Univerzální skleník s vlastními rukama

Na jaře se všichni zahradníci zabývají problematikou pěstování zeleninových plodin. Proto pečlivý a správný přístup k tomuto případu určuje úspěch schodů. V podmínkách jižních zeměpisných šířek s chladnějším podnebím, stejně jako v době, kdy se teplo roku dostává později, jsou skleníky a skleníky nepostradatelným atributem jakékoli městské oblasti.

Každý jezevčík si je vědom toho, že za takových klimatických podmínek je velmi důležité zasadit semena co nejdříve, aby byla kultuře poskytnuta dostatek času na rozvoj a úspěch. Skleníky a skleníky umožňují klíčení osázených semen a posílení výhonků bez obav z neočekávaných jarních mrazů a chladného počasí. Výsledkem je, že hostitel obdrží dobře udržované sazenice připravené k transplantaci na volném prostranství.

Zvažte vytvoření univerzálního kompaktního skleníku, který umožní, aby se malá oblast uzavřela pod setím zeleniny, což nakonec povede ke dvěma tisícovkám sazenic keřů.

Jedinečnost skleníku spočívá v absenci nutnosti drahých materiálů, jednoduchosti provedení, zajištění nejrychlejšího růstu sazenic a vhodných pro všechny rostliny.

To bude vyžadovat pozemek o rozloze pouhých 12 metrů čtverečních (velikost skleníku je 3 x 4 m). Nejdříve musíte připravit půdu pro přistání. Pro tuto část černé zeminy je nutné vykopat hloubku bajonetu lopaty a vyrovnat povrch hrablem. Poté je namontován rám budoucího skleníku jednoduchých kovových trubek.

Je pouze nutné vytvořit skleník:

- 7 kovových trubekprůměr 2,5 - 3 cm;

- hustý polyethylen o rozměru 4 x 5 m;

- 6 výztužných tyčí v délce 3 - 5 cm;

- měkký hliníkový drát;

- tuhý nebo jiný lubrikant;

- 6 dřevěných trámů, přibližně 4 x 4 x 20 cm;

- 6 cihel.

Montáž rámu

Odkládáme tři trubky, které zůstávají nezměněné a budou probíhat po celé délce skleníku. Tyto dvě trubky budou sloužit jako boční stěny a musí se ohýbat na třech místech, aby v důsledku toho dosáhly obrysů podobných střeše domu.

Za tímto účelem se trubky ohýbají ve středovém úhlu 130 stupňů. Potom, od bodu ohybu v každém směru, změřte délky 1,60 metru a ohněte konce, které zbývají ke svislé ose tak, aby vyšly tzv. "Nohy" rámu.

Nyní je nutné vařit na boku každého ohybu armatury, který bude použit pro podélné kostry trubek.

Jako spáry lze použít lišty výztužných prutů o průměru o něco menším vnitřním průměru podélných trubek tak, aby pevně přiléhaly k armatuře. Poté jsou hotové boční stěny na připraveném pozemku položeny nohama. Prodloužení nohy na zem, současně reguluje výšku celého skleníku. Zpravidla by nohy nad úrovní terénu měly působit 10 - 15 cm, a jak rostou sazenice, skleník může být zvýšen. Pro dokončení konstrukce rámu zbývá spojit boční stěny s podélnými trubkami. Současně se doporučuje mazat trysku pevným olejem nebo olejem, aby se zabránilo korozimísta spojů a snadná demontáž skleníků.

Utahování polyethylenu

\ t

Po instalaci rámu se půda osadí pod budoucí skleník a začne se napínat polyethylen. Je nutné vycentrovat kus polyethylenu na středový okraj rámu tak, aby jeho hrany byly rovnoměrně zavěšeny na všech stranách konstrukce.

Dvě kovové trubky umístěné na polyethylenu visí v délce skleníku.

a přišroubujte k nim hranu polyetylénu k maximálnímu napětí nátěru.

Potom v rozích konstrukce pomocí hliníkového drátu utáhněte polyethylen k nohám, aby se předešlo poruše větru.

Z konců polyetylénu stačí jednoduše dotáhnout a zmáčknout zem třemi cihlami na každé straně.

Dřevěné tyče (3 na každé straně) jsou vloženy podél délky struktury mezi polyethylen a obalenou trubku, což zajistí konečné napětí.

V budoucnu, kdy jsou klíčky téměř připraveny k transplantaci, pro účely kalení (volitelné), je možné nahradit polyethylen z konců skleníku, řezáním trubek o průměru 5 až 10 cm, 2 na každé straně tak, aby si sazenice postupně zvykly na vnější podnebí a tím temperovaly. .

Praktický skleník tak lze provádět několik hodin bez velkého úsilí a vysokých nákladů doma. Tento skleník vám umožní pěstovat sazenice ze semen po dobu 3 až 4 týdnů, což je velmi krátké období.pro jižní šířky. Majitel takového útulku dostává spolehlivou ochranu a příznivé podmínky pro pěstování svých zahradních plodin.