Úkryt růží na zimu - izolace "Královny květin"

Nákup na jaře v chovatelské stanici nebo na trhu oblíbené růže bush, často zahradník ani přemýšlet o nejdůležitějším období života "královny květin" - zimování. Ale záleží na tom, zda rostlina přežije při silném nachlazení, bude úspěšně pokračovat v růstu a potěšení z rychlého kvetení. Pokud jste stále nezkušený květinář zahradník, pak budete mít zájem dozvědět se, jak ušetřit růže v zimě. Řekneme o tom teď.

Obsah
 1. Obsah
 2. Několik slov o zimním odporu růží
 3. Jak připravit růže na zimu v létě?
 4. Příprava na obléhání růží
 5. Způsoby zimní pokrývky keřů keřů
 6. Úkryt standardních růží
 7. Úkryt špičatých růží na zimu
 8. Odstranění přístřešku z pružiny

Obsah

 • Několik slov o zimním odporu růží
 • Jak vařit růže před zimou v létě?
 • Příprava na pokrývku růží
 • Způsoby zimního úkrytu keřů keřů
 • Úkryt slámy
 • Úkryt špičatých růží na zimu
 • \ t
 • Odstraňování pružinového krytu
 • \ t

Několik slov o zimním odporu růží

Zimní odolnost růže, tj. Její schopnost snášet chladné a prudké změny teploty, závisí na druhu. Koupit pouze zahradní růže, určené pro pěstování venku. Naneštěstí někdy dochází k přímému klamání, když jsou skleníkové možnosti nabízeny na trhu místo zahradních růží. Neliší se v zimním odporu ajistě zahyne i s důkladným krytem. Nejhorší ze všeho je, že ve sklenících se skleníky neliší od zahrady. Jediným správným rozhodnutím v takové situaci je nákup sazenic do školek nebo osvědčeného dodavatele.

Co se týče zahradních růží, mezi odrůdami odrůd také vyniká více či méně odolná vůči zimě. Většina velkých výrobců v jejich katalogech zaznamenává tuto vlastnost a rozděluje platovou třídu podle stupně jejich nenáročnosti. Nejvíce zima-důkaz jsou park nebo krajina růže, které nesou chlad mnohem lepší než jiné odrůdy.

Nejvíce zimující jsou parkované růže

.

Důležité jsou hodnoty a velikosti rostlin. Nižší druhy (půdní pokryv, miniaturní) jsou mnohem snazší pokrýt v zimě než vysoké (drobné, vzpřímené, nesouské), dosahující výšky 1,2-1,5 m.

Jak připravit růže na zimu v létě?

Zachování růží během zimního nachlazení závisí nejen na kvalitním útulku a oteplování. Stává se, že keř je ukryt za všemi pravidly, stále umírá. Důvodem je skutečnost, že v létě nebyly prováděny všechny přípravy na přípravu růží před zimou. Přemýšlet o zimování růží by mělo být na jejich přistání. Umístěte keře tak, aby mohly být v budoucnu lépe pokryty.

Pohodlné umístění střechy růží

\ t

Je nejlepší zasadit rostliny do řad. Mezi růžemi skupiny floribund, parkem a čajovým hybridem je třeba dodržovat vzdálenost 30-40 cm mezi půdními a miniaturními odrůdami.dost bude 20-30 cm volného prostoru. Při výsadbě tkaných růží, pečlivě přemýšlet o tom, jak budete léčit stonky.

Špatně opotřebované exempláře oslabené v zimě, takže v letním období by měla být věnována zvláštní pozornost řádnému krmení a ochraně před chorobami a hmyzem. Zkušení zahradníci doporučují nečekat na nástup onemocnění, ale pravidelně provádět preventivní léčbu. Zdravé listy nejsou zkaženy chorobami, které přispívají k maximálnímu hromadění živin potřebných v zimním závodě. Pokud jde o výživu, pak na konci léta musíte zastavit zavádění dusíkatých hnojiv, které způsobují růst rostlin. Během této doby je nutné přejít na sloučeniny draslíku a fosforu, které urychlují zrání výhonků. Pozdní kvetení růží může také vést k jejich vyčerpání. V tomto případě je třeba ohnout všechny pupeny, ne lámání je, zpomalit růst výhonků a nenechte probuzené postranní ledviny.

