Větrání v koupelně a na toaletě - proč, proč, jak to udělat správně?

Když se provádí vlastní oprava koupelny, většina práce může být provedena bez najímání týmu pracovníků. Tak, například, výběr dřezů, vany, dekorace stropu, dekorace podlah a stěn, obložení instalatérské práce - věci, které jsou na bedrech většiny majitelů bytů. Základní zbraň, která bude potřebná - znalosti, protože díky nim budou dovednosti mnohem snazší koupit.

S největší pravděpodobností, po přečtení tohoto článku, hodně související koupelnové větrání, bude jednodušší a srozumitelnější práci.

Obsah
 1. Nejdůležitější požadavky
 2. Druhy větrání koupelny
 3. Určení možností větrání
 4. Konstrukce a varianty jejího vytvoření
 5. Jak kontrolovat ventilaci?
 6. Struktury jejich variant
 7. Jak je prováděno větrání?
 8. Druhy krabic
 9. Závěr a poradenství

Nejdůležitější požadavky

Spolu s teplem, vodou a světlem v každém domě je důležitá kvalitativní výměna vzduchu. Díky němu je tvořeno prostředí přátelské k kyslíku pro lidi a předměty a materiál si zachovávají svou integritu prostřednictvím určitého vytvořeného mikroklima. Pokud jde o koupelnu, místnost, kde se vlhkost výrazně zvyšuje, vyžaduje dobré větrání.

Proto musí větrání odpovídat určitým údajům předepsaným v požadavcích stavebních norem a předpisů, nebo, jak uvádí zkratka SNiP. Každá země má svá vlastní pravidla. To naznačuje například SNiP zemí SNSvětrání koupelny by mělo zajišťovat objem vzduchu 25 m3 /ha při společném sociálním zařízení 50 m3 /h.

Druhy větrání koupelny

Pokud jde o výměnu vzduchu:

 • Nucené nebo umělé. Je vytvořen pomocí ventilátoru vloženého do systému výměny vzduchu. To může být v záchodě, a v koupelně. V důsledku odsávání vzduchu vně, tlak je vypuštěn a vzduch z jiných místností přechází do místnosti. Často je možné najít takové větrání, kde to nefunguje přirozeně, nebo neodpovídá požadavkům SNiP. Nicméně, i když jsou dodržována pravidla, aby se zabránilo nepříjemným pachům můžete nainstalovat další ventilátor.
 • Přírodní je tvořen tlakovým rozdílem mezi prostory a ulicí. Okny procházejí čerstvým vzduchem, vstupními dveřmi do větracích kanálů. Moderní nápady na uspořádání bytů, jako jsou okna a dveře se zvýšeným stupněm těsnosti, porušují obvyklý průběh systému cirkulace hmoty vzduchu. Pro vyřešení problému je nutné v takových dveřích a oknech poskytnout speciální zařízení, která zajistí mikroventilaci.
 • Určení možností větrání

  \ t

  Příliv. Umělý způsob, jak zajistit další proudění vzduchu do místnosti, vytváří nadměrný tlak, který způsobuje, že starý vzduch proudí ventilačními kanály.

  Výfuk. Aplikace výměny vzduchu probíhá vzduchovými vývody ventilací dolu.

  Smíšené. Kombinace dvou výše popsaných metod.

  Konstrukce a varianty jejího vytvoření

  \ t

  Kanál. Používá se tam, kde je nutné zajistit větrání míst, kde je vyžadováno intenzivní čištění vzduchu od páry, vlhkosti a prachu.

  Non-channel. Tato varianta větrání toalety nebo koupelny probíhá prostřednictvím dostupných otvorů společných větracích kanálů, jak v soukromých domech, tak i ve vícepodlažních budovách. Chcete-li být jasnější, můžete zvážit typickou situaci: WC a vana mají jedno okno ventilace, vzájemně propojené, z toalety se provádí výstup na ventilační kanál.

  Jak zkontrolovat ventilaci?

  Velmi jednoduchá zkouška kontroly ventilace koupelny:

  • Je nutné otevřít dveře koupelny a šatny v bytě.
  • Zapnutí ubrouskem.
  • Připevněte jej k ventilačnímu otvoru.
  • Papír bude zatlačen do mřížky, pokud bude ventilace pracovat správně. Když se nic nezmění, ukáže se, že jedna ze dvou věcí se stala: buď sousedé z horního patra vylezli na chodbu, nebo byl velmi čistý a potřeboval vyčistit.

  Podobně můžete použít svíčku nebo zapalovač, pokud papír není po ruce.

  Pokud je mimo okno letní a horké počasí, vzduch může být velmi těžký a stagnující, což bude mít během testu nepříjemné výsledky.

  Poznámka: Po dokončení testu musíte okno a dveře zavřít, aby se změnila jejich velikost. Tímto způsobem je zřejmé, zda jsou v dodaných dveřích a oknech zařízení, která poskytují dodatečnou mikroventilaci. Akce jsou stejné, jen v roce 2006. \ Tuzavřený pokoj.

