Vertika u holubů: léčba, symptomy a profylaxe

Newcastleská choroba je nejčastější nákazlivé onemocnění ptáků. Má několik jmen, které jsou známé všem majitelům homebrew:

 • pseudochózní pták;
 • Asijský mor ptáků;
 • Doyleova choroba;
 • smyčka.

Tento název není v žádném případě náhodný, protože nemocní ptáci začínají provádět kruhové pohyby, aniž by opustili stejné místo. Infekce postihuje všechny ptáky bez výjimky, od holubů až po krůty. Rok od pseudochimus zabil několik tisíc ptáků, domácích i divokých. Vertika u holubů, jejichž léčba je nutná okamžitě, se často vyskytuje a často končí smrtí.

Obsah
 1. Důvody
 2. Verticillus v holuby: příznaky
 3. stupeň 1
 4. Stupeň 2
 5. Fáze 3
 6. Vertikachka u holubů: lékařské ošetření
 7. Vertikachka v holuby: léčba lidovými prostředky
 8. Úprava a dezinfekce
 9. Je pro osobu nebezpečná vertichka?
 10. Preventivní opatření
 11. Video: Sup v holuby

Příčiny

Obratlovce se nazývá ribonukleová kyselina, která obsahuje paramycrovirus. Nemá žádnou odolnost vůči vysokým teplotám, smrt při +56 stupních. Ale mrazy viru nejsou nebezpečné. Nulová teplota způsobuje zachování mikroorganismu, zatímco reprodukční schopnost přetrvává i při +1 a po dobu čtyř měsíců. Udržujte vitalitu patogenu po dobu až 6 měsíců, zatímco je v němtentokrát v těle mrtvého ptáka. K inaktivaci dochází při přímém slunečním světle, ale zároveň je virus ovlivněn roztoky pro dezinfekci fenolických, krezolových nebo s přídavkem formalinu, což způsobuje jeho smrt za 15 minut.

Vertikachku se dělí na několik kmenů:

 • slabá, neviditelná virulence v latenciálním kmeni;
 • v mezogenním průměrném stupni virulence;
 • nejnebezpečnější kmen je vesogenní.

Aerodynamická dráha kapky se nejčastěji používá k přenosu pseudocha z jednoho holuba na druhého. Je také možné šířit s jídlem, vodou, inventář pro čištění, podestýlky. V roli infekčního zdroje jsou nemocní jedinci.

Je důležité vědět, že se šíří viry v době, kdy se inkubační doba a klinické příznaky neprojevily. Nebezpečí je nemožnost detekce nemocných ptáků s jejich následnou izolací. To zase vede ke skutečnosti, že Newcastle se rychle šíří po celé populaci.

Nejen holuby trpí vestibulem, chorobami a kuřaty, krůty, křepelkami a dokonce i papoušky. Často můžete sledovat divoké zvěře u volně žijících ptáků. Nejnebezpečnější je dopad městských holubů, které se mohou rozšířit na drůbež a člověka. Pro preventivní účely jsou všechny kontakty s volně žijícími živočichy omezené, zejména pro děti. Onemocnění se přenáší z holubů na drůbež, což vede ke smrti celého stáda. Největší nebezpečí je ohniskoŠkůdci jsou zastoupeni při šíření velkých farem a drůbežářských farem.

Verticillus v holubech: příznaky

Pro velvetyka charakterizovaná rychlým vývojem. Inkubační doba trvá čtyři dny a pak jsou zde první příznaky spojené s lézí centrálního nervového systému. Po 3 dnech již pták nemá cenu léčit.

