Uzávěry PPE pro kroucené dráty. Tipy pro elektrickou instalaci.

Kvalita připojení vodičů pro domácí elektrické obvody, většina elektrikářů věnuje zvláštní pozornost, za tímto účelem se snaží využívat nové technologie a zařízení.

V tomto článku se budeme zabývat ochrannými kryty PPE, které se často používají pro připojení vodičů v moderním provedení elektrických prací. Uzávěry PPE mají pozitivní zpětnou vazbu i negativní zpětnou vazbu. Pojďme si ujasnit jejich vlastnosti, design a pravidla pro instalaci.

Obsah
  1. Konstrukce víčka CPE
  2. Příprava vodiče pro kroucení pomocí víčka PPE
  3. Kryt upínací pružiny OOP
  4. Kategorie krytí OOP

Konstrukce pláště PPE

Vnější plášť OOP je vyroben z plastu, který v případě požáru nepodporuje proces spalování a má elektrické izolační vlastnosti, při zachování napětí až 600 voltů. Tato hodnota je obvykle uvedena na obalu.

Uvnitř plastového víčka je kuželovitá kompresní ocelová pružina, která svými otáčkami dodatečně stlačuje kovové vodiče.

Plastové pouzdro s mechanickou ochranou izoluje spojení vodičů. Pro izolaci vodičů je nutné, aby exponovaný kov nevyčníval nad víčko a zároveň zcela spadl pod pružinu. V tomto případě již nejsou zapotřebí některé další izolační materiály pro spojovací prostory v prostorách s běžnými životními podmínkami.

Příprava vodiče pro kroucenípoužití víčka PPE

Někteří elektrikáři provádějí chyby při vystavení kovovému drátu nožem. Praví profesionálové již dlouho pracují se speciálními striptérky izolace, které mají kalibrované otvory pro každý standardní průměr vodiče s břitem, neporušují strukturu vnějšího povrchu vodivé vrstvy a tím si zachovávají svou pevnost.

Montereyův nůž je samozřejmě také používán, ale jeho čepel by měla být orientována pod úhlem ke směru izolačního řezu, aby nedošlo k řezání kovu, a pouze k odstranění izolace.

Použití nože v pravém úhlu, a to i při stisknutí palce, je nepřípustné, můžete vytvořit kruhový řez a nakonec se vodič může snadno zlomit.

Jakýkoli sotva viditelný škrábnutí očí na povrchu vodiče během rotačního pohybu OOP ke zkroucení vodičů se zvětší, čímž se sníží průřez proudového vodiče. A několik zranění povede k přestávce.
Použití řezných hran pro šroubování a kluzáky je nepřijatelné ze stejných důvodů, i když jednotliví elektrikáři tuto metodu nadále používají.

PPE pružinová čepová pružina

Věnujte pozornost jara, nebo spíše její velikosti. Je důležité, abychom znali průřezovou plochu nejmenší kuželové části, kde bude konečně vytvořeno elektrické spojení spojovacích vodičů. Zde je důležité přesně určit jejich korespondenci: tlusté vodiče na malé ploše se nehodí a tenké - nebudou těsnévytlačte ven

V praxi existují dva způsoby připojení vodičů s ochrannými kryty PPE: bez předchozího zkroucení.
Dvojice identických tlouštěk měkkých drátů se snadno vkládá s vynaložením síly do pružiny a potom rotačně se silou, aby se stočily po délce nahého kovu. Pokud potřebujete připojit tři nebo čtyři vodiče, je lepší je nejprve stlačit kleštěmi, nestejně zkrouceným koncem a otočit s použitím síly k instalaci víčka.

Náhled směru lisování lisovacích pružin. Je ve směru hodinových ručiček. V tomto směru, a ne naopak, musíme otáčet náš OOP pro těsné upevnění povrchů.

Při nasazování víčka použijte sílu k rozmotání vinutých pružin, které mohou být pevně stlačeny kroucenými dráty.

Pozor!Čepice nejsou určeny pro připojení různých kovů. To platí zejména pro měď a hliník kvůli galvanickým procesům, ke kterým dochází mezi nimi během průchodu elektrického proudu. V tomto případě použijte ocelové svorky a /nebo adaptéry, nejlépe ošetřené vodivou pastou.

Kategorie krytí OOP

\ t

Nesprávně zvolené krytky OOPP a nesprávná instalace drátů na drátech jsou právě to a vytváří negativní postoj k nim určitou částí elektrikářů.
Za účelem výběru velikosti uzávěrů vodičů zavedli výrobci zařízení označení, které je rozděleno do 5 kategorií. Elektrikáři se mýlí, protožeNaše země prodává výrobky z různých zemí a neexistují jednotné mezinárodní standardy.

To je další tip. Před zakoupením velkého množství předem specifikujte požadované specifikace, proveďte zkušební kroucení.
Je ještě lepší mít několik uzávěrů, aby bylo možné vytvořit regulační spojení různých vodičů a vyzkoušet je zpočátku s jmenovitým proudem zátěže a poté zvýšeným - aby se vytvořilo kritické vytápění. V tomto případě budete mít představu o produktu - OOP na základě své vlastní zkušenosti.

Uzávěry PPE umožňují připojení kabelů jednoduše, cenově, pohodlně a krásně. Zda bude spolehlivě fungovat po dlouhou dobu, záleží na řádném dodržování způsobů instalace, které musí provádět zkušený elektrikář, má znalosti, dovednosti a dobře nastavený přístroj.