Úžasné Clematis, výsadba a péče v detailu

Clematis - miloval miliony krásných kvetoucích vinic, krásně zakřivené ploty, balkony a stěny vašich domů. Řecký "Clematis" je přeložen jako "větev révy". Většina se týká letáků, dokonale se rozvíjí na pilířích. Nejdůležitější věci, které byste měli vědět o plamének, jsou přistání a péče o ně. To je to, o čem budeme diskutovat níže, ale nejprve vás seznámíme s těmito rostlinami.

POŽADOVANÉ NÁSTROJE A MATERIÁLY

\ t


Lopata

Voda

Lopata )
Zahradnické nůžky

Rozbalit

ObsahObrázky jako dekorace vašeho pozemkuNákup a přistáníJak pečovat o plamének? Vlastnosti oříznutíChránit před nemocemi a škůdci

\ t
Obsah
 1. Plamének jako ozdoba vaší oblasti
 2. Nákup a vykládka
 3. Jak se starat o plamének?
 4. Vlastnosti ořezu
 5. Chránit před chorobami a škůdci

Plamének jako ozdoba vaší oblasti


Video o přistání a péči o Clemantas

To je hlavním účelem těchto krásných plíživých rostlin - žijících v designu. Můžete vytvořit úžasnou kompozici, která ztělesňuje triumf barev, odstínů a jejich kombinací na pozadí hustých sukulentních listů, vyhlazující jakékoliv neatraktivní místo na pozemku nebo doma.

U většiny druhů po 2–3 letech stonek zesiluje, pevnost a vláknitost se stává silnější a listy po konci vegetace klesají. Některé druhy života jsou trávy neboevergreeny, ale mnohem méně. Velmi často jeden a stejný plamének lze nalézt květiny obou pohlaví, a, s jasnou barvou přitahuje mnoho hmyzu, nedávají nektar, pouze pylu.

Pěstování těchto rostlin se doporučuje od dubna, od doby zahřátí půdy na přibližně 5 stupňů.​​Mladé výhonky začnou kvést pouze v srpnu, ale pokud je vysadíte o rok dříve, budete moci obdivovat krásné kvetenství do konce jara nebo začátku léta. Clematis Integrifolia vám poskytne nádherné květenství, které můžete sbírat kytice. Jednoduché květy jen kvetou na týden, zatímco ty s froté okvětní lístky mohou rádi vypadají celé léto dlouho, obdaří vás vůně připomínající vůně smaragdů, jasmínu nebo mandlí. Pokud jste fanouškem jasných šťavnatých odstínů, je důležité vědět, že čím více trávy dostane slunce, tím jasnější budou květiny. Ale tady musíte znát opatření, protože se stejným úspěchem, květiny mohou a červenat se z nadměrného přímého slunečního světla.

Již při pohledu na odstíny barev rostlin, můžete často hádat, jaký druh tohoto druhu je. Růžová barva je s Inflorescence de Busche květenství, šťavnatá žlutá se vyznačuje "Bill McKenzie", červené šaty zdobené "Nioba" a "Ernest Markham", "Lazursthem" přitahuje hluboké odstíny indigo, bílé jako sníh - "Marie Boyesselot", a Šťavnatý modrý - Duran.

Ve formě květů může být zcela odlišný. Flammula rozkvétá malými bílými a modrými hvězdami, alpskými - zvonky, a dáleJsou už dva. Rederiana má květiny, ve tvaru trubice, zatímco Tangutka zdobí vaši zahradu s "baterkami", a Texensis - miniaturní tulipány. Obvykle květiny v lmonosov jsou malé, ale doslova pokrývají celou rostlinu - mohou být až dvě stě. Kromě toho mohou být pozorovány hybridní odrůdy a obrovské 25 centimetrové květy.

Clematis, jak již bylo zmíněno, se velmi liší, včetně rozměrů. Sofistikovaný novozélandský mramor nepřekračuje výšku osmi cm, na rozdíl od obří 12 metrů vysoké Montany. Významné rozměry mají také Armandia, Hrysokoma, Flammula a Rederan. A pokud je hlavní věc pro vás vůně, a ne jen příjemné světlo, ale bohaté, měli byste si vybrat jeden ze dvou - "Barmaru Jackman" nebo "Just Rosamund".

