Velikost kovu: na co je třeba dávat pozor?

Obsah článku

 • Velikost listu
 • Tloušťka kovových dlaždic
 • \ t
 • Některé prvky plechu
 • plechy

  Kovová střecha se ukázala jako spolehlivý, nenáročný a trvanlivý materiál vhodný pro jakékoliv klimatické podmínky. V závislosti na vlastnostech domu, střeše, která má být pokryta, se rozměry kovu mohou lišit v několika důležitých parametrech. Hlavní jsou plné délky, užitečné a plné šířky, překrytí v šířce a délce.

  ?

  Obsah
  1. Velikost listů
  2. Tloušťka kovových dlaždic
  3. Některé rysy plechu kovových obkladaček

  Celková délka kovové dlaždice je vzdálenost mezi hranami.

  Může se pohybovat od 0,5 do 6 metrů. Nejběžnější velikost je -4,5 metru. Při montáži delších obkladů se vyskytují komplikace s montáží a montáž kratší je velmi časově náročná.

  Plná šířka listu je šířka mezi hranami, aniž by se brala v úvahu klapka. Zpravidla se vyrábí kovový obklad, ve kterém je standardní. Proto prakticky všichni výrobci mají plnou šířku 1,16-1,19 metrů.

  velikost kovového plechu

  \ t

  Je však třeba mít na paměti, že při instalaci kovových obkladů se plechy vzájemně překrývají, takže existuje pojetí plné a užitečné šířky plechu. Klapky se vyskytují jak v podélném, tak v příčném směru:

  • Šířka po celé šířce -Vzdálenost od dlaždice k instalaci je pokryta sousedním listem. Kovové dlaždice jsou vždy naskládány, aby se nedostaly odpadní vody do místnosti. Klapka je zpravidla 60-80mm.
  • Překrytí podél délky je stejné pouze v podélné rovině. Jeho velikost se pohybuje od 100 do 130 mm
  • .

  Užitečná šířka kovové dlaždice, nebo jak se nazývá, je pracovní šířka - rozdíl mezi plnou šířkou a klapkou. Na základě výše uvedených parametrů lze vypočítat, že jeho velikost je v průměru 1-1,03 metru.

  Pro kupujícího jsou rozměry kovu velmi důležité. Se stejnými náklady na jeden lineární metr materiálu, můžete pokrýt jinou oblast střechy, v závislosti na geometrii v listu a velikosti trysky. Můžete výrazně snížit náklady na zbytečné plochy, pro to je třeba snížit počet mouch.

  klapky

  \ t

  Zároveň však musí kupovat kovové dlaždice o maximální délce. To může vést ke ztrátě kvality instalace, protože při přepravě a přemisťování příliš dlouhého plechu může dojít k deformaci plechu.

  A pokud má střešní konstrukce desku, která nemá pravoúhlý tvar, a bude muset ručně řezat plechy, pak je třeba zakoupit dlouhý kov a naprosto k ničemu. Kvalita ručního řezání je mnohem horší než stroj.

  ?

  Tloušťka kovových dlaždic

  \ t

  Záleží na plechu, ze kterého je vyroben, a na tloušťce polymerního povlaku, který je nanesen na kov.

  Standardní rozměry tloušťky kovového plechu jsou 0,5 mm. Více nežtenké dlaždice složité instalace a těžší hustý střechu. Kterým se kovové střechy s velkou tloušťkou, že je vhodné, aby domů s tlustými nosných stěn.

  Důležitou vlastností je výška vlny a její krok. Téměř všichni výrobci vyrábějí dlaždice se standardním krokem 185 mm.

  výška dlaždice

  nejoblíbenější dlaždice s malou výškou vlny 50 mm. Má nízkou cenu a je velmi snadná instalace. Obklady výška vlny 50-70milimetr je považován za elitu a jeho cena je mnohem vyšší.

  vlny může být symetrické a asymetrické.

  Nejoblíbenější je asymetrická vlna. Kov se symetrickým vlna vyrábí pouze několik známých firem a je velmi nákladné.

  ?

  Některé znaky plechu

  Metal má jednu vlastnost - jeho listy jsou „top“ a „dole“, a tak proměnit je v případných různých směrech. To značně komplikuje instalační práce, a to zejména na střechách s složitých tvarů. Produkují velké množství odpadního materiálu, který ovlivňuje náklady na střeše.

  Při výběru plechové střešní krytiny střechy by měl postupovat, jak to bude vypadat. Typicky, prodejci vybavit speciální stojany, kde byl vystaven jednotky připravené střechy z tašek různých druhů.

  , ale bez ohledu na dlaždice si vyberete, měli byste věnovat pozornost nejen svou velikostí a geometrie. Hodně záleží na výrobci. Deska se stejnými parametry, vyrobená neznámou firmou, firmou,na celém světě se bude lišit nejen cenou, ale také životností, vzhledem a odolností proti opotřebení. Není to vzácné a padělání pod známými značkami, takže při nákupu vždy požádejte prodávajícího o certifikát výrobku.