Vestavěná lednice - výběr a instalace (video, foto)

Obsah

 • Otázka 1. Je třeba vložit chladničku?
 • Otázka 2. Jak si vybrat velikost a velikost chladničky?
 • Otázka 3. Jaké jsou funkce?
 • Otázka 4. Jak si vybrat tichou chladničku?
 • Otázka 5. Jak nainstalovat vestavěnou lednici?

Nenahraditelný atribut každé kuchyně - lednice - dnes má mnoho modifikací, které se liší designem a funkčností, mohou být zapuštěny a skryty za fasádou a mohou být standardní, to znamená samo o sobě. Oba typy mají své vlastní výhody. Pojďme pochopit, že je nutné vložit chladničku, jakou velikost by měla být a jaký model je lepší zvolit.

Obsah
 1. Otázka 1. Je třeba vložit chladničku?
 2. Otázka 2. Jak si vybrat velikost a velikost chladničky?
 3. Otázka 3. Jaké jsou funkce?
 4. Otázka 4. Jak si vybrat tichou chladničku?
 5. Otázka 5. Jak nainstalovat vestavěnou lednici?

Otázka 1. Je třeba vložit chladničku?

Kuchyně s vestavěnou lednicí vypadá velmi elegantně - v malé nebo úzké kuchyni, jednota všech povrchů opticky zvětšuje prostor, takže v tomto případě je vestavěná lednice obzvláště důležitá.

V rozsáhlých oblastech vám takové řešení umožňuje nakreslit prostor v jediném stylu, kdy se všechny detaily od nábytku až po technologii vzájemně sladí.

A všechno by bylo v pořádku, ale vložené modely mají své minusy - je to menší kapacita, o něco vyšší cena, potřebainstalace do skříně a demontáž v případě potřeby výměny.

Vestavěnou lednici můžete instalovat dvěma způsoby:

 • Pro plně vestavěný model potřebujete již připravený výklenek a po instalaci chladničky se za fasádou skrývá náhlavní souprava nábytku. Proto musí být tato technika zpravidla zakoupena během nebo po objednání kuchyně. Někdy je kuchyně objednána s přihlédnutím k velikosti již existující nebo požadované chladničky.

 • Existuje také druhý způsob, kdy také výklenek, ve kterém je těleso chladničky postaveno, ale jeho obličejová část není pokryta fasádou, což značně zjednodušuje proces instalace. Tato metoda (částečné zapuštění) se volí pro zařízení s čelním panelem, s možností dálkového ovládání.

Otázka 2. Jak si vybrat velikost a velikost chladničky?

Rozhodnutí o výběru chladničky začíná stanovením rozměrů technologie. Dnes je možné najít varianty, jejichž výška se pohybuje od 0,6 do 2,15 metru.

Mělo by se řídit dvěma faktory:

 • Výška stropů a rozměrů ostatních prvků kuchyňské náhlavní soupravy - prostorová harmonie bude porušena, bude-li výška a šířka modulu s chladicí jednotkou velmi odlišná od ostatních konstrukcí;
 • Denní strava a stravovací návyky rodiny.

Pokud tedy nakupujete produkty každý den a neuchováváte maso v chladničce, pak se vejde lednička pod pult - kompaktní, s malou kapacitou. Je-li základRodinné menu se skládá ze zmrazených polotovarů nebo bobulí /zeleniny /ovoce (také zmrazené), pak budete potřebovat vestavěný mrazák.

Nezáleží pouze na výšce a šířce, ale také na použitelném objemu měřeném v litrech:

 • Pro rodinu 2 osob bude mít v průměru dostatek pracovního objemu 120 litrů;
 • Je-li rodina - 3 osoby, z nichž jedna je dítě, pak objem chladicí komory nesmí být menší než 150 litrů;
 • V rodině 4 osob? Minimální objem fotoaparátu - 180 litrů.
 • Pokud je v bytě více než 5 lidí a kuchyňská podlaha je lepší, vezměte si velkou dvoukomorovou chladničku z 300 a více litrů nebo dokonce chladničku Side By Side.

A ještě jedna věc, jak si vybrat lednici. Aby bylo možné dodržet estetiku a funkčnost celého pokoje, stojí za to použít techniku ​​pohodlné výšky a šířky. Optimální výška je tedy 1,5-2 metry.

Jsem rád!

