Úprava koupelny plastovými panely

Úprava koupelny s plastovými panely

\ t

Když provádíte opravu koupelny vlastníma rukama, je otázkou, jak zacházet se stěnami a stropem, s ohledem na moderní technologie a velký výběr materiálů pro krásný povrch. Dnes je koupelna zdobena plastovými panely, nejoblíbenějšími z důvodu nízké ceny, trvanlivosti a příjemnosti v péči.

Stavební trhy, obchody jsou plné obrovského sortimentu panelů, a vybrat si, musíte se rozhodnout o velikosti a barevné schéma koupelny. Malá koupelna je velmi důležitá pro zdobení ve světlých barvách, což vytváří vizuální objem.

Při výběru plastových panelů pro koupel, věnujte pozornost jejich rovnosti, kreslení, vzhledu, jsou-li takové vady přítomny, pak nebude možné stěny dokončit bez trhlin, takže budou mít v blízké budoucnosti plísně nebo nečistoty. Dalším plusem je úspora peněz při instalaci, což se dá snadno udělat pomocí vlastních rukou, bez použití služeb specialistů.

Obsah
 1. Metody úpravy koupelen plastovými panely
 2. Postup upevnění
 3. Upevnění panelu na lepidlo
 4. Upevnění plastových panelů skrytými konzolami
 5. Upevňovací panely na lištu

Metody úpravy koupelen plastovými panely

\ t

Jedním z praktických a vysoce kvalitních způsobů upevnění je montáž panelů na vodítka. Je velmi důležité, aby instalace byla instalována přesně na úrovni, jinak budou panely nerovnoměrné,bude mít za následek špatnou kvalitu práce. Pokud volba dopadne na zařízení pomocí lepidla, bude v budoucnu obtížné odtrhnout panely z povrchu. S metodou šroubování na lištu, bude práce trvat dlouho, protože to bude muset vrtat velký počet otvorů.

Pořadí upevnění

Vodítka jsou namontována pod stropem v horizontální poloze, uprostřed stěny a pod ní, pro pevnost je možné instalovat další prvky více než jeden prvek. Zaprvé je namontována mřížka, na které jsou panely namontovány v sérii a jejich upevnění začíná od vzdáleného úhlu, od vstupu do koupelny, předběžným měřením vzdálenosti z jednoho úhlu do druhého.

Příslušenství pro plastové panely

\ t

Je důležité dodržovat pořadí, každý panel je upevněn jeden po druhém, pevně spojující zámek. Aby byly úhly čisté, panel se při montáži ořízne podle velikosti a nerovnosti a mezery v rozích se skryjí pomocí speciálního nakloněného profilu i rohů. V rozích a spojích použijte těsnicí hmotu tak, aby pod panel nespadla vlhkost.

Montáž plastových panelů na lištu

Předem vyrovnává stěny, jinak je povrch nerovný a dlaždice na spojích vypadají čistě. Práce s panely je zjednodušena, i když to také vyžaduje rovnoměrnější povrch, jinak se panel ohne, což vytvoří všechny vady. Správnou a spolehlivou možností bude vytvoření rámu vodítek z kovu nebo dřeva, což zajistí rovnoměrnější povrch.které lze ovládat pomocí úrovně.

Potřebné nástroje jsou potřebné pro práci:

 • perforátor
 • montážní úroveň
 • šroubovák
 • \ t
 • nůž
 • , jakož i malé pomocné předměty, jako jsou nůžky než tužka.

Upevnění panelu na lepidlo

Nejrychlejším, nejlevnějším způsobem je výsadba panelů na lepidlo, protože jsou připevněny přímo ke stěně, aniž by byly nutné dodatečné náklady na materiál pro lištu, lze to provést, pokud je povrch dokonale rovný. Nevýhodou je, že v letech, kdy je nahrazení je obtížné je vytáhnout ze stěn a vady budou všechny na tváři.

Upevnění panelu na lepidlo

Upevnění plastových panelů se skrytými konzolami

Další způsob upevnění, to jsou svorky, ale opět vhodné pro rovnoměrnější povrch nebo pro stěny pokryté plechy ze sádrokartonu. To je výhodné, protože svorky nemají hřebíky k hřebíkům nebo je přišroubovat ke stěně. Zpravidla se v domech z betonových stěn a za účelem upevnění držáků nejprve vyvrtá otvory s použitím ucpání křídel. S použitím stavebních desek sádrokartonových desek v koupelně nemůžete řešit složitý design a upevnit panely na hotový rovný povrch, tedy bez snížení objemu v místnosti. Tato jednoduchá zjednodušená metoda je doporučena pro použití v koupelnách, nově přestavěných domech, jako dočasná léčba. Dům na několik let bude neustále zmenšovat a práce s drahými dlaždicemi může být rozbitá.

Upevnění plastových panelů se skrytými konzolami

Upevňovací panely na lištu

Tato možnost je nejrozšířenější a nevyžaduje zvláštní dovednosti. Používají se dřevěné kolejnice nebo silnější kovové profily, které jsou přišroubovány k délce stěny ve stejném intervalu ne méně než 40 cm, panely jsou upevněny šrouby. Před začátkem přemýšlet o nejlepší profil použít, vzhledem k vlhkosti prostor, stojí za to dávat přednost kovu, jak strom bude deformovat s časem od vlhkosti, a stěny bude mít nerovný povrch.

Rošt pro plastové panely

Před upevněním musíte plastové panely pevně zasunout tak, že se navzájem přitlačíte a použijete pro upevnění svorek nebo profilů kolíků, které se budou plynule pohybovat z jednoho panelu na druhý. Nezapomeňte, že pokud je baterie instalována v místnosti nebo teplejší ručníky, je nutné, aby vzdálenost mezi panely a přístrojem byla 3-4 cm. To je nezbytné pro bezpečnost deformace panelů v blízkosti vysoké teploty.

Montáž vodícího panelu do koupelny

Vyztužený spoj upevníme sponkami

Při opravách je třeba přemýšlet o držení v koupelně a před upevněním plastových panelů určit, kde otevřít otvory pro výstupní kabeláž. Dalším problémem v koupelně - staré potrubí, musí být nahrazen kov-plast. Mnozí se snaží uzavřít plast, ale je to nebezpečné, příliš brzypozdní budou proudit a struktura bude muset prasknout. Staré kovové trubky můžete zavřít tak, že se rám a tkají v takových panelech jako na stěnách, ale pak se ztrácí užitečná plocha. Omítky se používají při návrhu posuvných dveří, v prázdném prostoru pod vanou. Uzavření tímto způsobem, prázdnota pod vanou, pokud je to žádoucí, lze použít jako skříň pro koupelnové doplňky.

Upevnění panelu k mřížce

Koupelna koupelny, bezpochyby bude vypadat hezčí a bohatší. Ale ošetření koupelny s plastovými panely je nejdostupnější způsob, vzhledem k levným nákladům na panely a instalaci samotnou, kterou žádná osoba nemá speciální profesi, po prostudování instalačního manuálu. Panely samotné, snadno se ošetřují, lze prát, používat čisticí prostředky, neabsorbují vodu a snadno se vrtají, je-li potřeba zavěsit věc nezbytnou pro koupelnu.