Nákup a vykládka

\ t


Videa o plamének

Začátečníci lomonosov milenci přijdou s velkým výběrem velkých květovaných skupin, protože jejich výhonky nemusí být uchovávány na zimu. Voňavé vinné révy jsou nejvhodnější pro výzdobu plotů a plotů, jsou nenáročné na péči a kvetou od jara do podzimu. Konečně, bylinná odrůda (také volal “keře”), ačkoli ne velmi populární, ale také velmi dobrý, a moci být užitý na zdobení a plot a plot.

Podzim a jaro - období, kdy je čas koupit semenáčky. Pokud si koupíte v létě nebo do konce jara - nemusí si zvyknout, protože jsou v této době zranitelní.

Je žádoucí, aby se nakupovali lidé a prodejci, s nimiž jste obeznámeni,protože v naší době jsou lidé, kteří spekulují na clematis, dávat jeden druh druhému. Navíc i upřímný obchodník se může mýlit ve formě lominosomů, pokud není napsán pro zboží slibné problémy v procesu péče a pěstování.

Sazenice by měly vypadat zdravě, kořenový systém je dobře rozvinutý.

Květy mohou být vysazeny z kontejneru najednou. Pravidelně ji zalévejte, neublíží jí její dekorativní vlastnosti. Termín možného přistání je ještě větší, pokud je podpník uzavřený kořenový systém. Pak je to možné v kterýkoliv den vegetačního období, navíc jsou tyto stromky konzumovány častěji.

Výsadba Clematis, musíte se ujistit, že doba nočních mrazů již uplynula.Je nejlepší, aby v noci teplota neklesla pod 5 stupňů tepla. O pár týdnů se postarejte o odstín mladého výhonku. Kromě toho, přistání by mělo začít také ve večerních hodinách, nebo bezútěšný den.

Sluneční paprsek Lomonosov, vždy se vrací do slunce. Proto je nutná výsadba na slunci, nebo alespoň v poloostrově. Měli byste také dbát na to, aby kořenový systém měl dostatek místa. Pokud budou kameny nebo beton blíže než 60 cm od rostliny, bude jeho růst komplikovaný a půda se bude ohřívat a sušit aktivněji, než je nutné.

Nejlepší půda je úrodný vápenec (pH 5,5-6,5), sypký, s vysokou vlhkostí a dobrou drenáží. Jsou povoleny neutrální nebo světle hnědé půdy. Aby byla zajištěna dobrá drenáž, dobře položte dno jámy, které rostemerostlin, hliníku nebo štěrku. Na horní straně této vrstvy položte druhou vrstvu. Jedná se buď o kvalitní zahradní půdu s velkorysou částí kompostu, nebo směs zarostlého hnoje a sklenice popela, ochucené hrstkou minerálních hnojiv. Velikost jam musí být přibližně 60 cm v každém směru.

Sazenice, mají uzavřený kořenový systém, jsou opatrně vyjmuty z nádoby s hliněnými prsy, aby nedošlo k poškození kořenů. V jámě by měla být asi 10 cm pod hranicí půdy. Chcete-li usnout úplně - nebýt pro stejné bezpečnostní účely. Během sezóny bude naplněn přirozeným způsobem.

Je-li kořenový systém sazenic - otevřený, zemní vrstva v jámě by měla mít podobu hlízy. Na něm jsou kořeny sazenic otočeny, takže jejich krk později byl 10-15 cm od povrchu, po kterém se plodina jemně míchá. Specifičnost umístění kořenů je tak odůvodněna ochranou před sezónními teplotními výkyvy.

Výsadba rostliny, stonek by měl být na nosiči posílen tak, aby rostlina správně rostla a podařilo se jí posílit. Přebytečné výhonky je třeba snížit a uvolnit zdravé ledviny. Ihned po prvním zavlažování se doporučuje vynásobit přistání například trávou.

Jak se starat o plamének?

V závislosti na tom, kdo přesně je Clematis před vámi, se může péče o ně měnit. Existuje však mnoho obecných pravidel.

Za prvé - více světla! S nedostatkem osvětlení nemusí vaše liana ani kvést.