Nízké, ale širokoúhlé modely jsou výhodnější než u vysokých a úzkých modelů.

Chladničku nelze plně naplnit, aby mohl studený vzduch volně cirkulovat v chladničce.

Otázka 3. Jaké jsou funkce?

Než si koupíte lednici, aby se vešly do skříně, musíte se rozhodnout pro sadu funkcí a funkcí, které chcete.

Především je nutné vyhodnotit třídu spotřeby energie zařízení a nezapomínat, že zařízení určená pouze pro chlazení (bez mrazicí komory) spotřebovávajíméně elektřiny.

Třída spotřeby energie je označena latinskými písmeny od + +++ do D. Pro tento byt by technologie měla být třída, která není nižší, ale nejlepší možností je energeticky úsporný A +++. Tyto údaje udává výrobce na zvláštní nálepce na obalu.

hraje roli a kontrolní systém oblíbeného modelu. Ano, všechna ovládací tlačítka mohou být umístěna na čelním panelu - proto nebude možné zavřít jeho nábytkové fasády.

Pokud by tedy ve vašich plánech - instalovat chladničku ve skříni tak, aby v ní byla zcela skrytá, bylo by vhodnější mít možnost mechanického nastavení. A v případě, že jste si vybrali model elektronického řízení, bude třeba mít na paměti alespoň část předního panelu. Pak budou režimy teploty a větrání instalovány zvenčí.

Vestavěná lednice, stejně jako konvenční spotřebiče, mohou mít další funkce:

 • Funkce šokového zmrazení pro skladování letních bobulí a ovoce.
 • Systém No Frost umožňuje automatické odmrazení fotoaparátu. V takové chladničce se nehromadí kondenzace není tvořena ledem na stěnách mrazničky.
 • Funkce Dovolená poskytuje úspornou spotřebu energie. Je třeba, například, pokud jste šli do chaty, a opustil chladničku dlouhodobé skladování produktů.
 • Otázka 4. Jak si vybrat tichou chladničku?

  Zdrojem hluku jsou kompresor a ventilátor, zejména pokud se jedná o chladničku s funkcí No Frost, ve které jsou ventilátory v obou případech.komory - lednice a mraznička.

  Jsem rád! Pokud si ceníte ticha v bytě - odmítněte systém No Frost, což výrazně zvyšuje hladinu hluku.

  Pokud jde o kompresor, může mít tři typy: šroub, lalok, píst. Nejvíce hluk je šroubový kompresor, ale výrazně zvyšuje náklady na chladničku.

  Maximální přípustná hladina hluku je 45 dB, průměrná cenová kategorie chladniček má nejčastěji ukazatele 40-41 dB, drahé - 39 dB nebo méně.

  Otázka 5. Jak nainstalovat vestavěnou lednici?

  Stojí za zmínku, že instalace vestavěné ledničky nebude obtížná, pokud byl nábytek původně navržen pro konkrétní model nebo pokud byl model vybrán pod stávajícím výklenkem. V tomto případě může být instalace provedena nezávisle na schématu zapojení připojeného výrobcem. Chcete-li celosvětově recyklovat náhlavní soupravy nábytku, měli byste využít pomoc profilových specialistů.

  Existuje také řada obecných požadavků na instalaci vestavěné chladničky:

 • Spolu s troubou nebo v blízkosti stěn skříně není chladnička namontována. Aby mohl vzduch potřebný pro chlazení volně cirkulovat, zůstává nejméně 7 cm od každé strany tělesa.
 • Je nezbytné mít na dveřích pohodlný a trvanlivý držák, protože podle statistik se lednice otevírá desítkykrát po celý den.
 • Skříň, ve které se provádí vkládání, musí být stejná, až poté závěsy a dveřebude nainstalován.
 • Pokud jde o způsob upevnění nábytkové fasády ke dveřím, jsou zde 2 varianty:

 • Na vodicích kolejnicích, když se skříň otevírá, a dveře chladničky se sklopí při otevření na stranu. V tomto případě bude jistě mezera mezi dveřmi, ve které se bude hromadit různé znečištění. Otevření dvířek chladničky se navíc nezvýší o více než 90 stupňů, což může způsobit určité potíže během provozu.
 • Použití speciálních závěsů umožňuje zavěšení nábytkové fasády na dvířkách chladničky, bez mezer a trhlin. V tomto případě se fasáda s dveřmi bude pohybovat společně, což umožní širší otevření.