Příprava na pokrývku růží

Před prvními mrazy, musíte odstranit, ne-li všechny, listy z růže Bush. Zvláštní péče by měla být ředěna až na dno rostliny. Listy listových růží se také rozbíhají v několika přístupech, pohybujících se od dna keře ke vrcholu. Takové opatření přeruší odpařování vlhkosti z listů, protože kořeny rostliny zpomalují jejich práci ve studené zemi a nebudou schopny zaplnit nedokonalosti kapaliny. Kromě toho, zelené listy mohou začít hnít pod úkryt, který způsobí smrt celé rostliny. Podobné problémy takyzpůsobit podexponované výhonky - také nemilosrdně zlomí.

Mělo by to vypadat jako křoví růží připravených na zimu

.

Před zakrytím růží na zimu mnoho zahradníků upřednostňuje plodiny. Stonky keřů růží se stříhají do výšky úkrytu, zatímco zbývající stonky by neměly být menší než 15-25 cm. Tato zásoba je nutná k zajištění, aby vakcína zůstala nedotčena. Není nutné radikálně řezat růže. Existuje metoda, při které se stonky jednoduše ohnou k zemi a upevní se ve šikmé poloze pomocí kovových čepů. Podobné rozhodnutí umožní vaší růži kvetat 2-4 týdny dříve, než jejich oříznuté dvojčata.

Navzdory všem opatřením mohou zimní růže, špatná ventilace a nadměrná vlhkost způsobit onemocnění růží. Proto by měl být před útočištěm antifungální léčba rostlinného roztoku železa nebo síranu měďnatého (v koncentraci 5%). Sprej by neměl být pouze celý keř, ale také půda pod ním - mohou zde být i skryté spory škodlivých hub.

Způsoby zimního opláštění keřů keřů

Nejjednodušším krytem růží v zimě je zakrytí spodní části komolého keře volnou půdou nebo mulčováním. V tomto případě je vytvořen tuberkul s výškou 25-50 m. Pro lepší zahřívání shora je možné zaplnit suché spadané listí nebo dát smrk.

Zakrýváme základy keře se zemí nebo kompostem a pak se schováváme se smrkovými větvemi

Účinnější způsob,který umožňuje velmi kvalitní izolaci nejcennějších keřů, tzv. air-dry. V tomto případě, růže nebo řez, nebo špetka na zem stonky s kovovými háky. Po tom, péče o růže na zimu vyžaduje plnění jehel nebo stonků jedle smrkových listů. V dalším kroku se v zemi zaseknou kolíky, které budou sloužit jako základna pro střechu plechu nebo dřevěného štítu. Z výše uvedeného je celá konstrukce pokryta hustým filmem, jehož okraje jsou upevněny kameny nebo cihlami.

Schéma přístřešku na vzduch

\ t

Při vytváření takového krytu často opouští jeden okraj fólie. Takový přístup však může snadno ochladit veškerý teplý vzduch uvnitř krytu a zmrazit zařízení. Je lepší vyvinout větrání ve formě tenké trubice procházející zeminou zevnitř úkrytu směrem ven.

Mezi zahrádkáři existuje poměrně dobře známá variace tohoto druhu, ve které kolem křovinového pouzdra uspořádaného „kuřákem“ desek nebo prutů. Po zakrytí konstrukce hustým filmem se stává zcela nepropustným pro vítr a déšť. Uprostřed půdy bude vždy suché a výhonky budou zcela zachovány až do jara.

Plášť růží sušený vzduchem ve formě kuřete

\ t

Úkryt slámy

\ t

Kmenové růže pro zimu nejsou v zásadě odříznuty, ale jednoduše provádějí hygienický účes, s přihlédnutím k afinitě rostliny k určité odrůdě. V takovém případě, pokud je kufr mladý, bude snadné umístit jeho páčku na zem a upevnit jičep Spodní část rostliny je navinuta pískem, smrkovými jehlami nebo listy. Pod korunou a výše je položen smrkový modřín nebo říční písek. Z výše uvedeného je celá konstrukce pokryta fólií nebo jinou hydroizolační netkanou textilií. Tato metoda je dobrá, ale není vhodná pro staré kmeny s lehkým sudem. Dokonce se nesnažte ji ohnout, je zde vysoká pravděpodobnost zlomení. Proto jsou tyto vzorky vařeny až do zimy ve vzpřímené poloze nebo zcela naskládané na zemi. Jak správně pokrýt růže na zimu ve svislé poloze? To je velmi jednoduché: kolem hřídele položte rám kovového pletiva nebo ho otočte s ruberoidem a ponechte uprostřed volného prostoru.

