Úprava koupelny PVC panely - návod k instalaci

Kvalitní opravy v koupelně - jeden z důležitých fází opravy bytu. Vana vyžaduje speciální přístup z několika důvodů. Za prvé je to velmi kompaktní místnost naplněná množstvím věcí - pračka, umyvadlo a někdy toaleta (pokud je toaleta a vana kombinovaná). Proto je obtížná situace s větráním. Za druhé, v něm spousta potrubí - kanalizace, instalatérství, větrání.

V koupelně můžete použít různé dokončovací materiály - kámen, mozaika, dlaždice. Často jsou spojeny s vysokými náklady. Jak se jim vyhnout při zachování vysoké úrovně kvality? Moderní technologie nabízí výstup - PVC panely. Jsou levnější než keramické obklady a snadno se instalují. Plastové panely do koupelny jsou prezentovány ve velkém sortimentu.

PVC panely se liší tloušťkou, hustotou, délkou. Zároveň není dovoleno dělit se na ty, které jsou pro koupelnu, a na ty, které jsou pro kuchyni. Tento materiál je vhodný pro každou místnost.

Čím více je žebra tuhost, tím silnější jsou plastové panely. Je nutné pečlivě prozkoumat jejich povrch, neměli by zde být deformovaná nebo poškozená místa. Jsou-li - znamená to, že během přepravy utrpěli nebo byli s nedostatkem. Barevný nátěr panelu může být monochromatický, ale pokud se jedná o vzor, ​​měl by být kompletně natřený a neměl by mít žádná mazaná místa. V jedné dávce obvykle neexistuje žádný rozdíl v konstrukci panelu.

Příslušní pracovníci doporučují následující způsob kontroly odolnosti panelů z PVC proti vodě.Podle něj je nutné spojit dva prvky, zatímco mezi nimi by neměl být volný prostor.

Tuhost žeber by neměla vyčnívat z přední strany. Můžete vidět toto nebo opak, při pohledu na ostrý úhel panelu. Pokud je hladký a hladký, pak je vše v pořádku.

Doporučuje se nakupovat ve velkých specializovaných prodejnách, nikoli v malých maloobchodních prodejnách. Je důležité, že po zakoupení plastových panelů máte záruku na zboží.

Rozměry panelů z PVC by měly přesně odpovídat rozměrům uvedeným na obalu. Výrobci často jdou k podvodu. Nejlepší je to zkontrolovat přímo v obchodě.

Ne vždy vysoká cena - ukazatel, že výrobek je kvalitativní. Na druhou stranu může být nákup levného materiálu nevýhodný, protože musíte utrácet peníze dvěma způsoby. Levné věci jsou obvykle falešné.

Obsah
 1. Pravidla pro instalaci PVC panelů
 2. Úprava koupelny PVC panely
 3. Algoritmus pro instalaci PVC panelů
 4. Seznam hlavních výhod PVC panelů
 5. Nyní shrneme nevýhody PVC panelů:
 6. Závěr

Pravidla pro instalaci PVC panelů

Tento materiál se snadno instaluje. Je třeba vzít v úvahu pouze některá pravidla. Jsou uvedeny níže.

 • Při teplotách pod 10? Panel PVC není nainstalován.
 • Pokud byl panel z PVC v chladném prostředí a váš byt je teplý, musí mít čas na „aklimatizaci“.
 • Tepelně odrazné stínítko je umístěno mezi plastové panely v případě, že jsou položeny v blízkosti tepelných zařízení, jako jsou sušičky ručníků.
 • Poskytuje vyrovnávací mezeru 3-5 mm mezi stěnou a stropem, stejně jako mezi podlahou a stěnou. Při změně teploty je odchylka lineárních parametrů panelu o 10? ze zdi. To je třeba vzít v úvahu při instalaci.
 • Úprava koupelny PVC panely

  \ t

  Plastové panely jsou připevněny k západkám. Tuto práci může provést každý domácí průvodce. Mohou přímo přilnout ke stěnám nebo k mřížce. Při první variantě je třeba zarovnat zdi, nepotřebujete v této práci ukázat fanatismus - přivést je do ideálního stavu. Tolerance hloubky do 3 mm je přijatelná, ale v žádném případě, rohy. Ve druhé variantě je nutné vytvořit mřížku dřevěných kolejnic, plastu nebo kovu. Negativní je, že koupelny jsou výrazně zúženy. V koupelně je lepší použít druhý způsob upevnění.

