Větrání kanalizace v soukromém domě - kanalizace pro soukromý dům s větráním + foto

Obsah:

 • Možnosti instalace větrání
 • Větrání pomocí trubice ventilátoru
 • Co potřebujete vědět při montáži
 • Instalace ventilátoru
 • Alternativní způsob - vakuové ventily
 • Ostatní nestandardní metody ventilace
 • \ t
 • Video
 • Foto
 • Kanalizace z domova se dostane do kanalizace. Pokud žijete v budově s více články, pak máte takový centralizovaný systém. Obyvatelé soukromých domů jsou nuceni vytvořit vlastní kanalizaci: vykopat jámu nebo instalovat septik. Bez nich se to nedá. Jak víte, odpadní voda vydává nepříjemný zápach, který může proniknout do vašeho domova. Zvláště takový organický plyn je intenzivně přidělován v létě pod vlivem slunce. Proto by měl každý obyvatel přemýšlet o ventilačním systému zařízení. Z tohoto článku se dozvíte, jak lze sanitaci organizovat v soukromém domě.

  Obsah
  1. Možnosti instalace větrání
  2. Větrání s trubkou ventilátoru
  3. Co potřebujete vědět při montáži
  4. Instalace trubice ventilátoru
  5. Alternativní způsob - vakuové ventily
  6. Jiné nestandardní způsoby ventilace
  7. Videa
  8. Fotky

  Možnosti instalace větrání

  Větrací kanalizace

  Správný ventilační systém nabízí následující výhody:

 • Vyvážený tlak v systému.
 • Přívod čerstvého vzduchu a jeho cirkulace přes kanalizaci.
 • Absence nepříjemného zvuku absorpce vody v zónách s nízkým tlakem.
 • Větrání lze provádět bez ohledu na počet podlah a odtokových míst. Hlavním úkolem je, aby byl systém správně. Existují dvě přijatelné možnosti:

 • Systém potrubí ventilátoru;
 • Systém používající vakuové ventily.
 • Chcete-li určit volbu, musíte zvážit všechny nuance instalace systému. Při instalaci trubek ventilátoru je důležité dodržovat požadované podmínky:

  • v budově by mělo být několik podlaží, kde jsou odtokové body umístěny nad 1. patrem;
  • stoupačky by měly mít průměr větší než 50 mm;
  • v těsné blízkosti domu by měla být žumpa.

  V ostatních případech si může majitel domu zvolit jednoduchý systém větrání pomocí vakuových ventilů. Odborníci však říkají, že účinnost kanalizačního systému je výrazně snížena, pokud se používají pouze takové ventily. Vzhledem k tomu, že takovéto zařízení nemůže být úplnou výměnou trubice ventilátoru, musí se majitel domu rozhodnout, zda potřebuje větrat stoupací potrubí pomocí ventilátorové trubice, i když tato pravidla nutně neexistují. Koneckonců, při použití pouze vakuové ventily zcela zabránit pronikání vůně v domě nebude fungovat.

  Kombinace těchto dvou možností bude nejefektivnější. Můžete nainstalovat trubku ventilátoru a vybavit kanalizaci vakuovým ventilem. To budeMimochodem, pokud je trubka ventilátoru mrazivá.

  Zjištěno metodou ventilace, odpadních vod, podrobněji se zamyslíme nad tím, jak to udělat sami.

  Větrání s trubkou ventilátoru

  Pokud hovoříme o ventilátorových trubkách, pak lze k správnosti kanalizačního systému přičíst i obecné výhody. V případě sušení sifonu (kanalizace), nepříjemný zápach nepronikne do domu. Co to znamená?

  Zařízení pro úpravu vodySifon nebo vodní uzávěr je bariéra, která zabraňuje pronikání pachů do domu. Jedná se o zakřivené potrubí nebo kanál, který je naplněn vodou, mimo mušle, vany a toalety. V případě sušení hydroizolace, kdy není sanitární technika dlouho používána, pronikne do domu odpadní voda. Pokud máte nainstalovanou trubku s ventilátorem, bude z ní odstraněna.

  Vzhledem k instalaci trubice ventilátoru nebude ve vašem kanalizačním potrubí žádné vakuum. Proto nebudete slyšet zvuk absorpce vzduchu z dřezu nebo vany. Váš kanalizační systém bude "dýchat", aniž by nechal váš dům cítit špatně.

