Větrání prostor: standardy výměny vzduchu v kancelářských prostorách, struktura a funkce systémů

Větrání prostor je nezbytné pro čištění vzduchu uvnitř budov. V procesu výměny vzduchu z vnitřního prostoru je odstraněna přebytečná vlhkost a škodlivé látky. Pokud není oblast větraná, vzniká riziko kondenzace, která vede k tvorbě houby. Podmínky se stávají nezpůsobilými pro lidský život. To způsobuje poškození tělesného zdraví.

Obsah
 1. Normy čistého vzduchu v kanceláři
 2. Klasifikace ventilačních systémů
 3. Přírodní příliv
 4. Umělá výměna vzduchu
 5. Formy přílivu a odlivu
 6. Nafukovací výfukový systém
 7. Místní a obecná výměna
 8. Kanál a nekanálový kanál

Normy čistého vzduchu v kanceláři

Normy pro výměnu vzduchu v kancelářských prostorách splňují požadavky společnosti Sanpin.Zde jsou následující parametry:

 • Produktivita. Při výpočtu této hodnoty se bere v úvahu počet zařízení instalovaných v kanceláři, počet pracujících a velikost území. Chcete-li určit množství vzduchu, který má být čištěn, musíte zvětšit plochu místnosti na výšku a zvýšit hodnotu zdvojnásobení.
 • Hladina hluku. Optimální rychlost proudění vzduchu je 13-15 m /s. V případě jeho zvýšení se zvyšuje citlivost pracovní kapoty. Pokud je výstup spotřebiče správně vypočítán, je stroj po zapnutí tichý.
 • V kancelářských prostorách je vytvořena potřebná teplota, která je zajištěna větráním. Stanovení stupněohřátý vzduch je napájen chladičem. Jeho výkon je zvolen tak, aby mohl zahřát vzduch v budově na +26 ve venkovním prostoru při teplotě -10 ° C.
 • 5 faktorů při plánování a instalaci ventilace. Co je třeba zvážit při přípravě ventilace?

  Klasifikace systémů větrání

  \ t

  Ventilační systémy mají vlastní klasifikaci.Jsou to:

 • Přívodem vzduchu - přirozeným a umělým.
 • Podle místa určení - příliv a odliv. Nejlepším řešením je přítokový a výfukový systém.
 • Na území služby - místní a obecná burza.
 • V závislosti na konstrukčních prvcích, kanálu a ne-kanálu.
 • Volba systému větrání a vývoj systému je ve výstavbě. Pouze v tomto případě jsou splněna nezbytná pravidla.

  Přírodní příliv

  \ t

  Tento druh ventilačního systému je přirozeným způsobem. Instalace zařízení zde není vyžadována. Základem jsou fyzikální procesy, ve kterých v důsledku rozdílu atmosférického tlaku vstupuje do místnosti čerstvý vzduch a kontaminovaná látka zhasne. Pohyb prochází vzduchovody, které leží ve stavbě domu.

  V závislosti na použitém materiálu se mění propustnost vzduchu.Cihlové a dřevěné budovy jsou mnohem lépe odvětráványnež beton. Povlakování kanálů vrstvou laku vytváří dodatečnou bariéru pro propustnost.

  Taková ventilace je nedobrovolná aorganizované. V prvním případě samotný vzduch prochází otvory nebo praskliny. Když jsou organizovány, otvory se nacházejí na různých úrovních. Z vrcholu je přítok a skrze nižší - odtok vzdušných hmot. Takový design je levný, ale má velkou závislost na přírodních podmínkách.

  Ventilační systémy

  \ t

  Umělá výměna vzduchu

  \ t

  Umělý typ je instalován s nedostatečným výkonem přírodního systému. Jedná se o zařízení, která poskytují nejen přívod vzduchu, ale i jeho zpracování. Jsou vybaveny filtry, ventilátory a lapači prachu. Díky tomu se vzduchové hmoty čistí, zvlhčují, zahřívají nebo chladí.

