Vestavěné umyvadlo

Výběr umyvadla závisí na řadě faktorů - od osobních preferencí až po finanční možnosti. Pro malé místnosti se doporučuje instalovat vestavěné skořepiny, protože jsou praktičtější.

Vestavěný dřez je nejlepší volba. Lze jej instalovat na noční stolek nebo do pracovní desky nábytku umístěné v koupelně. V důsledku toho zařízení zůstává volným místem, které může být naplněno různými koupelnovými doplňky.

Obsah
 1. Materiály pro výrobu skořepin
 2. \ t
 3. Dřezy typu kontejneru
 4. Souprava Moidodir
 5. Výběr tvaru skořepiny

Materiály pro výrobu skořepin

\ t

Při výrobě skořápek se používají různé materiály, ale nejběžnější jsou:

 • porcelán;
 • fajáns;
 • sklo;
 • mramor;
 • akrylové;
 • umělý kámen.

Klasické zabudované umyvadlo pro koupelnu je vyrobeno z fajánsu nebo porcelánu. Externě, materiály vypadají stejně, ale nejkvalitnější a tedy i drahý porcelán. Je méně porézní a jeho povrch je hladší. Porcelánový výrobek nemá nečistoty a nekoroduje.

Skleněné dřezy vypadají elegantně. Aby se dosáhlo pevnosti materiálu, podrobí se kalení. Navzdory tomu by se skleněné umyvadlo mělo pečlivě zpracovávat, protože ho může zlomit silný úder. Nevýhody materiálu zahrnují potřebu trvaléhopéče, protože sklo často zůstává naředěné.

Nejodolnější a zároveň lehký materiál je akryl. Instalatérská zařízení z tohoto materiálu jsou velmi populární díky různorodosti tvarů a provedení. Je známo, že akrylové materiály mají sklon k poškrábání, ale k jejich odstranění používejte speciální pastu nebo broušení povrchu.

Nejdražší zabudovaný dřez je mramor. Materiál vyžaduje zvláštní péči, protože je porézní a na svém povrchu se nečistoty zpožďují.
Pokud mramorové výrobky nestačí pro někoho, kdo by je mohl do kapsy koupit, můžete si koupit skořápku z umělého kamene. Vypadá to docela přitažlivě, ale o to je mnohem snazší. Můžete použít jakýkoliv prostředek k čištění umělého kamene.

Umyvadla kontejnerového typu

\ t

Konosament je instalován na pracovní desce nebo stole, což vám umožní ušetřit prostor v místnosti. V prodeji jsou dřezy s otvorem pro mixer, ale ve většině případů je mixér upevněn na stěně nebo na samotném pultu.

Vestavěné dřezy pod pracovní deskou mohou být:

 • ovál;
 • kolo;
 • čtverec;
 • ve formě desky nebo misky.

V sortimentu závěsných umyvadel najdete řadu modelů, provedených ve všech stylech. Vestavěné dřezy pod pultem dávají svobodu imaginativním návrhářům a umožňují ztělesnit originální nápady.

Souprava "Moydodir"

Moderní trh sanitární keramiky nabízí zajímavý shell model nazvaný "Mojdodir". To je onovestavěný umyvadlo pro koupelnu, který je dodáván s komoda, vybavená zrcadlem, nebo noční stolek. Nejnovější z materiálů odolných proti vlhkosti.

Noční stolek zde slouží jako místo pro uložení různých předmětů, utajení komunikace. Sada "Mojdodir" vyžaduje dostatek místa, vyskytuje se v několika variantách:

 • je namontován na nohách;
 • zavěšené na stěně;
 • má víčko, to znamená, že mezi podlahou a nočním stolkem není mezera.

V prodeji existují jak vestavěné mušle, tak elitní. Rozpočtové modely jsou vyrobeny z fajánsu a dřeva, bez kudrlinek v designu a zpravidla bílé. Pro výrobu elitních souprav se používají dražší a kvalitní materiály a jejich design je skutečně jedinečný.

Výběr tvaru skořepiny

Na základě vnitřku koupelny je zvolen dřez určitého tvaru. Aby bylo možné do místnosti přidat přísný vzhled, doporučuje se zakoupit obdélníkové zařízení, které může být zabudováno nebo opraveno. Tyto skořepiny jsou zpravidla šikmé a zaoblené.

Pro malou koupelnu je vhodný úhel zabudovaný umyvadlo, protože zabírá trochu místa. V rozsahu jsou zařízení nestandardních forem, například vybavená dvěma miskami nebo asymetrickými.

Nejjednodušší a nej ergonomičtější možností je čtvercové umyvadlo. To může být s podstavcem, vložený nebo zavěšený. Modely jsou provedeny v lakonickém stylu, který je vhodný pro různé interiéry.Vypadají obzvláště vložené do pracovní plochy.

V poslední době jsou nejoblíbenější kulaté mušle, které dokonale doplňují design místnosti. Modely jsou vyrobeny z jakéhokoliv materiálu, ale nejvíce originální vzhled skleněných výrobků.

Rubrika: Umyvadla