Chcete-li vyrůstat, musíte se na něco spoléhat, jen kdybyneplánujete květinový koberec. Jako podpěry mohou sloužit různé materiály, zařízení jako kolejnice (kovové nebo dřevěné), drátěné pletivo nebo syntetické materiály, jakož i lano, které je každému zahradníkovi známé. Zapadnou i keřovité stromy. Postarejte se o kvalitativní upevnění podpěr, protože lomonóza je na základně velmi jemná. Ze stejného důvodu by oblast neměla být příliš větrná. Od druhého roku pro podporu je nejlepší použít speciální výrobní vybavení, velikosti a formu odpovídající odrůdě.

 • Správně svázejte keř . To vyžaduje sledování celé vegetace. Po odstranění úkrytu, pod kterým liana "odpočívá" v zimě, Liana uvázala blíže k zemi. Lozies přežily zimoviště, větrákovité rozložení na podpěrách. Horizontální vinice budou mít více barev než vertikálně umístěných, takže můžete nastavit celkový počet barev. Kázat výhonky by mělo být, aniž by jim umožnilo splétat.
 • Mulčování půdy.Nejen poprvé, když přistál. To bude muset být provedeno neustále, celé léto - půda by měla být dostatečně vlhká a chladná po celou horkou sezónu. Je však možné mulčovat nejen trávu, drcenou borovou kůru nebo dřevní štěpky, a to i piliny. Mulč by měl být asi 5 cm, ale nedotýkat se výhonků. Nezbytné odstíny na základě mohou také poskytnout další trvalky v okolí.
 • Zavlažování je dostatečné, aby se jednou týdně udržovalo pomocí nálevky.čpoužijte trysky - voda by neměla zasáhnout květ. Pokud jsou dny velmi horké, můžete udělat více zalévání do 2 a dokonce 3 krát týdně. První rok zavlažování se utratí od 10 do 20 litrů vody v době, v budoucnu - ještě dvakrát. Den přes půdu volnou nebo mulčování, v průběhu procesu čištění plochy od plevelů.
 • Nakrmte svého zeleného přítele.To je obzvláště důležité během aktivního každoročního budování. Mělo by však začít pouze jeden rok po přistání. Po čekání na rok je každé období oplodněno minerálními hnojivy, jednou lžičkou nebo lžící na kýbl vody. Aby bylo možné potravinu plně asimilovat kořenovým systémem, měla by být sypána do studny v hloubce asi 10 cm.

Někteří zahradníci si nemohou dovolit nakupovat minerální hnojiva, v tomto případě lze pro hnojení použít běžná integrovaná květinová hnojiva. Od května do začátku srpna mohou být hnojiva použita pro hnojení organického typu, například 10% roztok krávy. Jednou nebo dvakrát za měsíc se roztok z nich nalije do studny. Když kvete Clematis, není nutné žádné krmivo, jinak inhibuje růst. Hnojiva s dusíkem jsou eliminována po skončení vegetačního období.

Plamének je v zimě poměrně nenáročný. Na zimu může přežít těžké mrazy až čtyřicet stupňů. Kromě mrazivých dnů se doporučuje, aby se vinice po zastřihování na podzim i v suchých dnech zakryly. Lozie bez podstavce a podstavce je zakryté klínem, zbytek - polyethylen.

Možnánásobit několika způsoby:

 • Řezy (lightweed nebo green);
 • Gecko je implantováno do části kořene;
 • Bush se dělí;
 • Semena semen.

Tato metoda je obvykle vhodná pro rostliny s malými květy a rostliny s velkými květy se vegetativně množí. Nejčastěji se používá druhá a třetí metoda. Druhá metoda, jak v létě, tak na podzim, zahrnuje útěk do mělkého otvoru v blízkosti mateřského keře. V tomto případě usíná s živnou vrstvou půdy a zanechává pouze konec. Pouze rok nebo dva neustálé péče a zalévání dospělých plamének jsou odděleny od dělohy. Konečně třetí případ zahrnuje uchování alespoň jedné ledviny v každé části a jedné, nejlépe několika.

Vlastnosti oříznutí

Již jsme zmínili, že limoozomy jsou klasifikovány především ve tvaru keře a květin. Existuje i další klasifikace - ve skupinách a další schéma, které může klasifikovat Clematis - 3 skupiny ořezávání. To druhé budeme zvažovat především a především.