  PVC panely jsou instalovány pouze a suché stěny. Mokré stěny se snadno suší pomocí ohřívače. Aby se zabránilo vzniku plísní a jiných forem plísní, můžete použít různé aerosoly, které se prodávají ve stavebnictví.

  Zvláštní pozornost by měla být věnována rohům. Pokud mají standardní kulatý tvar, musí být zarovnány s razníkem.

  Vytvoření a upevnění mřížky pro panely z PVC na zeď je předběžným krokem. Většina plastů a kovůvhodné materiály pro montáž panelů. Strom bude vhodný pouze ve formě ošetřené různými antiseptickými látkami.

  Prvky mřížky by měly být od sebe vzdáleny 40-50 sm. Kolejnice jsou uspořádány přesně kolmo k panelům. Pokud je určena horizontální instalace, pak je mřížka rovnoběžná s podlahou. V případě vertikální montáže pak mřížka - podél stěny. Je to možné, ale zřídka se používá diagonální instalace. Tato metoda není rozšířená kvůli vysokým nákladům a fyzickému úsilí.

  Podlahové zařízení je instalováno na předem určeném místě pro předběžnou instalaci dodatečných prvků sítě.

  Úprava koupelny PVC panely

  \ t

  Algoritmus pro instalaci PVC panelů

 • Spouštěcí profil se nastavuje v rohu místnosti pomocí sešívačky a sešívacích sponek.
 • Ve spodním rohu je upevňovací police. Je upevněn šrouby, klastry nebo sponkami po instalaci jednoho panelu do profilu startu. První panel by měl být připevněn obzvláště opatrně. Okraje panelů jsou ukryty pod stropem a soklem. V případě potřeby můžete nastavit počáteční a rohové spoje. Pokud je podlaha nad podlahou, nebudete potřebovat startovací pásek.
 • Následující panely se vkládají do drážek předchozích panelů a pak se upevňují k mřížce.
 • Je nezbytné zajistit, aby spoje byly téměř neviditelné. Lze vložittěsnící prostředky, například ze silikonu, které se barevně shodují s barvou panelů.
 • Pro spojování panelů s povrchem je třeba použít lepidlo "Liquid Nails". Pro 1 m2 je dostatek 4 nebo 5 válců.
 • Doporučuje se začít koupelnu ze zdí, ale ne ze stropu.
 • Seznam hlavních výhod PVC panelů

 • Za prvé, odolnost proti vlhkosti.
 • Snadné nastavení. Lze prát běžnými detergenty.
 • Montáž není příčinou obtíží ani u osoby daleko od stavby.
 • Nabízí se velký počet květin. Střídat lze panely různých barev. Tím bude originalita koupelnového designu.
 • Mohou být zapojeny, ale doporučuje se umístit je do speciálních krabic.
 • PVC panely mohou být oříznuty na požadované velikosti, aby odpovídaly konfiguraci místnosti.
 • Náklady na instalaci jsou nižší než keramické dlaždice.
 • Dlouhá životnost - asi 10-15 let. To není jen touha propagovat váš produkt, garantovaný výrobci, ale ve skutečnosti to je.
 • Nyní shrneme nevýhody PVC panelů:

 • Plastové panely jsou stále nesmrtelné. Po 15 letech začnou vysychat.
 • Při zaplavování sousedů shora se nad panely bude hromadit voda. Dlouho to bude bez povšimnutí. Ale tam se hromadí plíseň, štuky zmizí.
 • Při stávkách na panelech zůstávají promáčknutí. Zvláště pokud se lepí na rám, to znamená, že mezi stěnou a PVC panely je prostor.
 • Závěr

  Plastové panely jsou velmi praktické, a proto vám umožní dát nový vzhled koupelně, bez dalších peněz. S rukama, bez účasti průvodce. Tato práce bude účinná pro každého.