  Co potřebujete vědět při montáži

  Ventilátorová trubka

  Pro lepší utěsnění spár musí být odvzdušňovací potrubí vybráno ze stejného materiálu, ze kterého je kanalizační systém vyroben. Ale většinou jako pozadí stoupačky vyberte plastové potrubí.

  Je-li kanalizační potrubí litinové, je možné pro jeho spojení s plastem použít běžnou pryž.manžetu, která je vložena do trubky a utěsněna silikonem. Průměr manžety by měl odpovídat průměru trubky.

  Gumová manžeta pro přechod z surového železa na plastPrůměr trubky ventilátoru by měl být stejný jako průměr největšího stoupacího potrubí - to je důležité. Je plastová trubka často vhodná? 110 mm Před provedením ventilačního systému pomocí trubice ventilátoru si přečtěte některá pravidla:

 • Názvy stojanu a ventilátoru by měly být připojeny k jednomu systému. V případě, že jsou oddělené stánky daleko od sebe, je nutné instalovat dvě trubky nebo více.
 • Aby se snížila složitost práce a aby byl systém kvalitativnější a pohodlnější, instalace systému větrání s trubkou ventilátoru se provádí lépe ve fázi výstavby domu.
 • Není možné přivést potrubí do podkroví, i když se nepoužívá - budou nahromaděné pachy. Konec trubky musí být zobrazen na střeše. Vzdálenost od hřebene se pohybuje od 0,3 m do 3 m, v závislosti na typu střechy. Pokud je plochý - dost 0,35 m, je-li svah - 0,5 m a více.
 • Pokud jsou komín nebo větrací potrubí již odstraněny ze střechy, musí být trubka ventilátoru instalována především. V tomto případě je vyloučen z pronikání nepříjemných pachů do místnosti.
 • Deflektor může být umístěn pouze v oblastech s teplým podnebím, stejně jako v chladných oblastech, kde zamrzne, pokrytý ledem.
 • Montáž trubky ventilátoru

  Především je nezbytné určit místo, kde bude zřízenopotrubí Při výběru mějte na paměti, že cirkulace vzduchu vzniká v důsledku teplotních a tlakových změn, takže start potrubí by měl být umístěn v teplé místnosti a nakonec v chladu. Pak je nutné připojit větrací potrubí od kanalizace. Pokud vaše potrubí není na dně domu, ale je umístěno na podlaze, stačí do něj odříznout odpal. Pokud se však nachází v samotném základu, musí se k němu dostat, po kterém také odřízne odpal.

  Pak je vše jednoduché - připojíme potrubí k odpališti vertikálně. Naše potrubí bude procházet celou budovou na střeše. K opravě použijte kovové svorky.

  Spojovací materiál z kovu je mnohem spolehlivější a trvanlivější. Kromě toho vám umožní nastavit strukturu pro požadované naklonění.

  Upevnění trubek kovovými svorkami

  Svěrky se připevňují ke stěně, podél které trubka vede. Na úrovni 1,5 m je třeba umístit revizní poklop, aby se trubka vyčistila. Ve stropě nebo překrytí, v závislosti na tom, kolik podlaží máte, musíte otevřít otvory pod trubkami. Jakmile je trubka upevněna v domě, musí být vytažena ze střechy. Existují tři možnosti instalace:

 • Svisle přímo.
 • V úhlu 45.
 • V úhlu 90.
 • Zavedení ventilátorové trubky na střechu

  Aby se trubka vzpřímila, není třeba nic jiného dělat. Pokud ho potřebujete nastavit v určitém úhlu, musíte si koupit speciální kolena. Trubka je zobrazena pod střešní pistolí. Po tomzůstane jen na střeše. Musíte opravit výstup trubice ventilátoru, udělat hypotéku a dát deštník.

  Potrubí může být zakryto ohřívačem. Zajistí nejen udržení požadované teploty, ale také úlohu zvukové izolace. Po provedení veškeré práce potrubí můžete dát krabici tak, aby ji nebylo možné vidět. V místě, kde se audit nachází, je také nezbytné vytvořit poklop, který k němu umožní přístup.

  Alternativní způsob - vakuové ventily

  Vakuový ventil instalovaný na konci stoupacího potrubí druhého patra

  Další možností, jak zajistit větrání, je instalace ventilů. Ale volba takové varianty je případ, kdy je trubka ventilátoru technicky nemožná nebo nevhodná z hlediska nákladů.