Všechny příznaky vestibulu jsou rozděleny do několika etap.

etapa 1

Charakterizuje ztráta chuti k jídlu a intenzivní žízeň. Peří u jednotlivců jsou přišroubovány, trčí v různých směrech. Zčervenání očí a skvrny na zobáku. Pak se holub stává méně aktivní, slabý, nakhohlivayasetsya.

etapa 2

Existuje zde neurologická povaha lézí. V této fázi je pseudocumulus stráven. Cal může být bílý nebo zelený, s částicemi hlenu. Začíná specifickým, křečovitým pohybem v kruhu, pták ztrácí svou orientaci v prostoru (není schopen kousnout jídlo, nespadá za ním se zobákem).

Fáze 3

Zánět ovlivňuje oblast mozku. Dochází k narušení cervikální sekce, což má za následek bodnutí zobáku. Poškozený pták se točí, jsou zde případy pádu z rožně na sedací plochu.

Vertikachka u holubů: lékařské ošetření

Ne každý případ Newcastle končí smrtí holubů. Při včasném ošetření může být číslo stále uloženo. Je důležité si uvědomit, že virus může být také ovlivněn osobou, která má nemoc ve formě chřipky. Se všemi bezpečnostními a hygienickými opatřeními je však nepravděpodobné, že by byly infikovány. A tadypřenos viru na jinou populaci ptáků lze zastavit pouze včasnou léčbou.

Zbavte se vesicotu medikací:

 • Antivirové léky. Je to hlavní metoda léčby sítnicové žíly. Nejprve použijte Immunofan a Fosprenil. Náklady na interferon mají vysokou antivirovou aktivitu, pomáhají tělu vyhazovat všechny síly k boji s nemocí. Účel léků provádí veterinární lékař. Existují dva způsoby podání: intramuskulární a perorální. Je důležité si uvědomit, že simultánní příjem obou léků není povolen.
 • Použití nootropních léčiv. Nejprve použijte Piracetam, jehož vliv umožňuje odstranit řadu neurologických symptomů. ? Tobolky se rozpustí ve vodě a váží se na nemocného.
 • Použití multivitaminových komplexů catsazolu, vitasolum, gamavita, obsahujících vitaminy, které zvyšují imunitní systém u ptáků. Další finanční prostředky pomáhají tělu zvládat ptáky s vtorichkou mnohem rychleji.
 • Použití prebiotik a enzosterubentů také zlepší stav nemocných jedinců. Onemocnění postihuje gastrointestinální trakt, a proto s pomocí Spoovit, Karsil a Linex mohou pomoci ptákovi překonat nemoc.
 • Použití profylaxe je velmi důležitým faktorem při prevenci šíření nemoci. Tento krok zahrnuje včasné očkování La Sot nebo Bohr-74, které chrání mladou populaci, která nedosáhla lunárního věku.
 • Vertikachka v holubech: léčba liduprostředky

  Mezi držiteli drůbeže holubů existuje názor, že trávu lze použít proti pochvě a některé metody testované časem. Jedním z těchto receptů je směs žloutků s mlékem, mletým česnekem a krmivem pro obilí. Přípravek se používá perorálně několik dní. Někteří veterináři doporučují dát obyčejný belladonna jako homeopatický lék. Beladona pomáhá překonat zákeřnou chorobu as úžasným výsledkem.

  Úprava a dezinfekce

  Jakmile je zjištěna nemocná drůbež, musí být vyseta odděleně, aby se zabránilo kontaktu se zdravými hospodářskými zvířaty. Je nezbytné provést dezinfekci v prostorách pro holuby. Důkladně ošetřete všechny povrchy a zařízení používané k čištění. Tato opatření se provádějí po dobu 5 dnů od okamžiku zjištění nemocného holuba a poté dalších 14 dní po posledním vyléčení.

  Dalším preventivním opatřením je povinná dezinfekce každých 30 dnů, a to i v případě, že se nevyskytují žádné projevy choroby.

  Je důležité mít na paměti, že virus může šířit nejen nemocnou drůbež. Převádí se do vaječné skořápky a inventárních položek. Ovlivňuje také věci, které jsou v bezprostřední blízkosti trpaslíků. Osoba se také může stát zdrojem infekce, stejně jako kombinézy, které nebyly včas dezinfikovány. Neméně nebezpečnými distributory pseudochů jsou ostnaté druhy klíšťat, které parazitují na holuby.

