - Pak nůžky rozřezáme kovové profily o požadované délce. Pokud jsou detaily s poloměrem, kovový profil by měl být řezán (každý palec) a jemně ohýbán.

  • - Profily se nejprve rozloží, poté se přišroubují k podlaze pomocí šroubů. Pro upevnění stoických profilů ke stěně použijte hřebíky. Vzdálenost mezi šrouby (podobně jako hřebíky) by neměla překročit jeden metr.
  • - K posílení stavby se často používají dřevěné kulatiny z druhů měkkého dřeva. Doporučuje se v místnostech s nízkou vlhkostí.
  • - Jumbo (pro zvýšení pevnosti konstrukce) řezané ze stoechnyh profilů a upevňovacích šroubů.

  Důležité! Při montáži kostry je nutné nalít betonový polštář. Výška je převzata od 20 do 30 cm a délka a šířka jsou vypočteny na základě rozměrů základny krbu, přičemž se k této hodnotě přidává 20-30 cm od každé strany. To je nutné v případě nedostatečně rovného povrchu podlahy a pro dodatečnou protipožární ochranu.

  Příprava GKL pro zatáčení rohového ohniště

  Pro řezání sádrokartonových desekodebíráme obyčejné papírnické zboží nebo speciálně konstruované pro plechy GKL), pravidlo (například rovný štítek nebo pravítko metru) a z jedné strany řezané lepenkové vrstvy. Pak se dopis otočí a na druhé straně seřízneme lepenkovou vrstvu. Tosádrokartonové desky zlomil, lehce stiskněte na to. V případě nerovností je eliminujeme stripovací linkou.

  Pro řezné části s poloměrempoužíváme nůž nebo skládačku. Po řezání vyčistíme nerovnosti.

  Chcete-li dokonale postřikovatkulatý otvor , je nejlepší použít elektrické nářadí se speciálními tryskami, elektrodrive s korunkou nebo kruhovou pilou (kruhový vrták).

  Co dělat, pokud je to nutné , aby se složil list sádrokartonu ? K tomuto účelu změříme a odřízneme kus sádrokartonových desek uvedený na výkrese o velikosti, položíme přední stranu a uděláme spoustu mělkých otvorů. Alternativa k shillu - špičatý váleček. Namočte GKL vodou tak, aby nezmočila spodní vrstvu lepenky. Když je vrstva sádry docela směšná, ohněte list a opravte ho. Jakmile se vlhkost odpaří, sádrokartonové desky nakonec přijmou předepsanou formu.

  Povlak rohového ohniště

  Pec se naváží s tepelně odolnými materiály. K tomu položte vrstvu minerální vlny a připevněte šrouby k kovovým deskám. V panelu dbejte na to, aby byl nanesen tepelně odolný lak nebo nátěr.

  Pokud se plánuje umístit zrcadlo na zadní stranu pece, je lepší jej chránit vrstvou tepelně odolného skla (s malým krbem se vejde do skla z dvířek trouby).

  Upevnění připravených detailů ze sádrokartonových desek k rámu vytváří nůžky "sádrovec-kov", které se otáčejí každých 20-25 cm (je lepší použít šroubovák).

  Samořezné šroubyMírně se utopí v GKL, asi 1 mm, aby se zajistila pohodlnost špachtle.

  Každý šroub musí upevnit desku sádrokartonu a kovového profilu a vstupovat do profilu nejméně 1 cm.

  Tmel

  Nasaďte tmel pro dosažení dokonale hladkého povrchu.

  Nejprve nastříkejtezákladní nátěra položte ho na suchou podlahu měkkým válečkem. Základní nátěr poskytuje nejlepší úchop materiálu. Může být aplikován před každou vrstvou tmelu.

  Tmel se nejprve nanáší špachtlí na hlavy samořezných šroubů ponořených v sádrokartonových deskách. To se provádí pouze po úplném vyschnutí základní vrstvy. Složení je rovné a po vyschnutí se nerovnosti očistí jemnou kůží.

  Svislé spoje sádrokartonových desek , aby se zabránilo vzniku trhlin vyztužených serpiankou - výztužnou skleněnou tkaninou. Připevněte to takto: na švy naneste vrstvu tmelu, položte vrstvu pásky a okamžitě ji zavřete další vrstvou stejného tmelu.

  Horizontální švyse zpracovávají přibližně stejným způsobem. Jediný rozdíl spočívá v tom, že před použitím tmelu a hadů odstraňuje nůž z lepenky vrstvu lepenky. Nicméně, pokud je krb zcela oprava, pak není třeba řezat vrstvu lepenky.

  Krbová police pro rohový krb ze sádrokartonu

  Krbová police je vyříznuta z pevné, poměrně široké desky a upevněna šrouby ke stěně ak rámu falskamina. Pokud je prkno uměle zestárlé, ohniště dodá zvláštní kouzlo. Dokončetefáze - kreslení barvy nebo morilka na povrchu kamenné police.

  Povrchová úprava krbů

  \ t

  Ošetření přední části krbu by mělo odpovídat designu místnosti. Vzhledem k tomu, úhlové krby z sádrokartonových desek jsou jeden způsob, nebo jiný objekt, na kterém pozornost je nejprve dána na vstup do místnosti, pak některé z figurální detaily budou docela vhodné. Je však důležité pamatovat na smysl pro měření bez přetížení kompozice mnoha sloupy, pilastry a masivními prvky.

  Důležité! Před zakrytím celého povrchu krbu barvou, tapetami, omítkou a lepením ozdobných prvků je připevněte ke stěnám krbu, upevněte kusy oboustranné lepicí pásky. Nebo maloval malou část krbu, a podívejte se na integritu kompozice. Tím se ušetří materiál, čas a síla, když barevný prostor a struktura materiálů nejsou úspěšné.

  Video - Opláštění krbu ze sádrokartonu