Nejodpovědnější prořezávání probíhá jeden rok po výsadbě, bez ohledu na skupinu oříznutí s plným výkyvem - na dně ledviny dochází k podzimnímu oříznutí. To později stimuluje aktivnější vegetaci. Pokud se tak nestane, musíte přemýšlet o tom, která pravidla péče o rostlinu nebyla zohledněna. Možná je to také kvůli jeho nemoci. Pokud je květ zdravý, opakované je silné oříznutí. Ale bez ohledu na plamének, rostoucí apéče o ně odborníci se snaží co nejvíce zjednodušit pro obyvatele, samozřejmě, aniž by ztratili výsledky. V budoucnu se tedy řídíme pravidly odpovídajícími jeho konkrétní formě:

 • Pouze ořezávání (uvažuje se bez oříznutí);
 • Snadné oříznutí;
 • Významné (silné) prořezávání.
 • Obřízka je prvním způsobem, který je vystaven rostlinám kvetoucím na jaře. Mezi ně patří: Henry, Jeanne d'Arc, Lavsonyan a další. Jakmile kvete, je nutné odstranit mrtvé a slabé výhonky. Ve velmi aktivní vegetaci je možné plodinu zkrátit na začátku léta.

  Druhým způsobem je odříznout odrůdy, jako například „Multi Blues“, „Naděje“, „Ideální“ a další, které potěší krásné kvetenství na pokraji jara a léta. Často jsou tyto druhy hybridy a na hranicích léta mohou podzim opět kvést. Odebrané sušené a štíhlé výhonky, jiné až do listopadu jsou rozřezány na metr a půl.

  Odrůdy jako: Blue Flame, Hybrid Hagli, Riutel, Elegans, Rouz Cardinal, Purpura Polon a jiní kvetou v létě a na podzim, poté, co jsou podzimní květy mírně odříznuty pod kořenem - dvacet nebo dokonce pod cm od půdního řádku, protože další kvetení nás potěšilo ne staré, ale mladé výhonky. Ale pokud chcete, aby Clematis rozkvetl několik týdnů dříve - zkraťte ho na půl metru.

  Výhonky musí být odříznuty sekuritizátorem. Šikmý řez je vždy 0,5-0,7 cm nad ledvinami. Kůra je tak, že voda na ní nezůstane. Máte-li několik keřů, musíte je před prací dezinfikovatsecatore

  Aby se pobočky ve výhonech co nejvíce od druhého roku používaly, používá se špetka. První dvě skupiny poprvé špetka asi 20-30 cm od úrovně půdy, pak (když rostoucí výhonky) - 0,5-0,7 metrů, a naposledy - na metr a půl od země. Třetí skupina je dvakrát za sebou.

  Kombinované pěstování, obvykle produkované pro hybridy různých skupin ořezávání, zahrnuje značnou redukci části výhonků - o 1-2 uzlů od hranice půdy, jiné - slabě o 10-12 (loňské výhonky). Právě v tomto případě začíná kvetení dříve. Toto prořezávání se také používá pro postupné omlazení révy. Takže staré révy jsou odříznuty, mladí lidé jsou řezáni v souladu s doporučeními pro určitou odrůdu.

  Když už mluvíme o obřízce, je třeba mít na paměti, že Clematis, zdobený našimi zahradami, je rozdělen do skupin a druhů. Zdeexistuje pět hlavních skupin křovinných lian s jejich zvláštnostmi péče a ořezávání:

 • Lanuginosa. Dvou-tři metry rostliny s trojnásobným a silným tmavě zeleným listem, obrovské, až 20 cm široké, s široce otevřenými bílými, modrými a růžovými květy, asi 6-8 cupcakes, jako například: "Ballerina", "White woolly". Letošní výhonky kvetou v květnu nebo v létě. Výhonky letošního roku opět rozkvétají na podzim. Kromě útěku, tradičně odsouzeného k řezání, obřízka jde na metr a půl.
 • Patent. Rostou až 3,5 metru, s komplexními listy (každý - jako by to bylo z 3-5 listů), velké (až 15 cm)květy s 6-8 heřmánku různých barev jsou odhaleny. Existují odrůdy s froté květy. Letošní výhonky kvetou hojněji, na podzim jsou kvetoucí části odstraněny. Mezi tyto lianas patří: "Silvia Denny", "Nelly Moser" a "President".
 • Jacques. Čtyři metry hezké ponožky se skládacími (3 až 7 segmentovými) listy as modrofialovými květy se 4-6 šálkem. Velikost květů je velmi různorodá, od osmi do 18 cm. Třetí skupina prořezávání zahrnují hojně kvetoucí “Victoria”, “Comtes de Busch”, “madam Baron Villar”, a jiní. Řezy vinné révy se stříhají do zimy.
 • Florida. Podél výšky až tří metrů, s triticale listy a otevřené květy různých barev se šesti pohár-tvarovaných kusů, v průměru o průměru 10 cm. Vyskytují se jako dvoubarevné odrůdy a froté nebo poloplné. Letošní výhonky začnou kvést obvykle blíže k létě. “Proteus” a “vévodkyně Edinburghu” se odkazují přesně na takové lianas, který nevyžadují žádnou obřízku. Výhonky se zkracují pouze na jeden a půl nebo dva metry.
 • Viticella. Výšky od dvou a půl do čtyř metrů, jsou malovány komplex, od 5-7 segmentů na listy, a 8-14 centimetrů květin s pěti až šesti kousky růžovo-červeno-fialové barvy na každém. Během léta hojně kvetou. Tyto odrůdy, mezi kterými lze nalézt "Purple Elongation Stack" a "Will de Lyon", patří do třetí skupiny ořezávání.
 • Můžete podmíněně odlišit jednu skupinu, která je složenaz hybridů je v tuto chvíli velmi různorodá, proto je většina plamének pragmaticky kategorizována přesně ve skupině ořezávání.

  Chránit před chorobami a škůdci

  Existují tedy čtyřinové nemoci:

  • Deštivé dny mohou vést k šedivé hnilobě - ​​listy jsou osklené hnědými skvrnami, někdy doprovázené načechranou šedou deskou. Všechny oblasti porážky by měly být pečlivě vyříznuty a spáleny. Poté musí být zdravé oblasti ošetřeny fundazolem.
  • Takzvaná rez - choroba, při které jsou listy, výhonky a řapíky postříkány sprejovými skvrnami, deformovány a vysušeny. Mikroorganismy, které vedou k rzi, hibernaci na vlhkých a různých plevelech. Měly by být postříkány kapalinou Bordeaux (1-2% rn) spolu se samotnou lianou. Kromě tekutin se hodí všechny fungicidy s mědí.
  • Mouka rosa pokrývá celý plamének specifickou bílou náplastí, zastavuje její růst. Je důležité mít čas odstranit poškozené mrtvé části, pak sprej liana "Fast" nebo "Topaz".
  • Vyhynutí výhonků se nazývá "vadný". Nejčastěji se vyskytuje v mladých rostlinách. Ovlivněné výhonky by měly být odříznuty. Pro podzim a budoucí jaro musíte mít 0,2% roztok fundazolu. Budou muset zalévat půdu pod rostlinou. Bohužel, ale s významnou porážkou spálit barvu bude muset být úplně. Pokud ji chcete znovu ponořit, předpružte a ošetřete půdu stejným roztokem.

  Hlavní škůdci jsou také čtyři:

  • Na jaře, vaše plamének může narušit šnečí hlemýždi, které se živí výhonky a ledvinami. Pro prevenci potřebujeme plevel, zařídíme návnady nebo sbíráme škůdce ručně.
  • Roztoč pavouka je rozpoznán pro zažloutlé listy, sušicí pupeny, jakož i pro charakteristický pás. Pokud doma není akaricid, můžete použít pravidelnou infuzi česnekové šťávy, která ředí 200 gramů na deset litrů vody.
  • Jablko z červené řepy, oblíbené místo krmení, které je spodní stranou listů s vrcholky výhonků, pomůže každému insekticidu.
  • Nezanedbávej jeho pozornost a nematody, které se stejným úspěchem mohou nakazit lidi. Pokud ve svých zelených kamarádech zjistíte poškození kořenů ve formě zahušťování, galls (zkontrolujte, zda rostlina špatně kvete a má světlé listy), je žádoucí pracovat v rukavicích. Bohužel, plamének není vyléčen z háďátka, takže by měl být plně stráven a spálen, a pak na několik let zapomenout na výsadbu lianu právě tam. Aby se tomu zabránilo, vědomě se usadí v blízkosti měsíčku nebo ostružin.

  Takové květiny, plamének, výsadba a péče jsou někdy zatíženy dalšími obtížemi. I když na ně zapomenete, když se jejich nádherné květy objeví na dlouhých hůlkách!