  Je důležité si to pamatovatNeutralizace každého kmene vyžaduje jeho dezinfekční prostředky.

  V článku je již zmíněna možnost přežití virů. Zvláštním nebezpečím pro něj jsou roztoky Ester, topení a dezinfekční prostředky. Při provádění příslušné práce je třeba mít na paměti:

  • bělení vápna 3-4% - zničení viru do 3 minut;
  • roztok formalinu - 1% - smrt za 30 minut;
  • ohřev na +55 stupňů - smrt za 30 minut.

  Jak provést komplexní dezinfekci:

 • Zničení podléhá neocenitelnému vybavení používanému v péči o ptáka.
 • Transplantace hospodářských zvířat v jiné místnosti, zatímco léčba toxinů je hlavní trpaslík.
 • Čištění sazenic a stěn pomocí škrabek.
 • Promytí výše popsaných částí roztokem mýdla v domácnosti v množství 0,5 kg na 10 litrů vody.
 • Dezinfekce.
 • Větrání prostor.
 • Nádoby na mytí potravin a vody.
 • Jako další prostředek se používají pájecí lampy, jejichž plamen ničí viry a hmyz parazitů, které mohou zůstat v prasklinách, prasklinách nebo jiných místech s obtížným přístupem.
 • V poslední fázi si můžete dát nová krmiva a nalít sladkou vodu, a pak ptáky transplantovat.
 • Existuje několik moderních, ale nákladných podniků na dezinfekci, které se provádějí bez výsadby hospodářských zvířat. To zahrnuje řadu plynných prostředků, které se zabývají nejen prostorem, ale i krmivy, jakož i peřím u drůbeže. Zde je jedna nuance, plná dezinfekce budepouze pokud je holubice zcela utěsněna a teplota není nižší než +15 ° C.

  Je pro člověka nebezpečná vertichka?

  Onemocnění není nebezpečné pro člověka. Když je však infikován, mohou být nepříjemné projevy následující povahy:

  • zánět spojivek;
  • zánětlivé procesy v lymfatických uzlinách;
  • symptomatologie indikující chřipku.

  Doporučuje se nedovolit kontakt mezi malými dětmi a infikovanými ptáky. To je způsobeno tím, že tělo ještě není plně utvořeno, ale proto, že se onemocnění stává závažnějším než dospělý.

  Preventivní opatření

  V závěrečné části článku zbývá poukázat na možná preventivní opatření, která neumožňují šíření pasu. Mezi ně patří:

  • zajištění zásob obilovin obsahujících vitamín B;
  • povinné rozložení zelené hmoty.

  Důležitou roli hraje správná a vyvážená strava, která chrání před různými chorobami drůbeže. Mladé dítě, které nedosáhlo věku 30 dnů, je očkováno. Poskytuje celoživotní ochranu před závěsy. Přípravky vybírají veterinární experti pouze po ukončení inspekce celé populace hospodářských zvířat. Očkování se provádí před nástupem infekce, je-li již přistutsvuet, pak očkování marně.

  Očkováno těmito léky:

  • La Sota;
  • Borom-74;
  • Nobilis
  • Gamor 61.

  Vertichka u holubů, jejíž symptomy a léčba jsou zvažovány výše, ovlivňujeobrovské škody. To je ztráta ekonomického plánu na farmách, stejně jako ztráta několika ptačích plemen, a to nejen mezi zástupci holubů. Navzdory skutečnosti, že existuje celá řada vakcín a léků, které podporují léčbu, je pseudochimus jednou z nejčastějších nemocí, která postihuje jak domácí, tak volně žijící ptáky. Úmrtnost mezi jednotlivci se odhaduje na tisíce a holuby nejsou výjimkou.

  Videa: hlodavci v holubech