Větrání v koupelně. Namontujte ventilátor do koupelny

Obsah
  1. Dnes budeme hovořit o větrání koupelny
  2. Existují dva způsoby, jak tento problém vyřešit
  3. Číslo varianty 1.
  4. Číslo varianty 2.

Dnes budeme hovořit o větrání koupelny

V koupelně s přirozeným větráním prochází vzduch čtvrtými dveřmi nebo vypouštěcím ventilem výfuku. Dostane-li se do koupelny a zachytí veškerou vlhkost a všechny pachy, odstraní se znečištěný vzduch ve větrací šachtě. Je velmi důležité, aby byly dveře zavřené, protože teplá a mokrá pára na otevřených dveřích naplňuje byt a znečišťuje ovzduší škodlivými látkami. Pokud jsou dvířka zavřená, pára stoupá nahoru a je odváděna přes větrací šachtu, která je nahrazena čerstvým vzduchem zespodu.

Větrání v koupelně

Ženy v domácnosti jsou velmi často instalovány na větrací šachtě při nízkém větrání - ventilátor v koupelně. Současně, když je ventilátor zapnutý, dává nám 100 kostek vzduchu, ale pokud je ventilátor vypnut, větrací otvor se uzavře. Kromě toho, když je ventilátor v chodu, je proud čerstvého vzduchu zaprášen, což má za následek 3-krát větrání.

Předpokládejme, že máte v koupelně společnou větrací mřížku, která dodává koupelně čistý vzduch v objemu 50 metrů krychlových. Když je ventilátor nainstalován, množství čistého vzduchu se zvýší na 100 metrů krychlových, ale zpravidla se to děje pouze tehdy, když se osoba sprchuje. Nicméně, když je ventilátorvypne, zavře větrací otvor, což pomáhá snížit čistý vzduch třikrát.

Problém lze vyřešit dvěma způsoby

Číslo varianty 1.

Na větrací otvor může být společně s ventilátorem namontován další spodní nebo horní větrací úsek. Když je tedy ventilátor zapnut, vstupuje do něj čistý vzduch a když je vypnut přes přídavnou část. Tato metoda je možná, pokud má větrací otvor dostatečný průměr.

Číslo varianty 2.

Neexistuje však vždy místo pro instalaci další části odvzdušňovacího otvoru, řekněme, zda je větrací otvor umístěn v horním rohu a v blízkosti stěny. V tomto případě můžete pro ventilátor vyrobit samonosné pěnové pěnové kameny. Co to znamená? Když instalujete ventilátor do ventilačního otvoru, těsně přiléhá ke stěně, uzavírá průtok vzduchu, ale pokud pod předním stínem ventilátoru, který spočívá ve zdi a neumožňuje pád ventilátoru, položte nohy v délce 1-2 cm, pak se objeví díra. v kruhu pro přirozené větrání. Použitím této metody se vyhnete problémům s místem, stejně jako náklady na peníze na větrací mřížce s další částí.

Čerstvý vzduch pro vás a nezapomeňte, že 90% našeho zdraví a energie závisí na tom, jaký vzduch dýcháme. Hodně štěstí!