  Jak to funguje? Ventil je vybaven ventilem, který je spojen s pružinou, která má malý odpor. Pokud je zařízení v uzavřeném stavu, těsnění zabraňuje vniknutí vzduchu. Když systém generuje zředění, které může nastat, když je toaleta vypuštěna, voda se uvolní pod tlakem nebo se vypustí voda z pračky čerpadlem, ventil se automaticky otevře. Pak vzduch v místnosti prochází ventilem do kanalizačního systému a obnovuje tlak. Když je váha obnovena, závěrka zaujme další polohu a pevně blokuje přístup vzduchu. V tomto stavu nebudou odpadní vody „proniknout“ do vašeho pokoje. A když se ventil otevře, proud vzduchu, který je absorbovánsystém necítí únik.

  Existují však některé nuance, které by měly být vzaty v úvahu při instalaci a používání těchto zařízení:

  • Na rozdíl od ventilátorových trubek nemohou vakuové ventily při sušení sifonů zajistit naprostý nedostatek zápachu z odpadních vod;
  • takové zařízení je instalováno na trubkách, ale pokud je z nějakého důvodu obtížné jej instalovat, může být provedeno na jakémkoli horizontálním úseku potrubí kanalizačního systému;
  • hlavní nevýhodou ventilů je opotřebení pryžových těsnění, která ho činí hermetickým;
  • zařízení vyžaduje pravidelný servis: pokud cítíte zápach, musí být zveřejněn a odstraněn.

  Vakuový ventil za vanou

  Pokud jde o instalaci, tento proces je jednoduchý a na rozdíl od instalace ventilátorových trubek nejsou nutné žádné dodatečné opravy. Stačí jednoduše připojit ventil k kanalizačnímu systému a zajistit dobré utěsnění spoje. Pro tento účel se vejde běžná gumová manžeta.

  Jiné nestandardní metody ventilace

  \ t

  Jedna z možností instalace ventilačních kanálů

  Pokud je váš dům již postaven a nechcete otvírat otvory, můžete použít alternativní metody, které neporušují standardní a bezpečnostní pravidla.

 • Montáž trubky na vnější stěnu. Takový systém je poměrně jednoduchý a podobný klasickému systému. Je nutné instalovat potrubí podél vnější stěny domu. Jeho průměr by měl být 110 mm. Ona jenarazil do kanalizace, upevněn svorkami ke zdi a vystaven na střechu budovy. Je důležité neinstalovat potrubí v blízkosti oken a balkonu. Externě, takový systém je velmi podobný okapové trubce, takže celkový vzhled domu to nepokazí vůbec. V tomto případě je však nutné jej zahřát, jinak je zaručena námraza.
 • Instalace systému do septiku. Tuto metodu lze považovat za optimální variantu těchto tří metod. Podle pravidel, skladování a čištění zařízení by měla být umístěna 5-20 m od domu. Tím, že větrání do septiku, můžete vyloučit pachy uvnitř domu. Kromě toho, uzavření septiku je snadné udělat jak před a po stavbě domu.
 • Instalace systému podél plotu. Princip instalace stejný, jediný rozdíl je odlehlost odstranění větrání z domu.
 • Pomocí takového systému můžete ublížit svým sousedům. Pokud je tedy váš plot v bezprostřední blízkosti sousedních budov, bude k nim přicházet vůně odpadních vod.

  Pomocí těchto metod můžete dýchat do plných prsou, bez obav, že vůně z kanalizace pronikne do domu. To je velmi častý problém, ale tím, že vytvoříte ventilační systém, můžete jej odstranit. Hlavní věc je zvolit metodu, která bude ve vašem případě perfektní. Pak zbývá jen postupovat podle instrukcí obsažených v článku. A kterou metodou jste si vybrali? Napište nám v komentářích!

  Videa

  Podívejte se, jak můžete instalovat větrací otvorkanalizační stoupačka:

  Toto video o zařízení a provozu ventilačních ventilačních ventilů pro kanalizaci:

  Foto

  Stoupací potrubí ventilátoru z kanalizační trubky

  Větrací regály v venkovském domě

  Systém stoupacího zařízení ventilátoru

  Uzavření větrání kanalizace střechou

  Větrací potrubí střechy

  Izolace větracího potrubí

  Instalace vnějšího zahřívacího větrání