  K instalaci takových klimatizačních zařízení se provádí velké množství práce na návrhu vzduchovodů ve fázi výstavby budovy a výpočtu systému. Je důležité rozhodnout s výkonem zařízení správně tak, aby poskytoval požadovanou mikroklima. Mezi výhody patří nedostatek závislosti na ročním období, ale instalace takových instalací stojí draho. Vzhledem k tomu, že přirozené a umělé větrání jsou dvě odrůdy stejného systému, spotřebitelé se často zastaví u smíšené varianty.

  Přílivový a výfukový systém

  \ t

  Oba druhy jsou druhem mechanického ventilačního systému. Pracují současně. Přívod vzduchu se provádí v nuceném režimu s pomocí ventilátorů a použité hmoty se zobrazují přirozeně. Ukazuje se, že přívod vzduchu je mechanizován a odtok se provádí nezávisle.

  Systém se skládá z prvků:

  • ventilátory zajišťující přívod vzdušných hmot;
  • tlumič;
  • ohřívač;
  • mřížky přívodu vzduchu, drží všechny odpadky;
  • filtry hrubého, tenkého a obzvláště jemného čištění;
  • ventil, který neprochází vzduchem v odpojeném systému;
  • kanály.

  V některých případech proudění vzduchu prochází ohřívači. Tato funkce je zvláště důležitá v zimě. Topení je buď elektrické, nebo voda, která pracuje z topného systému. Často je instalována přílivová ventilace v kanceláři, kde vytváří dobré mikroklima.

  Jak funguje přirozené větrání? princip práce

  Nafukovací výfukový systém

  V tomto případě se ventilátory používají nejen pro příliv, ale i pro kapotu. Díky tomu je výměna vzduchu výrazně zlepšena. Instalaci provázejí také výpočty, protože je nutné správně rozdělit rovnováhu mezi přílivem a odlivem vzduchu.

  Taková ventilace je rozdělena na systém směšování a přemisťování. V prvním případě je proud vzduchu přiváděn do místnosti, smíchán s použitými a odstraněnými speciálními ventily. Ve druhé verzi funguje zákon fyziky.Přítok je tvořen zespoduv oblasti podlahy. Náhle dorazila, hmota se táhne nahoru a vytlačuje teplý vzduch otvorem.

  Místní a obecná výměna

  \ t

  Lokální větrání sahá do určité oblasti a nezachytí jinou oblast.Klasickým příkladem je kuchyňský extraktor, který pracuje výhradně na koberci. Ve výrobním měřítku je tato role prováděna místními přísavkami.

  Obecná ventilace se používá, když je místní neefektivní, protože pro čištění je potřebná celá plocha. Jednoduchý systém je obyčejný ventilátor, s elektrickým motorem. Instalace se provádí v okenním otvoru. Jako komplikovaná konstrukce se používá další instalovaná vzduchová trubka.

  Často před tím, než se vzduch předehřeje, v důsledku čehož se místnost zahřívá. Pak dochází k posunu hmotností studeného vzduchu. Je také nutné jej vypočítat, aby bylo možné zjistit potřebný výkon motoru pro rovnoměrný přítok a odtok.

  Větrání budovy, potrubí.

  Kanál a nekanál

  Ventilační systém potrubí je systém vzduchovodů. Jsou položeny ve fázi návrhu místnosti a jsou umístěny ve výklencích, v dolech budovy nebo pod stropem.

  Bezkanalnaya vytvořený bez pokládky vzduchovodů. Vzduch proniká oknem nebo mezerami. Okenní štěrbiny jsou často zabudovanými ventilátory.

  Kromě toho je konstrukce ventilace kanálu rozdělena na klastr a monoblok. V prvním případě je instalace v malé oblasti. Sada dílů se provádí individuálně. Konstrukce sestává z filtru, tlumiče, automatických zařízení a ventilátorů.

  Systém Monobloc je instalován jako celeksboru Mezi jeho výhody patří vysoká hluková izolace a snadná instalace.

  Větrání domu je snadné! Problém 10. Větrání nevytápěných prostor.

  Instalace větracího systému pro obytnou nebo kancelářskou budovu se provádí při výstavbě budovy s přihlédnutím k předběžným technickým výpočtům. To je důležitá součást konstrukce konstrukce, protože stupeň čištění vzduchu závisí na zdraví lidí a účinnosti jejich práce.