  Pokud nedochází k proudění vzduchu, je třeba instalovat přídavnou mříž pro průnik vzduchu do stěny nebo dveří.

  Bez ohledu na indikátory se důrazně doporučuje, aby byl ve vaší místnosti instalován systém nuceného větrání. To pomůže prodloužit životnost všech spotřebičů, výbavy a příslušenství v této místnosti.

  Hlavní požadavky, které musí ventilátor předložit.

  • Maximální přípustná hladina hluku je 35 dB.
  • Pokud jde o ventilaci koupelny, změna vzduchu by neměla být menší, než je požadováno normami SNiP, v průměru 5-8 krát za 60 minut.

  Jak vypočítat výkon:

 • Vypočítá se objem místnosti.
 • Číslo musí být vynásobeno 5.
 • Získaný údaj musí být 20% a poté se získá správný počet výkonů zařízení.
 • Ventilátory: různorodost druhů

  \ t

  Instalace může být dvou typů:

  Radikální. Nachází se na výstupu vzduchového kanálu. Nejčastěji má esteticky zdobené tělo.

  Kanál. Provede se instalace do vzduchového kanálu (potrubí).

  Konstrukce jejich variant

 • Diametrální. Oběžné kolo má formu bubnu. Účinnost zařízení nestačí.
 • Axiální. Proud vzduchu se shromažďuje pomocí lopatek a je veden podél osy zařízení. Vytvořený tlak je zřídka vyšší než 50 Pa. Vhodné pro non-channel ventilaci.
 • Odstředivé. Nejvíce hlučný vzhled je všaks tím nejproduktivnějším.
 • Odstředivé a axiální. Perfektní kombinace malých rozměrů, nízkého hluku, dobrého výkonu.
 • Výfukové digestoře mohou být vybaveny nejmodernějšími technologiemi, protože velmi populární jsou funkční zařízení, jako je časovač, který zpožďuje odstavení z koupelny a snímač vlhkosti pomocí gyroskopu.

  Jak probíhá instalace větrání?

  Nejčastěji to není obtížné, protože není třeba vytvářet další vzduchové kanály a jejich konstrukce. V oblasti důlního krytu bude stačit instalovat axiální radiální ventilátor. To je však možné pouze tehdy, je-li důl umístěn za zdí kombinované koupelny nebo vany.

  Pokud je takové větrací potrubí umístěno v blízkosti toalety a je odděleno od koupelny přepážkou, aby byla zajištěna kvalitní výměna vzduchu, stačí na obou stranách instalovat mřížku do koupelny a koupelny.

  Poznámka: Můžete provést kombinovanou instalaci. Ventilační mřížky také přicházejí se zásuvkami pro radiální zařízení. Nejspolehlivější a nejspolehlivější způsob propojení dvou typů větrání - povinných a přirozených.

  V případě vlastní montáže je třeba vyvinout další úsilí, pokud je ventilační potrubí umístěno v jedné nebo více místnostech, bezkontaktní se stane neúčinným. To bude vyžadovat pokládku kanálu ve vlastní místnosti, pomocí boxů pro ventilaci.

  Druhy krabic

  Vlnitý plech. Je mírný a tuhý. používá se na krátkou vzdálenostnebo kde je to velmi obtížné.

  Plast. Může mít kruhový nebo obdélníkový průřez. Připouští minimální množství hluku, poskytuje minimální odpor proti proudění vzduchu. Snadno se montuje pomocí držáku.

  Pozor: Před zahájením opravy je nutné zkontrolovat a provést instalaci větrání. Posledním krokem bude instalace mřížky.

  Závěry a tipy

  Větrání v koupelně musí zajistit kvalitní výměnu vzduchu, která splní všechny požadavky Snipu. Samozřejmě, můžete zavolat odborníky tak, aby bez problémů a v krátkodobém horizontu instalovali veškeré potřebné vybavení, zejména je důležité, když majitel domu nemá rád, nebo nemůže zvládnout instalatérské práce as jakýmikoliv opravami, které mohou být provedeny v bytě nebo soukromý dům.

  Zvažujeme-li přesně instalaci ventilátoru a instalaci ventilačního systému, navzdory všem nuancím, můžete s jistotou konstatovat, že práce může být prováděna nezávisle, s minimálním souborem nástrojů, ale s příslušnými výpočty a údaji nejen o areálu, ale také zařízení. Vzhledem k velkému počtu modelů si můžete vybrat nejvhodnější pro každý jednotlivý byt, který bude nejméně hlučný, a také dobře zapadá do celkového interiéru koupelny.

  Je nutné upustit od levných a spolehlivých typů fanoušků, jejichž výrobci nikdy neslyšeli, protože zanedbávali své vlastní zdraví, spotřebiče v koupelně aNová oprava, není třeba.