Krok za krokem pláště růží na zimu

Tento prostor je plný suchých listů, pilin, smrkových jehel. V horní části designu je polyethylenový sáček nosen a svázán provázkem pro upevnění. Je také možné, aby byl svazek zcela uložen na zem metodou Minnesota. Současně vykopat část země u základny růže od strany ke kterému to má se ohnout. Pak jedna osoba vezme kmen šachty u základny a vytáhne ji na zvolenou stranu. V tomto případě je druhá osoba na opačné straně a začíná lopatu do země, přičemž tlačí na tu část rostliny, kde jsou dvě třetiny kořene. V tomto případě se objeví jedna strana kořenového systému a pochází ze země. Převážná část kořenů zůstává nedotčena, i když některé kořeny se stále zlomí. Ale to není hroznéprotože kořenový systém zůstává životaschopný a rostlina je zaručena, že trpí těžkou zimou. Na jaře, po navrácení kořene do země, poškozený povrch rychle zarostl novými kořeny.

Shelter shingles na zimu: je důležité zachovat správný úhel, ale vyberte si vlásenku podle svého vkusu nebo dostupnosti

Poté, co je kufr položen na zem, je upevněn pomocí čepů. Zvednutý kořen, kmen a koruna jsou naplněny jehlami, pískem nebo blízko nohy. Je také žádoucí zakrýt pokrytou růži hustým filmem.

Úkryt špičatých růží na zimu

\ t

Přístřeší v zimě pletených růží vyžadují zvláštní péči a opatrnost vzhledem k dlouhým bičem rostlin, které jsou nežádoucím poškozením. Základ křoví, stejně jako ve všech ostatních variantách úkrytu, je pokrytý zeminou, smrkovou jehlou nebo pískem a pokrytý klopou. Stonky jsou opatrně vyjmuty ze sloupků a položeny na předem balenou smrkovou nohu. Vrchol biče je také ohříván klopou a pokrytý filmem.

Úkryt špičatých růží pro zimní a zakřivené stonky

Skrytí růží na zimu, pokud překrývají pergoly, oblouky nebo pavilony, nezahrnuje pokládku bruslí na zemi. Růže se v tomto případě zahřívají přímo na podpěrách a otáčejí se větvemi nebo pytlovinou. Poté je krycí materiál upevněn lany.

Zářivé růže schovávající se přímo na oblouku

\ t

Jarní úkryt

\ t

Nyní musíte pochopit, jak zachránit růžena zimu. Neméně důležitým momentem než oteplováním je však odstranění úkrytu na jaře. Dokonce i růže, které přežily zimu, mohou zemřít již na jaře, pokud bude úkryt odstraněn správně nebo ne během. Když se ustaví konstantní kladné teploty, úkryty se začnou postupně čistit. Nejprve si vezměte film, pak kolo, jehlu nebo písek a uvolněte keře. Nejlepší doba pro tyto práce je bezvětří, ne slunečný den nebo večer. Musí se snažit vyhnout sušení rostlin a spálení sluncem. Rose je ve vlhkém prostředí dlouho bez světla, takže aklimatizace na nové podmínky by měla být pozvolná. V otevřených rostlinách jsou všechny nemocné, zmrazené, suché a rozbité části odstraněny. Pro účely prevence se růže rozstřikuje roztokem Bordeauxovy kapaliny v koncentraci 1%.

Po odstranění kůže s květinou pozorně sledujte - rostlina si musí zvyknout na nové klimatické podmínky

Podle všech výše uvedených pravidel, určitě: všechny, i ty nejcennější odrůdy, jistě přežijí zimu a už vás potěší brzy a bohatě kvetou na jaře.

Viz články pro podobná témata:

 • Jak vytvořit vlastní růženec ve vaší zemi - průvodce krok za krokem
 • Výsadba a péče o růže v zahradě - drobnosti a triky
 • Výsadba a péče o pletené růže: rosary roste
 • Formy korun - různé zahradní geometrie
 • Hydroponie vlastníma rukama - pozemek nahradíme vodou!
 • Trávník vlastními rukama - vytvoření zeleného trávníku u domu